Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoffman_

    veterán

    Jojo Rabbit
    Mammut, sub

    spontán ötlettől vezérelve ma este elmentünk megnézni. én hoztam fel az ötletet pár hete, ma épp semmi kedvem nem volt emberek közé menni. párom erőltette és alapvetően nagyon hálás döntés volt, elképesztően tetszett a film. sokkal átütőbb siker volt, mint az előzetes alapján vártam volna. Taika Waititi kitett magáért, mind rendezőként, mind karakterként. személy szerint nagyon szeretem az abszurd vagy groteszk ábrázolást, ha nem céltalan. remekül bánik a film a hangulatváltásokkal, gyakorlatilag kizökkenthetetlen. mintha kötélen húznák, minden színész - és ezt szó szerint kell érteni, az utolsó mellékszereplőig - tol rajta egy kicsit, pazar karakterformálásokkal, mégis szinte láthatatlanul. óriási kontrasztokat kreál a film, például amikor Jojo rohan, hogy eldobja azt a bizonyos gránátot, parádés, komikus jelenet, szemben azzal, mikor a pillangó elvezeti Rosie cipőjéhez, döbbenetes. a Jojo-t alakító srác, Roman, nagyon ügyes, igazán lelket adott az egész filmnek. az egyetlen észrevétel, amit fel tudnék hozni, bár talán nem is negatívum, az Adolf kiesése a film vége felé. a kezdeti minőséghez és mennyiséghez képest kevés szerep jut neki, ami a cselekmény szempontjából teljesen érthető, de számomra pici ürességet hagyott az utolsó harmadban. soha rosszabbat, szuper élmény volt, számomra kiemelkedő alkotás, meg fogom nézni újra. Scarlett bármit csinál, csak szeretni tudom, csodálatos az a nő szerintem. Sam Rockwell oltári jó, van egy sanda gyanúm, hogy ki tudta élni magát a szerepben, zseniális karaktere volt, viszonylag kevés játékidővel meglepően sokat tudott átadni K százados jelleméből.

    ui.: az új Mammut rendben van, semmi extra, jól működik. lépcső és vészvilágítás túl erős, viszont a lábtér szokatlanul nagy.

    #értékelés

    "The time you enjoy wasting is not wasted time."

Új hozzászólás Aktív témák