Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NeO023

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék tanácsot kérni. Elolvastam természetesen a topic összefoglalót, okosodtam is belőle, de lenne egy-két kérdésem, amire biztos találnék választ korábbi hsz-ekből, de szerencsére akkora ez a topic, hogy kirúgnának a melóhelyről :D
    Szeretném a Civicemben lecserélni a hangcuccot. Perpill egy Sony fejegység van benne és az előző tulaj által beszerelt "tescós" hangszórókat hajt.
    Amit szeretnék, az egy szépen, tisztán szóló rendszer. Ami nálam azt jelenti, hogy ne recsegő/ropogó, igazi mély nélküli hangzása legyen a cuccnak, érezzem benne a dinamikát. Olvasva a hozzászólásokat, egy-egy postból csak a kötőszavakat értem :D, abszolút nem vagyok otthon hifi témában, csak nagyon szeretem a zenét (Hip-hop, rap, reggae leginkább, de a poppos rock is előfordul. Komolyzenére nem kell készülni :) Nem kell, hogy szétszakadjon az autó a dörömböléstől és a kocsma elé sem fogok beállni keménykedni vele! :D

    Témában jártas barátom azt javasolta, hogy egy 4 csatornás erőlködő egy jóféle közép/csipogó settel előre és egy passzív mély láda ugyanerről az erősítőről hajtva, hátsó hangszórók nélkül. Nagyjából a topic összefoglalóban is ez a javaslat.
    Az én (buta) elképzelésem az volt, hogy egy jóféle Alpine fejet veszek (hangváltóval), így nem kell erősítő a 2(4?) hangszórónak + aktív láda. Ez teljesen hibás elgondolás? Nagyon kevés amit a fej kihajt? Pl. egy UTE-92BT
    Azért alpine mert volt szerencsém előző autómban egy régi high-end (CDA-9XXX) cucchoz és mert erősen jóárasítva kapnám.
    Ezen a szinten is mindenképp érdemes a szigetelésre pénzt/időt áldozni?
    Mit ajánlanátok a fent linkelt oldal Alpine erősítői/hangszórói/ládái közül az elképzeléshez? Az oldalon feltüntetett árakkal max. 150 pénzzel számolnék; kábelek, szigetelés nélkül.
    Ja, egy nagyon fontos dolog: Megoldhatónak kellene lennie könnyen, néhány mozdulattal "megszabadulni" a ládától (ha kell a hely a csomagtartóban). Erre mi szokott lenni a legjobb megoldás?
    Előre is nagyon köszönöm!

    http://www.pokerstrategy.com/uQ0A1Z

Új hozzászólás Aktív témák