Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rt06

    veterán

    válasz TazLeacher #23057 üzenetére

    errol is volt mar szo korabban, kb pont annyira illik ra a torkosborz, mint a farkas - mindkettotol lehet olyan jellemvonasokat felsorolni, amelyek illenek logan karakterere

    az meg, hogy teged nem erdekel, hogy en, vagy barki mas tudom/tudja-e mi az a rozsomaktea, a maganugyed, ervkent viszont pont annyira valid, mintha en azt mondanam, hogy nem erdekel a lelki tores, amit e "felreforditas" hagyott benned, ha zavar tanulj nyelveket es nezd eredeti nyelven (persze nem teszem, mert milyen lenne mar az)

    a tenyeket nezve szerintem pont annyira megfelelo a farkas elnevezes e karakternek, mint a rozsomak, cserebe elobbit joval tobben ismerik kishazankban, igy a valasztas szerintem egyaltalan nem erthetelen (foleg nem annyira, mint amennyire itt paran nem tudjatok elfogadni)

    a helysegneves peldad azon verzik el, hogy mig egy-egy telepules neve tulajdonnev, es tobbnyire egyedi is, addig a rozsomak es a farkas eredetileg koznev
    az allat neve nem kerult megvaltoztatasra, nem azt csereltek le, hanem a nev alapjaul szolgalo allat lett masik (megintcsak, meglepetesre: egy a karakterhez sokban hasonlito, am felenk is ismert allatra)

    ha pedig a kozonseg valoban leszarna, hogy farkas, vagy rozsomak, nem hisztiznel itt par masikkal karoltve, hogy "jajjdeenjobbantudom"

    "hozzáteszem, van magyar állatkertben is rozsomák. Panda viszont nincs....a többi ide illőt már kitalálod magadtól is."
    es mondd csak, melyiket ismerneg fel hamarabb es nagyobb magabiztossaggal, te tultajekozott?

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák