Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PitLee

    őstag

    válasz Mcrazy #156838 üzenetére

    OFF
    A kérdés jó !
    A választ lehet nem én tudom megadni.
    A gyártónak és a forgalmazónak jó leginkább, mert kap egy csomó adatot a felhasználásról.

    Alapból működik mindkettő a smart funkciók nélkül is, de max teljesítményen.
    Van pár hasznos dolog is a funkciók között, de többnyire inkább csak érdekesség, de aki szeret adatokat vizslatni az kiélheti magát.
    Aksinál pl:
    hányszor volt feltöltve, kisütve, a teljes működési idő
    hőmérséklet, töltési és kisütési áramerősség, %-os kapacitás, az időfüggvényében grafikonon
    vannak üzemmódok, performance, balance, eco, expert
    expert üzemmódban, tudod állítani a kimeneti min feszültséget és a max áramerősséget

    A töltő:
    távolról is leállítható a töltés
    töltési módok, performance, balance, eco, expert, 60%
    expert töltési módban, tudod állítani a töltési áramerősséget, de csak a 0 és a max megengedett között ez az aksitól függ
    hőmérséklet, becsült töltési idő, %, pillanatnyi töltési feszültség és áram, 60%-os tárolási kapacitásra töltés,

    Hogy a location rész, hogyan működik nem tudom, lehet jelez ha lopnák nem tudom, de pl küld üzit ha feltöltött, ...ect.

    A nagy 8Ah aksi elvileg 100Ampert és 2,5V-ig engedi magát terhelni, ha a felhasználónak esetleg az üzemidőfontos, de nem terheli ennyire az aksit, akkor beállíthat neki egy magasabb lekapcsolási feszültséget, így nem meríti annyira le az aksit, a töltőn egy alacsonyabb áramerősséget (bár van rajta ECO gomb) és így elvileg kíméli az aksit hosszabb életű lesz.

    A kérdésedre visszatérve, alapból nem sok haszna van az egésznek, mert egy láncfűrésznek kell a kraft ott nincs mit állítgatni, míg egy kis fúrócsavarozó meg nem fogja 100A-re leterhelni az aksit.
    A töltőn adott az ECO gomb ha van idő tölteni, bár az tényleg ECO mert pl egy 4Ah aksit gyorsba 42perc alatt, míg ECO-ban 240perc azaz 4óra alatt tölt fel.

Új hozzászólás Aktív témák