Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baci1989

    csendes tag

    Sziasztok. Pár évnyi tapasztalatomat szeretném megosztani veletek. ezelőtt 6 évvel lett meg az 1. gépem abba egy NEC-2500A iró volt.Ez szerintem valóban jó iró volt de a végén már nem irta meg Verbatimos lemezeket,akkor váltotam Ridisc lemezre. utolsó leheletig kihajtotam szerencsétlent 1,5 év alatt mert a végén már nem irt meg egy dvd lemezet se csak cdét s még garis iró volt (ez még az a kor mikor 2 évet adtak egy iróra ).Aztán kicserélték egy Sony G120A iróra. Hát én errős az iróról nem is nagyon olvastam a topicba de akinek ilyenlye van becsülje meg mert nekem ez az iró 5 évet kibirt simán.Olyan lemezt nem nagyon találtam hozzá amit nem irt volna meg pedig irt ez mindent verbatimot de TESCOS cdét is.Csak eljárt felette az idő mert ez is meghalt s most jöttem rá milyen idős gépem van Mert mindkét irom ATA kábeles még s nagy nehezen kaptam hozzá ATA irot s kétfajta volt Samsung SH-S222A/RSMS IDE DVD író vagy LG GSA-GH22NP20RBBB IDE DVD író fekete OEM . Hát tudom hülye kérdés de az LG jó választás volt ? Mert a Samsungról sok rosszat hallotam hogy finnyás.A Sony iroval volt egy nagy kalandom még. 2 éve lett véve egy másik gép egy Optiarc 7170S iróval s jó ideje TDK lemezt használok evvel nem volt eddig semmi bajom Megnéztem a midjét a lemezeknek TTH02 meg CMC MAg AE1 és az utolsó henger MBI01RG40-es.De most jön a slusz poén az Optiarc ezt az utolsó hengert megse tudja karcolni,érdekes de beteszek egy Emtec vagy Maxell lemezt megirja a Sony röhögve eredeti firmwarerel megirta :D . Lg is megirja ezt MBI01RG40 .Szoval én a mondó vagyok hogy amig külön volt a két gyártó addig nagyon jó irókat gyártotak( Sony és Nec ),de igy együtt szerintem már nem gyártanak olyan jó irokat.Amugy mielőtt azt hinnétek hogy amiatt váltogatom a lemezeket mert soher lennék vagy valami csak amiatt szoktam más lemezt használni mert valamiért nem kezzeli el iró.Jah érdekeség de lett véve egy TDK +DL megnéztem a midjét Ricoh szerintetek ez mennyire lesz tartós lemez ?

Új hozzászólás Aktív témák