Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    A Sabertoth topikban is feltettem a kérdést, de az nem túl aktív. Mivel munkára is használom a gépet, ezért mihamarabb üzemképesre kellene pofoznom. 3 éve problémamentesen használom a gépet, csak VGA-t cseréltem benne pár hónapja.

    Adott az alábbi konfiguráció:
    Asus Sabertoot 990FX rev 1
    FX-8350 (alap beállításokkal)
    Gigabyte R9 280X OC
    Be Quiet Straight Power 680W GOLD E9
    Corsair XMS3 8gb (2x4gb) DDR3 Kit
    Kingstone SSD 120 GB + 450 GB HDD Hitachi

    Az alábbi problémám lenne:

    1-2 hete kezdődött, hogy ON gombra nem akart indulni a gép. Az alaplap kapott áramot, vagyis a zöld visszajelző led világított.

    Furcsálltam, áramtalanítottam, aztán ismét áram alá helyeztem és mintha mi sem történt volna már dübörgött is. Hosszú órákig stabilan működött(meló, játék, net), nem volt probléma vele.
    Másnap bekapcsoláskor nem jelentkezett a probléma, aztán pár napig semmi gond, majd ismét ugyanez a probléma.
    Ez kb így ment 1 hétig.
    Most pedig odáig jutottam, hogy egyáltalán nem kapcsol be.
    Az alaplap zöld visszajelző ledje világít, ha áram alá helyezem a gépet, de hiába nyomogatom az ON gombot, semmi.

    Van ötletetek mi lehet a gond?
    Gondolom a táp, vagy az alaplap hibásodott meg, nem?! No de melyik? Sajnos mérőműszerek nem állnak a rendelkezésemre, hogy a táp kimeneti feszültségeit megmérjem :(

    Segítségeteket, ötleteteket előre is köszönöm!

    Üdv:
    Tanisz

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák