Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz inf3rno #90306 üzenetére

    Én közben egy hét alatt eljutottam oda, hogy meg tudom válaszolni a GPT-s kérdésem. Úgy néz ki, hogy bizonyos BIOS-ok támogatják a GPT-s bootolást, nem szükséges hozzá feltétlen UEFI. Az én esetemben a 2010-es F4-es Award BIOS is elég volt, nem kellett a 2011-es béta BIOS-t feltenni. Úgy néz ki, hogy már ez is hibrid EFIs BIOS volt, vagy csak alapból beletákolták a GPT bootot már a sima BIOS-okba is régebben. Azt hiszem ez sosem derül ki, mert semmi infot nem találtam róla. Annyit láttam nem megbízható forrásból, hogy 2011-ben csinált a Gigabyte hibrid EFIs BIOS-t, de ez nem válaszolja meg, hogy akkor miért tud egy 2010-es BIOS GPT-ről bootolni. A Gigabyte support-nak kb lövése sincs a termékeikről, ők azzal kezdtek, hogy csak UEFIs BIOS tud bootolni GPT-ről, ami vicces. Minimális netezéssel én többet összeszedek a termékeikről, mint amit ők tudnak. A Gigabyte hivatalos fórumában is ugyanezt a félrevezető információt adták. Szóval érdemes inkább utánajárni más fórumokban az ilyen jellegű alaplapokkal kapcsolatos kérdéseknek, mert több hasznos infot össze lehet szedni. Az én szempontomból a lényeg ez, hogy ezzel is tudok GPT-ről bootolni, és fel tudok szórni rá 40 Linux disztrót tesztelés céljából, mindegyiket külön primary partícióra, ami tök jó, mert egyszerre generáltathatok mindegyikről report-ot, és bármikor visszanézhetem, ha valamilyen feature-t esetleg elfelejtettem tesztelni. :DDD

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák