Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Márton111

    aktív tag

    válasz thyeby #6224 üzenetére

    Nekem is utána kellett igazítani a gyáriaknak, a derékszöget,mert csak a konstrukció pontos a beállítói azok nem...Persze nem sokat de 30cm-be már beletett 2xforgatva a lapot 1mm-t (55-ös szekrényoldalakat szabtam vele helyszínen 2xerre, és utána egy másra kellett helyezni a szabott felületeket, illeszkedniük kellett, mert látszott szekrény magasítás ikeás cucc helyszínhez igazítása fenyősvartni kívül papírrács belül ez az ikea levegőt árul...én ugyannyiért teli tömörfából csinálom meg ).
    Úgy hogy nem oldod meg teljesen az utolsó csavart kissé tarson még és kissé odább kocogtatod kalapács egy darab keményfát beleaksztva a skálába amit állítasz, (picit )megütve mintha vésnél ha nem mozdul akkor picit lazítod csavart és próba megint.
    Vékonyhegyű alkoholos filccel összejelölöd,a fix és álló részt hogy lásd nem mozdult-e el már.
    Meg próbát is kell vágnod jó lett-e már (csav meghúz kicsit)( párhuzamosra kigyalult fával)

    Ezt nappal pihenten kéne kitalálni mert ha magát a lapot megrángatod az is tud hajlani nyilván.
    Holnap megnézem mennyit lehet mozdítani rajta , kotyogni nem kottyan ,de elhúzni lehet, 2-3 tizedet teljesen kihúzva ,rugalmasan ,kissé oldalirányba húzva , nyilván a szerkezet erőkarja folytán az acélanyag rugózik.
    Tőben vágva vele pl bólintva a fejével akkor nem mozdul az oldalt húzásra látható mértékben ,és érezhetően.
    Ha éles lappal finoman vágsz vele, akkor pontos, faanyagoz jó, és átvágható anyagméretben is igazodik a várható faipari anyagvastagság, szélességekhez .Tud fejező gérvágni pl csapot le lehet vele vállazni mértani pontos csapozást készítve vagy beállított mélységig abcesszolni (a fémvágót, azt nagyobb erőhatásra gyártották a színesfém keményebb vagy tömörebb szerkezetű mint a fa, nyilván erőteljesebb rángatást ki kell bírjon)

    Persze ha úgy összecsavarozod mint egy rácsot,akár kissé eltolva egymáshoz képest a fokokat minden 2.létra sorban ,hogy tudj csavarozni , egy másba abcesszolás nélkül, ne gyengítse akkor stabil térbeli szerkezet lehet.Vagy meghefteled alulról-felülről tükörszimmetrikusan bramac léccel rácsavarozva a "gereneda" léceid élére Mert ha oldalirányba nem tud kihajlani élére állítva erős marad nyilván.Max ha jön a hó mondjuk 30cm vastag éjjel ráhullik amíg alszol pár tonna súly és összetörik,és beszakad más baja nem lehet.Mert mondjuk csomós és ott szeret törni a vékony deszka
    Szerintem olcsóbb buta módon nomál teherbíró anyagból gyorsan,és hagyományosan,ahogy szokás az ilyet ,mint gyufaszálból többszörös munkával extrán.(Úgyse műszárított I o.asztalos minőséget fogsz beleépíteni.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák