Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • coolpet

    senior tag

    Sziasztok!

    Tegnapelőtt feltettem a Skyrim SE-t, és hozzá az unofficial patchet.
    Belövettem vele auto GPU konfigra, amire annyit mondott, hogy FHD, és minden low.
    A kártya egy MSI HD6870 1GB AC Twin Turbó hűtéssel(cserélve volt a gyári).

    Addig nem is volt gondom vele, amíg ki nem érek nagyobb területre, mert ott 1 percen belül fagy a gép, és monitor is kikapcsol.

    Csak a Skyrim problémás. Steam eredeti, clean installal.
    Játszhatok én akármivel, nincs gond.
    A CPU 4 mag 20%-on, es 42 fokosak, de a GPU 99%-on, és 83 fokig felmegy kb 5 perc alatt, a ventillatorai meg 33%on mennek, de hangosak.

    A legfrisebb DX, Chipset driver, Windows update, és VGA driver (ami 2015-ös a legfrisebb) van fenn, mindent végignéztem.
    A sima Legendaryval is voltak néha ilyen gondok, de as SE-nél fél óra után előjött, és most már betöltés után kb fél percen belül.

    Gyanítom, hogy valami script vagy bug nyírja ki.
    Az event logban 4ból 2 fagyásnál ez van: Display driver amdkmdap stopped responding and has successfully recovered.

    Az eredmény: monitor villog mintha nem kapna jelet, és gép nem válaszol. (num lock próba).
    Előfordul hogy reset után sem áll helyre a kép, monitor süket marad, csak teljes kikapcs után javul meg.

    Letöltöttem az MSI afterburner progit, és hozzá a Kombustort is.
    Toltam rajta fél órás GPU MEM, GPU CORE, CPU CORE teszteket, de nem hibázott, nem volt gond.
    Beállítottam egy ventiprofilt, ami 72 fokig engedi melegedni a kártyát, ott már fullon pörögnek a ventik.

    Ez a SKYRIM videokari vezérlési problémája lehet, vagy az 1GB ram (minimum specben 2GB a limit) okozhatja?

    Tényleg semmi mással nincs problémám. Esélyes hogy új kártyát kell vennem, hibás lenne mégis?

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák