-
PROHARDVER!
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tusi_
addikt
Sziasztok Cisco guruk.
Felütötte nalunk a fejet az Sd-Wan tema es a fönökseg rajott, hogy lassan at kene allnunk erre. Azaz tegnapra kerik a megoldast.
Teriteken van a Fortinet - laborban fut mar, semmi extra nem kell hozza, out of box megy - PaloAlto, hat es csak nagyon csunya reszelgetssel megy, illetve Cisco Viptela Sd-Wan. Meraki nem jo nekünk, szoval enyem a gyönyörü feladat, hogy a Ciscot teszteljem.
Tudtak vami jo leirast hozza? Vagy videokat. A youtubos videak 90%ban marketing anyagok, sokat nem tudok meg rola.
THXeat, sleep, play, replay
-
zsolti.22
senior tag
Jajjj. Ugyanolyan bugos szemét a Viptela, mint a többi másik Cisco termék. Van egy pár TAC caseünk már, és nem nagyon kapkodják el a választ, e-mail updatek hol jönnek, hol nem.
Jajjj hallod, van beépített SSH a guiban, ami akkora egy mocsok, hogy te olyat még nem láttál. Max 5 eszközre SSH-zhatsz rá és ilyenkor úgy belassul, hogy ráérsz keringőt komponálni. Ezt tetézi az, hogy mivel webes built-in SSH, csak soronként tudsz bele copy-pastezni Ha van jobb ennél, akkor inkább azt használjátok. Nem tudom, mi ez a hype az sd-wannal kapcsolatban, de az iwan is mekkora királyság volt, aztán hol van most? Na jó, hozzáteszem, hogy a cégünk tesz azért, hogy nekünk hányinger legyen a viptelát használni. Ha érdekelnek a bugok, szólj, megírom, viszont most net off. I don't let internet szippanting me in. -
Methionyl
senior tag
válasz zsolti.22 #14554 üzenetére
csak osztani tudom az utolsó mondatod . Rengeteg most a munka, túlóra, továbbképzések, többnapos előadások, utolsó hajrá hogy évbe meglegyen még 1 cert..
BTW: valaki fog menni vagy érdeklődik a 2019 Cisco Live után?
[ Szerkesztve ]
They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
soma314
tag
bár nem Cisco, de megosztom az élményt
Tegnap megcsináltam a JNCIA-t.Ami nekem érdekes volt a Juniper világában: ez az alapvizsga nem Routing and Switching, max Routing. Switching-ről egyáltalán nincs benne szó.
Érdekes, hogy belekap témákba, amibe a CCNA (ami szerintem egy fél fokkal magasabb szintű vizsga) ködös emlékeim szerint nem.Ez pedig a QoS vagyis Juniperesen CoS és a virtualis routerek (VRF). Valamint belekap a route redistribucióba, ami a Juniper-nél a működési elv miatt (import export) megkerülhetetlen. Viszont nagyon sok mindent pedig kihagy, amit a CCNA tartalmazott annak idején:
- nyilván "Cisco specifikus" protokol az EIGRP. Ami nem teljesen igaz, mert más gyártóknál is van már pár éve.
- ahogy írtam a teljes switching témakör: nincs spanning-tree, nincs port security, nincs trunking (tagged port juniperesen), nincs VTP
- nekem még volt Frame Relay (emlékeim szerint a subnet masking, STP és a frame relay témakörök voltak a legküzdelmesebbek
- a routing témakör is csak két dologra szorítkozik: statikus és OSPF szigorúan single area 0 környezetben. Említi a BGP-t, az IS-IS-t, de ez gyakorlatilag említés szintjén marad.
