Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz kranazoli #12792 üzenetére

    Ahogy mondod... Nem mindegy az sem, hogy így 45 fok a VGA 20% ventivel, UVD órajelen meg 22-23% venti és 57-58 fok. A 20- és a 23 között éppen annyi a különbség, hogy a 23-at már éppen kihallom a házból. Valamint a procim 5-20% közötti terhelésen játsza alapórajelen a full-hd videókat, ami kb 20-25W fogyasztás, és csak amíg megy a vidi. Ellenben Ati-nál, már üresjáratban is ha megy az UVD mód, már +30-40W a 4890-es tapasztalatok/mérések alapján... Sajnos nincs már fogyimérőm, hogy 5850-el teszteljek, de szinte biztos, hogy hasonló értékek jönnének ki. Azt nem is írom, hogy a CPU-n se hang, se jelentékeny melegedést nem okoz egy Thermolab BARAM procihűtő mellett a videólejátszás. :DDD

    Én mondjuk a catalyst-os "minőségjavító" cuccokat sose kapcsolom be, az agyam jobb minőségben javítja a képhibákat! :D A zajos, blokkos képből inkább kisejlenek a részletek, mint egy összemosott képen....

    Régebben úgy nézett ki a hardver-gyorsítás, hogy normélis minőségű volt a kezelőfelület, tehát azért használta a VGA képességeit, de nem a VGA dekódolt, hanem a CPU, tehát nem bökte át magát a kari UVD módba, hanem tipikusan 157/300-ban kocogott, nagyritkán felugrott 550/1000-re aztán ennyi. Ez így frankó is volt. :( A 400/900-at gondolom biztonsági okokból lőtték be, hogyha minden hülye extrát rápakolsz is menjen, meg ha elindítassz egy játékot, akkor se 2 FPS-ed legyen 50 helyett hanem 25... :DDD Gondolom én.... :D
    De nem is az a baj, hogy 400/900, hanem az a nagy baj, hogy amíg nyitva van a fül, addig így is marad! Mert ha legalább a videó lejátszására korlátozódna az idő ebben a módban, nem zavarna, de hogy egész nap 400/900-on tekerjen, mert félóránként berakok 10 percre 1-2 számot YT-ről aztán nem lépek ki? :W :W Arról nem beszélve, hogy elindítok egy játékot, és léphetek ki, meg vissza, meg lőhetem le az összes böngészőmet. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák