Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shadow1901

    aktív tag

    Tanulság:
    Adott egy régi 775-ös (Pentium) gép. DDR2 ramokkal, Msi lap, integrált VGA-val. Oldalba lett rúgva, megfagyott, csíkos lett a kép.
    (Nem én voltam én már ebből kinőttem, egeret könnyebb/olcsóbb cserélni :D )
    Visszakapcsolás után volt kép, majd csíkos lett megint és eltűnt. Következő bekapcsolásra már kép sem volt. Tettem bele dVGA-t azzal sem volt kép. Gondoltam eltört az alaplap, ramokat kiszedtem másik gépben próbáltam, megy! Neki készültem, hogy kiszedek mindent, áttanulmányozom az alaplapot. Először kiszedtem az elemet, addig hagy nullázódjon míg kiszedem a vinyót. Kiszedtem a vinyót, gondoltam hátha jó lesz. Jó lett!! Elem nélkül ráindítottam... Vissza raktam ugyan úgy a vinyót és az elemet is, megint csíkoz. Kiszedtem ráraktam csak a gépházra a vinyót, továbbra is működött. Vissza csavartam a floppy helyéről a HDD helyére továbbra is működik. Kábelek viszonylag rendezettek (GPS 450 táp), ramok a vinyótól 2-3 centire pont mint eddig, csak eggyel lentebb. HDD 100/99 pont mint eddig.
    Ha valaki tudja miért írja már meg, én már nem bosszantom magam rajta. Megy és kész! :N

    [ Szerkesztve ]

    Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

Új hozzászólás Aktív témák