- még annyi általános networking eszköz ismertetés nincs benne (az anyagokban amikhez hozzájutottam) mint a CCNA-nél: nincs szó a "háttértörténetről" hub - bridge - switch evolució, ami segít megérteni a switching-et és, hogy mi a routing értelme, eredete. Ezért sokan ismét kezdik ajánlani kezdőknek a tia network + -t, hogy alapfogalmakkal legyenek tisztában.(Érdekes dolog, amit sokáig a magyar oktatás sajátosságának gondoltam, de visszakanyarodva az alapokhoz itt is szembe jött: hogy az alapok oktatásánál torz információval butítják a népet. Arra gondolok, hogy általános iskola alsó tagozatában a fiamat "megszidták" amikor környezet ismeretből azt mondta, hogy nem 3 halmazállapot van, hanem 4:szilárd, folyékony, gáz, plazma. Ez itt a networking-ben is megtalálható: sz OSPF "tisztán" link state protokol, ami csak az area-kon belül igaz. A BGP dinamikus routing protokol. Igazából egy alkalmazás, nincs önálló protokja (TCP-vel működik) és valamilyen más routing protokol kell fusson a neighbor-ök között (ha más nem connected link-en vannak). Bocs a kitérőért.
Mivel Cisco oldalról a tudás magasabb szintjén állok, ezért maga a hálózati alapok témakört nem kellett újra tanulnom, csak a Juniper specifikus dolgokat. Ennek voltak jó és kevésbé jó oldalai is. Látszik, hogy a JUNOS egy fiatalabb oprendszer, mint az IOS, ezért nem "történelmileg formálódott", hanem a átgondolt, koncepcionálisan működik, logikus.
Ami viszont zavaró, az az, hogy kínosan ügyeltek arra, hogy minden kicsit más legyen, mint a Cisco-nál. Például nem administrativ distance van, hanem routing preference, ráadásul más értékekkel, sőt még a sorrend sem feltétlenül ugyanaz (Cisco-nál nincs megkülönböztetve a external OSPF az internal-tol AD-ben, viszont megvan az iBGP az eBGP-tól, Juniper-nél pont forditva). Ezen különbségekre persze a vizsga is fókuszál.
Ez persze valahol érthető, viszont ebben jó lenne valami egységesítés, ami előrébb vinné az ipart.A vizsga környezet, ahogy sokszor sokan leírták már, messze barátságosabb a Cisco vizsgáknál. Nem beszélve a ponthatárról. Ami azért érdekes, mert szerintem kicsit lehetne a ponthatár magasabb. Én azzal, hogy elolvastam egyszer egy 200 oldalnyi könyvet, végignéztem 5-6 órányi video-t, gyakoroltam GNS3-ban kb 3-4 órát, no meg persze az elmélettel rendelkezem Cisco oldalról, simán meg tudtam csinálni pár hibával a 65 kérdésből. Látva a vizsgán, hogy ez mennyivel több a minimális pass score-hoz képest, azt is el tudnám képzelni, hogy ha nem tanultam volna rá, csak a hálózati elméleti tudásra, a paraszti józan eszemre, meg a vakk szerencsére bízom magam, akkor is sikerülhetett volna.
Összegezve kezdőknek szívből ajánlom: sok nehéz témával nem kell megküzdeni az első vizsga alakalmával (pl SPT). Kifejezetten vizsgázó barát (nincsenek direkt megvezető, trükkös kérdések).
Ha az anyagi oldalát nézzük, a vizsga 200 dollár volt és egyből ad egy tanúsítványt. Ezzel 4 irányba lehet menni: Enterprise RS, SP, Data Center, Security.
A Cisco-nál ennek megfelelője a CCENT, ami valamivel olcsóbb és szintén négy irányba lehet menni: Design, RS, Security, Wireless. Tehát ha valaki tudja, hogy majd wireless-el akar foglalkozni, akkor érdemesebb Cisco vonalon indulni, mig, ha service provider, akkor Juniper vonalon.
Amiben a Cisco jobb szerintem, az az, hogy a CCENT kihagyható (nekem sincs) és lehet mindjárt CCNA szintű vizsgával kezdeni. -
Yeffy
veterán
válasz soma314 #14559 üzenetére
Koszi ezt a reszletes beszamolot es a kis osszehasonlitast!
Jo latni, hogy mik a hasonlosagok, es a kulonbozosegek a ket "rendszer" kozott.En egyelore el vagyok havazva a melo + ICND 2-re keszulessel, es terveim szerint az R&S vonalon mennek tovabb, mondjuk a fullos Prof certificate-ig, aztan addigra kicsit tisztabb lesz a kep, merre tovabb, esetleg "vegyek-e be" mast is, mint pl ez a Juniper.
