Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Televan74 #5188 üzenetére

    Nekem a Wattman aktiválás után ugrott ki a ventifordulat ilyen nagyra. Filmnézés vagy játék közben hirtelen átment zajosba és csak újrainditás után volt hajlandó újra csendben maradni. Friss Windows telepités lett a vége, mert egy Tweak programmal való összekuszálodásnak gondoltam. Ott már nem használtam mást csak és kizárólag a Wattman-t. A hiba megismétlődött és ennek örömére újra friss Windows-t tettem fel megint. Most nem aktiválom és hagyom gyári alapjáraton müködni az RX470-et. Nem megy a ventifordulatom 1400 RPM főlé (39%), de átlagos játék terhelésen egy kissé alacsony 850 RPM (22%) környékén vannak a ventik. Igy a kártya hangja silent, de a hőmérséklet 74 fokra is felmegy időnként. Idle hőmérséklet 50 fok, ami néhány órás filmnézés, netezés után 56-58 fok és a ventik nem forognak közben. Én sem ilyen müködési feltételeket vártam, de egyedi profilozás nélkül azért kibirom egy ideig. :) MSI Afterburner nem ismeri fel a kártyát és az Asus GPU Tweak II pedig nem jó az MSI Gaming X kártyámhoz. A Wattman miatt hangoskodó ventik engem is zavartak, és azt soha többet nem aktiválom.

Új hozzászólás Aktív témák