Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peterhappy

    őstag

    válasz lezso6 #122329 üzenetére

    Szombat este megnéztem a Network-öt, nagyon tetszett. Elég jófélének tűnt a szinkron, de végül eredeti hang+felirat mellett döntöttem.
    Nálam nem 10/10, de piszkosul erős film, elképesztő alakításokkal, még a mellékszerepekben is. Sőt!
    Peter Finch óriásit ment, keveset szerepelt a vásznon, de felejthetetlen monológokat pakolt oda. Szomorú, hogy a filmet követően nem sokkal elhunyt, s Ő volt az első, aki posztomusz nyert Oscar-t. Érdekes, hogy William Holden-t is jelölték a kategóriában, ráadásul Ő sokkal több játékidőt kapott, és amit Ő letett az asztalra, az bizony a nagybetűs színészet. De a díj így is jó helyre került, ahogy Faye Dunaway szobrocskája is. Csodaszép nő, de a maga módján gonoszabb, mint a Marvel mozik főgonoszainak a legtöbbje :)

    A leglehangolóbb, hogy olvastam komolyabb kritikákat, és "sima" nézői hozzászólásokat egyaránt, és szinte mindig előjön, hogy mennyire, de mennyire aktuális ez napjainkban. Ezt írták 20 és 30 éve is, s ma is csak ugyanezt lehet elmondani.

    Nekem itt-ott bicsaklott a film, de tökéletlensége ellenére is, ez tényleg közel mestermű kategória.

    Köszönöm szépen az ajánlást.

Új hozzászólás Aktív témák