Ha minden jol megy, januarban meglesz a zarovizsga. Remelem, sikeres lesz.Ennek a Junipernek is megvannak a (vagy hasonlo) szintjei, mint Cisco-nal? Entry level/associate/pro/stb? Vagy ok mashogy kategorizaljak?
Osszegezve a szavaidat, jol veszem ki beloluk, hogy a Ciscot osszetettebbnek/reszletesebbnek talalod?[ Szerkesztve ]
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
soma314
tag
A Cisco-nál CCENT CCNA CCNP CCIE Technician - Associate - Professional - Expert
Emellett vannak specialisták egyes területekre (értékesítés, oktatás miegymás) no meg van az architect a tervező ágon, de kb a nnyi esély mint bejutni a Cisco igazgató tanácsába Az nem egy tanúsító vizsga.A Junepernél ahogy láttam szintén négy szint van: Associate - Specialist - Professional - Expert
Nem sokat tudok a többi Juniper-es vizsgáról, de ahogy nézem a honlapon a professional szintű vizsga is egyetlen vizsga (az assiciate, specialist után persze) ezzel szemben a Cisco-nál ez RS-nél 3: routing, switching, troubleshooting.
Az expert vizsga is "csak" egy 8 órás laborvizsga a Junipernél, a Cisco-nál van egy beugró written.
Szóval a vizsgák száma és költsége szempontjából kedvezőbb lehet a Juniper.(Ha visszatekersz volt itt valaki egy remek érdekes beszámolóval, aki Hollandiában volt expert szintű Juniper vizsgán. Érdemes elolvasni ha érdekel a téma.)
Szerintem a JNCIA egy kicsivel több mint a CCENT, de biztos, hogy kevesebb mint a CCNA RS.
Ezeknek az alapvizsgáknak olyan embereket kell képezniük, akiket ki lehet küldeni egy helyszínre, hogy egyszerűbb feladatokat önállóan elintézzenek és azzal mondjuk előkészítsék, hogy egy professional / expert távoli hozzáféréssel megoldja az összetettebb egyedi feladatokat. Ilyen mondjuk egy eszköz kiszállítása, beüzemelése, konfiguráció feltöltése, szoftver frissítés, kábelezés.
A JNCIA-nél azt hiányolom, hogy én nem mernék kiküldeni valakit kábeleket dugdosni, ha az az illető nincs tisztában a broadcast storm fogalmával, halvány fogalma sincs a spanning-tree működéséről. Ebből a szempontból a CCNA átfogóbb tudást ad. -
Yeffy
veterán
válasz soma314 #14562 üzenetére
koszi az osszefoglalot!
igen, a Ciscos szintekkel tisztaban vagyok - ahogy azt is kb sejtettem, hogy az Architect az lenyegeben lehetetlen kategoria.
igy most mar tisztabb a Juniper resze is. nem egy rossz dolog, de en egyelore maradok Cisco vonalon. aztan majd idovel kiderul, merre orientalodok.nem tudom, ki volt az, ha lesz idom, megprobalom visszakeresni. nem emlekszel a tag nevere?
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
zsolti.22
senior tag
https://nvd.nist.gov/vuln/search/results?form_type=Basic&results_type=overview&query=vedge&search_type=all
Viptela sérülékenységek
Feco: a ccnaw-ba mennyi volt a pi, controlleres gui kérdés? Talán sikerülne gyorsan megszabadulni ettől a ccnaw tehertől és még idén decemberben vizsgázni...A cwna miatt szerintem annyira nehéz nem lesz majd. Tudom, hogy van blogod és oda le van írva, de én meg lusta vagyok at its finest.
