Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laragirl83

    őstag

    Sziasztok újra!

    Elhamarkodott volt az örömöm, megint kezdte a mókát a gép, bár másfél napig ment gond nélkül.

    Akkor mondom, illetve mutatom a fejleményeket:

    Legutóbb arra jutottunk szervizben, hogy a táp 24 pines csatijában pár tüske jóval lazábban áll a kelleténél, és emiatt vacakol rendszer. Ugyan próbáltam összébb nyomni őket, de lehet nem volt teljesen sikeres a művelet.

    Került beszerelésre egy 24 pines atx hosszabbító is, ezen majd jól látszik a hiba, illetve az alaplapi 24es atx socketen is valamennyire.

    Íme:

    Bal oldali soron felülről a 2ik és 3ik pin.

    Jól látszik, hogy gond van a 10 és 11es pinekkel. :U
    Ez ugye a 12Vos plusz ág.

    Találtam a neten evga fórumon tökéletesen erről a hibáról egy nagyon összeszedett cikket:
    [link]

    Lényegében arra jutottak a srácok, hogy:
    -laza pin, nem megfelelő kontakt, vagyis tápcsati gond, vagy maga a táp
    -az alaplap próbál nagyobb feszt kérni adott ágon (mivel a pcie 6-8as pin ill maga a külön pcie csati nem tudja kiszolgálni vgat, de a cikkben mindig sli v crossfire rendszerekről esett szó, nálam meg csak egy db árva gtx570 üzemel...!)

    Na erre legyetek szívesek tanácsot adni!
    A lapon egyébként semmi más jelen nincs az esetnek, se hátul a nyákon, nem olvadt, se kondik nem púposak, ill maga az 24 pin atx socket sincs sérülve, leszámítva a kis barnás elsötétedést a socket tövénél.

    Mit tegyek?

    Új táp?
    Hibás alaplap? :(

    Kissé elbizonytalanodtam. Félek, beruházok egy új 30-40 ezres tápba, és megint kezdi.
    Ha viszont lap, ami már nem garis, azzal is mit lehet kezdeni?
    Én mondjuk hajlok afelé, hogy a táp lesz a ludas, vagy legalábbis a megtágult pin csatik.
    Válaszokat megköszönöm :)

    [ Szerkesztve ]

    gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

Új hozzászólás Aktív témák