Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lassú Víz

    őstag

    válasz Andrew31 #19280 üzenetére

    Egy keresztelő azért nem mise, és talán egyik pap sem tartja a lelkek ellopásának a fényképezést. Persze előtte nem árt tisztázni a dolgokat, látni másik keresztelőt, mi a menetrend. Megbeszélni, hogy ne takarják a gyereket a fotós elől meg ilyesmik. Számtalan olyan apróság van amit igazán egy profi mellett gyakornokoskodva lehet megtanulni, ellesni. Nemrég láttam egy esküvő fotós workshopot, ahol menyasszony és vőlegény modell volt meg anyakönyvvezető, berendezett helyszín, és csak lestem, hogy mi mindenre kell figyelni egy fotósnak, kezdve a videós mozgásától a történéseken át a közönségig. Mik a kötelező képek, mikor kell a kezet és mikor a szülőket fotózni.

    kilozsul:
    Szerintem egy keresztelőnek legalább ilyen ismert a forgatókönyve, és aki nem tudja, hogy egy templomon belül kb. mik lesznek a fényviszonyok az nem sok keresztelőt fotózhatott, tehát lehet jobb képeket csinál mint a rokon telefonnal, de egy jó profi anyagának a szintjét nem fogja elérni. Ezt azért nem árt tudatosítani abban aki nem akar egy profit felkérni, csak látta, hogy van egy DSLR a nyakadban. De ha profiként (értsd pénzért) vállaltad akkor meg fektess bele annyit, hogy legalább az események előtt egy pár órával bejárod a helyszínt, vagy ahol laksz biztosan van templom, ott is lehet gyakorolni, fényviszonyokat megfigyelni.

    A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Új hozzászólás Aktív témák