Hirdetés

Aktív témák

  • KiraBaba

    csendes tag

    válasz ÖregSam #4225 üzenetére

    Utána néztem és szerintem járható ez az út, mert az eseti befizetéseket ugyanabba a befektetési alapokba tudja rakni a megtakarító, mint a folyamatos díjnál. Akkor azt javasoljátok, hogy a szerződést a minimális díjjal kössük meg és a 3.évtől emeljük meg a díját?
    Egy kicsit félek azért az eseti díjtól. Attól félek, hogy nehogy úgy kezelje az ügyfél, hogy "Jaj hát nem kell annyira odafigyelnem a kiadásaimra, mert ha megszorulok, majd leemelek a nyaraláshoz az esetiről." A félelmem tárgya pedig az, hogy ha nekem azt mondja, hogy pl a 10év múlvai nyugdíjamra szeretném ezt az összeget félre rakni, akkor mehet részvényekbe, ami meglepetést okozhat, ha pl 2hónap múlva ki akarja venni.
    CIG-nél is jó ötletnek tartjátok? Most van egy akció, hogy az 5.évben az első éves díj 15%-át, a 10.évben a 60%-át, a 15.évben a 100%-át adják bónuszként a tőkéhez. (az akció lejárata utánán az éves díj 15%-a az 5.évben (400.000Ft/év felett), 50% a 10.évben (összegtől függetlenül) és 75% a 15.évben (összegtől függetlenül)) Azért kérdezem,mert itt, ha valaki elindítja minimál díjon, 150.000Ft-on, akkor hiába emeli meg mondjuk 1.500.000Ft/évre, akkor is csak a 150.000Ft után kapja a bónuszt.

Aktív témák