-
tusi_
addikt
válasz FecoGee #14563 üzenetére
Nekem a repulestol felelmem van, ezert nem repulok. Letudom gyozni a felelmeimet, de ez a mumusom, ezt nem tudom. Mindig az jut eszembe, ha pont most zuhan le, akkor utana nagyon merges leszek
Berlint pont elszalasztottam, akkor kerültem a ceghez, iden meg jovore Barcelona. Talan kesobb.
eat, sleep, play, replay
-
kavik
csendes tag
Sziasztok ICND1-re készülök a fórumon tanácsoltak alapján önállóan, OCG + packet tracerrel felvértezve, de elakadtam. (elég hamar )
próbáltam duplex mismatch-et produkálni az olvasottak alapján, de nekem a switch lekapcsolja az interface-t inkább. ez a normális jelenség életben is, vagy a PT csinálja csak így, vagy én valamit nem jól állítok be?
gondolom ez amugy annyira nem fontos dolog, csak szeretem ha precízen mennek a dolgok...
Köszi
-
BlackJapan
tag
OCG-ből idézve:
“Finding a duplex mismatch can be much more difficult than finding a speed mismatch, because if the duplex settings do not match on the ends of an Ethernet segment, the switch interface will still be in a connected (up/up) state. In this case, the interface works, but it might work poorly, with poor performance, and with symptoms of intermittent problems. The reason is that the device using half-duplex uses carrier sense multiple access collision detect (CSMA/CD) logic, waiting to send when receiving a frame, believing collisions occur when they physically do not—and actually stopping sending a frame because the switch thinks a collision occurred. With enough traffic load, the interface could be in a connect state, but it’s extremely inefficient for passing traffic.
To identify duplex mismatch problems, check the duplex setting on each end of the link and watch for incrementing collision and late collision counters”Tehát ezt a PT csinálja.
[ Szerkesztve ]
-
kavik
csendes tag
válasz BlackJapan #14572 üzenetére
Szia!
Időközben a könyvben előrehaladva és elérve a troubleshoot részt, én is megtaláltam ezt. Csak nem engedett újabb hozzászólást a rendszer amíg valaki nem szól hozzá.
De köszi mindenképp hogy válaszoltál, már azt hittem kinyírtam a fórumot
Érdekes amúgy, hogy ahogy haladok a könyvel, laborozok, kezdem azt érezni hogy oké ezt tudom és értem, mennek a parancsok is, haladjunk tovább, aztán elérve a hibakeresést azért van kihívás még ezen az alap szinten is...
-
BlackJapan
tag
Többször végig kell menni rajta, mert felejtesz dolgokat, más dolgoknak pedig ülepednie kell, stb. A könyvhöz járó Pearson Test Prep-et érdemes csinálni, meg a blogon lévő feladatokat is amit linkeltem. Ott derül ki igazán, hol vannak a hiányosságok a tudásodban.
Véleményem szerint az alapszint is nehéz, főleg ha Te is 0-ról kezdted. Sok sok laborozás és gyakorlás, ez az ami kell -
Yeffy
veterán
válasz BlackJapan #14574 üzenetére
... a blogon lévő feladatokat is amit linkeltem.
Bocsi, ha lama vagyok, de nem lelem hirtelen a linkedet, megtenned, hogy belinkeled ujra azt a forumot?
Most, hogy keszulok ICND 2-re, jol jonnek majd a plusz gyakorlo labok tesztelni a tudasom/gyakorolni.Koszi!
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
Yeffy
veterán
-
Montya
újonc
Sziasztok!
Köszönöm szépen a válaszokat, akkor lehet marad a self study. De még rabolnám egy picit az időtöket.
A tervem az volt, hogy egyből a CCNA tanfolyam után le is raknám a vizsgát, mert szerencsére dolgoztam már ezen a területen, de ahogy néztem a legtöbb hálózatos álláshirdetésnél kell CCNA papír.
Vannak tapasztalataim erről, hogy a HR a legtöbb esetben csak képesítések alapján szelektál, külföldön is hasonló a rendszer sajnos. Ti hogy látjátok, mik a tapasztalatok? Próbáljak meg jelentkezni papír nélkül is hálózati mérnöknek mondjuk junior szinten? Interjúkon úgyis kiderül hogy értek-e hozzá vagy sem. De egy álláshirdetésre is fel kell készülni, mert ha hívnak és nem tudsz válaszolni egy egyszerű kérdésre buktad is az egészet, úgy hogy még személyesen nem is láttak.
A másik kérdésem az lenne, mit gondoltok inkább VMware/vCloud/vSphere vagy Cisco CCNA - leegyszerűsítve hálózat - felé induljak? Ennek a kettőnek van köze egymáshoz vagy teljesen más? Úgy kérdem, hogy VMware munkához kell hálózati képesítés? Épül egymásra a kettő valamilyen szinten?
Azért kérdem ezeket, mert dolgoztam már L1 szinten, ahol "felhő szervereket" támogattunk és ott vCloud-on keresztül végeztük a szerverek beállításait, bővítéseit de fizikálisan a Datacenterben a hálózatos kollégák dolgoztak.
Ezen a vonalon, a Supporton szeretnék maradni, mit ajánlotok inkább specializálódjak a virutalizáció vagy a hálózatok felé?
-
kavik
csendes tag
válasz BlackJapan #14574 üzenetére
Abszolút más végzettséggel érkezve vágtam bele. Igyekszem, köszi!
-
kenwood
veterán
válasz soma314 #14559 üzenetére
"Ami viszont zavaró, az az, hogy kínosan ügyeltek arra, hogy minden kicsit más legyen, mint a Cisco-nál."
Igen,ez userkent necces,de a Cisco valszeg jogi lepeseket tenne,ha valaki 1 az 1 ben lekoppintana a milliardokbol kifejlesztett OS kezelofeluletet."(nincsenek direkt megvezető, trükkös kérdések)."
Nezegettem a Ciscos faszik videojaiban 1-1 olyan kerdest,amilyen a teszten is van,es ez nekem is feltunt.
Az kimondottan tetszik, hogy nem copy-pastelni kell a konyvbol a valaszokat,hanem a kerdeskhez ossze kell rakni az adott fejezetet fejben,melyebb tudasra megy.
Az viszont netto baromsag, hogy vannak atveros kerdesek, amik nem csak konnyen benezhetoek, de meg lenyegtelen dologrol is szolnak. Eles kornyezetben ez a "hianyossag" nem akadlyozna erdemben a munkadban, igy magasabb tudas mellett is azonos pontot ersz el egy olyannal,aki egy kardinalis kerdesre nem tudta valaszt.
Meg amikor jatszanak a szavakkal,es a logikus valasz a trukkos megfogalmazas miatt lesz hibas.#14578
Erre a helyes valasz az, hogy nezd meg self studyban melyikkel haladsz jobban,es arra orientalodj.
Brutalis munkaerohiany van az IT szektorban itthon es kulfoldon is, igy mindket teruleten erdekes,es jol fizetett melod lesz,ha alkalmas vagy a feladatra.[ Szerkesztve ]
Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben
-
crok
Topikgazda
válasz kenwood #14580 üzenetére
Igen,ez userkent necces,de a Cisco valszeg jogi lepeseket tenne,ha valaki 1 az 1 ben lekoppintana a milliardokbol kifejlesztett OS kezelofeluletet.
OneAccess routerek, Huawei routerek?
A show és konfig parancsok valamint a kimenetek is 90+%-ban bitre-bytera megegyeznek ; ) -
Methionyl
senior tag
Ha huawei-ről van szó, akkor maradnék olyan 70% ban. Mármint, persze hogy copy, csak legalább próbálkoztak azzal, hogy ne úgy nézzen ki..
Nekem legalábbis ez jött át, pedig a nagy dög CX600-x3 (VRP v6/v8) keresztül a kis fapados switchtől, L3-mas switchig bezárólag mindegyikkel volt dolgom. 2309, 2350, 5324, 5328, 6320, 5320-36C, 5320-12-TP VRP: V1R3 tól V2R10igSzerintem más
[ Szerkesztve ]
They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
crok
Topikgazda
válasz Methionyl #14582 üzenetére
CCNA -> HCNA
CCNP -> HCNP
CCIE -> HCIE
Most komolyan -
Methionyl
senior tag
CLI-ról szó, de igen, ezt aláírom..
