Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pahli

    tag

    Először is nem biztos, hogy jó topikra írok, de mivel nem tudom a hiba okát és redditen sem kaptam választ, hátha útba tudtok igazítani. Leírok mindent azt max offoljátok.
    Az van, hogy bármilyen hang amit lejátszik a gép az recseg, (nem tudom hogy írjam magyarul crackling/popping.) Ezt kell elképzelni. Ha megnyitok/bezárok valamilyen alkalmazást, akkor előjön, de általában pár másodpercenként/random időközönként recseg 1et. Nehéz tesztelni, de ha csak mondjuk youtube megy akkor ritkábban fordul elő, de ha gamelek, discordon beszélek, megy a spotify, akkor elég gyakori.
    Újratelepítettem: Windows 10 PRO, Manjaro(xfce 19.09.2)(Linux)
    Bios update, minden driver új,
    2 külső hangkártyán, blue yetin, jack-en, TV-n via hdmi, 2 fejhallgatón előjön a probléma (természetesen, mind a géphez vannak csatlakoztatva, jól mivel fel tudom venni a recsegést, másik eszközön lejátszani és ott is hallom)

    Amd ryzen high preformance-ban van a gép, Latencymon azt írja, hogy CPU throttlingot kéne kikapcsolni, de sajnos ezt a beállítást nem találom a Biosban, lehet, hogy valahogy aktiválni kell, az almenü meg van, CPU Features csak az opció nincs, (azt írja PDF, hogy ez optional, szóval nálam ez lehet nincs) Windows energiagazdálkodásnál már állítgattam.

    Másik amit találtam: volt redditen egy post, ahol úgy oldották meg ezt a problémát, hogy overclockolták a cpu-t, nos nem étek OC-hez, és mivel melóra is használom a gépet, jól jön a stabilitás.
    Bármi ötlet, esetleg?
    Többi eszköz, laptop, mp3, tablet, stb nincsen ilyen probléma.
    Köszi előre is

    GPU: ASUS Dual RTX 2080-O8G, 8192MB GDDR6 SDRAM (samsung)
    CPU: AMD Ryzen 3900x
    Motherboard: MSI b450m tomahawk max (ms-7c02)
    RAM: Kingston HyperX FURY 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz
    DIMMA2/DIMMB2 XMP is on
    PSU: Corsair CX650M - 650 Watt 80Plus
    Operating System: Windows 10 Pro
    GPU Drivers: nvidia 445.87 - 2020/4/15, geforce exp: 3.20.3.63
    Chipset Driver: 2.04.04.111 - 2020/4/7
    Bios: AMD B450: 3.60 - 2020/4/22


Új hozzászólás Aktív témák