Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gothmog

    aktív tag

    válasz Hintalow #782 üzenetére

    Szerintem mindenkinek, aki játszott anno pen&paper (vagy ahogy újabban nevezik: tabletop) RPG-kel, vannak élményei különösen peches vagy éppen kritikus helyzetben mázlista dobássorozatokról :K (Én középsulisként, ~ 1993-97 között játszottam asztalit haverokkal, de még ilyen időtávból is emlékszem párra.)

    Viszont itt a játéknál, miközben az esetek többségében persze normálisnak tűnnek a dolgok, mégis olyan számban jönnek elő furcsa dobássorozatok (karmic dice nélkül is), ami már egyértelműen gyanús, és a valóságban "dobálva" bizony szökőévente látnál csak ilyet, nem pedig mondjuk 2-3 játékóránként.
    Nekem pl. tegnap megvolt az első olyan, amikor 3 kritikus sikertelenséget dobtam képzettségpróbára zsinórban (nem újratöltéssel, hanem inspiration pontok felhasználásával ismételtem a próbát). Ennek laza 1:8000-hez az esélye. És persze megtörténhet, megvan rá az esély, csak éppen a próbát közvetlenül megelőző harcban is volt pl. critical failure-nek minősülő támadásom, amit pedig advantage helyzetből dobtam (tehát a párhuzamosan gurított két d20 eredménye egyaránt 1 lett). És amikor már gyanús mennyiségben/gyakorisággal látod az ilyen "persze, megtörténhet, miért ne, de azért mégsem túl valószínű" dobássorozatokat, akkor elgondolkozol azon, hogy mégis milyen rnd van a játékban?

    Endure. In enduring, grow strong.

Új hozzászólás Aktív témák