De szerintem az is benne van, hogy sok emberbe cisco van meg ugye, és így legalább biztosan tudod mi minek a megfelelője.
Mint pl.: az AMD is át vette a i3 i5 i7 számozást copy-nak copy. De pont azért, hogy belődd hogy a konkurenciánál mi a párja.Nem védem amúgy a sárgákat, mert a dokumentálás a béke feneke alatt van. A Román supportról meg inkább ne is beszéljünk..
[ Szerkesztve ]
They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.
-
vadger
tag
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata ASAv-vel, high availability módban, méghozzá Azure cloudban? (végülis ez utóbbi lehet mind1 is, más cloud is gondolom hasonló elveken működik ASAv szempontból)
Nem látom át teljesen hogyan működik ott a failover, dedikált failover interface meg state tábla copy nélkül.CCNA RS, Security és egyéb hálózati témák oktatása: https://ccnaoktatasmagyarul.hu
-
soma314
tag
válasz kenwood #14580 üzenetére
ahogy crock már megválaszolt rengeteg más hálózati eszköz cli-je "majmolja" az IOS-t
én még a listához hozzátenném az tp-link-et, de akár a linux saját quagga rendszerét isamúgy én pont nem a cli-re gondoltam, mert az inkább különbözik, hanem a fogalom elnevezésekre, ami egyszerűen csak zavaró, és nem hiszem, hogy jogdíjas kérdés. Ilyenre gondolok, mint, hogy ami a Cisco-nál QoS az a Junipernél CoS, ami a CoS meg megint kicsit más fogalom a Cisco világában.
-
zsolti.22
senior tag
válasz zsolti.22 #14567 üzenetére
Na még annyit, hogy a supportjuk egy fabatkát sem ér. Nagy ivben tojnak rá, hogy a legprioritásosabb P1 ticketet nyitsz-e. A ticket állapota folyton eltér a valóságtól, hogy ne ketyegjen az SLA-juk. Csomószor van customer-pendingben, hiába irsz nekik vissza, hogy amit előzőleg irtak, azt megnézted, csekkoltad, stb...
-
suomalainen
tag
Hello
Próbáltatok már NX-OS 9000v-t telepíteni ESXi alá?
-
Yeffy
veterán
Hello Szakik,
lehet, hogy volt mar korabban ez a kerdes, de most nem lelem hirtelen, ha igen, mea culpa.
CCNA/NP-hez milyen regi eszkozoket javasoltok, ha Homelab-ot szeretne epiteni az ember, minel olcsobban?
Illetve hanyat? Olvastam mar 2-2 router/switch meg egyeb kombokat is, ti mit gondoltok?Koszi.
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
crok
Topikgazda
Elsö körben összefoglaló átolvasását javaslom : D
Második körben egy 2 hónapos, saját kérdésedre adott válaszokat : D
[amiket {ezen} hozzászólások alá kaptál is szép számmal.] -
Yeffy
veterán
Ahh, eedes Isstenem, ekkora okor is csak en lehetek, omg...
Mea culpa, dolgoztam hetvegen is, zsong az agyam, mentsegemre szoljon!
Igen, emlekszem a hivatkozott valaszra, el is akartam anno menteni, de valamiert nem sikerult.
Most potlom.[ Szerkesztve ]
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
-
Yeffy
veterán
válasz BlackJapan #14591 üzenetére
Koszi neked is a valaszt.
Tenyleg, 3550-esek vannak a fosuli termeben is, ahol a 3 modult csinaltam.
Arra van barmi magyarazat, hogy miert 3-3 javasolt, miert nem mondjuk 2-2? Vagy, ahogy az osszefoglaloban van, 4-3?
Miert pont ez a setup az ajanlott? (Ha ezt is kerdeztem mar, lemegyek hidba! )UK-ban elek, de kovi honapban megyek haza karacsonyozni, dobok is egy uzit neked.
[ Szerkesztve ]
Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- iOS alkalmazások
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Horgász topik
- Projektor topic
- Megszületett a hivatalos Xiaomi HyperOS 2 globális terjesztési ütemterv
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest