Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • flymi

    addikt

    Az ABS-t tegnap este munkába menet sikerült letesztelni, működik. Kicsit hókásás/jeges volt a mellékút az utcánk végén, túl rövid féktávot vettem, a pedál ugrált, én csak nyomtam. Szépen megállt, mielőtt becsúsztam volna a kereszteződésbe. Ez nekem új, a rönyóban nincs ilyesmi, de jó tudni, hogy ebben működik.

    De ez a hang más, ez konkrétan valami erőteljes csattogás, mintha az egész motor rázkódna...
    Mikor szoktam az autót az első két hétben, akkor sűrűbben csinálta, hogy ha nem a megfelelő fordulatnál váltottam és túl agresszíven nyomtam a gázpedált közvetlenül váltás után, akkor is előfordult, hogy csinálta. Nem tudom jobban leírni a hangot, olyan, mintha egy vaskos acélrúddal keresztben vernék a karosszériát alulról úgy 3-4-5 alkalommal, de utána minden helyreállt. Azóta ráéreztem és legutóbb is csak emelkedőnél álló helyzetből erőteljes gázadás után produkálta ezt a hangot. Óvatos vagyok vele, nem akarom, hogy bármi leszakadjon vagy hasonló. Szerelő csak szólt volna ha lát valami nagy gebaszt, a doblemezt is ő mondta, hogy cseréljem, bár tudtam róla.
    Motortartó gumibak? Lengőkar? Hővédő lemez? Foggalmam sincs mi lehet, csak tippelgetek.

    [ Szerkesztve ]

    /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Új hozzászólás Aktív témák