Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • komi77

    senior tag

    válasz Robert1987 #9071 üzenetére

    Ez érdekes. Nálam a Strix-es lapon a legújabb Agesa bios van. Corsair 3200 Mhz memó 3200-an megy. Ventilátoroknál biosból mindegyiket egyenként állítom vagy pwm vagy dc-hez igazodva (ezt a választást alapból felkínálja), sőt van egy fan optimizer is. Ezt beállítás előtt ha lefuttatom minden ventit felpörget egyenként és megnézi milyen hatásuk van a hőre, ill. mennyit pörögnek. Ez után vagy gyári profilból választok vagy manuálba beállítom a nekem legszimpibb profilt. Nálam csendes és hűvös a gép és minden venti egyenként szabályozott. Y kábellel elosztott ventiket is simán szabályoz, sőt próbáltam 3 pineseket azokat is vezérli. Szerintem tedd fel a legújabb biost mert abban több beállítási lehetőség van és bővebb a memó támogatás is. Tegnap 1 órán át teszteltem a gépet Prime95-el, cpu 3,8-on stabilan, meg se kottyant neki. Még a hűtőket se járatta szarrá pedig hw infó szerint magasabb hőket láttam mint amire beállítottam a venti profilt. Az is igaz, hogy 5.52-es hw infó kapásból jelezte, hogy nem ismeri az alaplapi sensorokat. Mellette Aida-n kb. 20 fokkal voltak kisebb értékek, amit el tudok fogadni mert folyamatosan tapiztam az összes hűtőbordát, proci környékét, stb. és teljesen normál volt a hőérzet. Szóval javaslom az új biost mindenképpen jobb beállításokat lehet vele elérni.

    Szegény ember kézzel nőz.

Új hozzászólás Aktív témák