Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pikari

    addikt

    válasz Czo #93729 üzenetére

    Én a sima első gen sound blastert programoztam, azt nem tudom, hogy melyik opl, de az újabbak visszafele kompatibilisek. Viszont az újabbak egymással már nem kompatibilisek. Szóval mások a parancsok, amiket interruptokkal beadsz, és más a hang formátuma is, amit a kártyának bemásolsz.A sima tud 8 bitet, papíron max 16 khz-et (de 22,05 hz-re is be lehet azt hiszem inicializálni a jobb klónokat), és mono. Viszont az újabbak tudnak mondjuk sztereót, 16 bitet, stb, viszont teljesen máshogy működnek egymáshoz képest is (pl valamelyiken azt hiszem, hogy a 2 hangcsatornát külön kell betölteni, a másikon meg fésű szerűen következnek a dwordok, stb) szóval elég nagy szopás. Én úgy voltam vele, hogy jó a sima első gen sb command szetje, mert az működik mindenhol, aztán azon túl nem is merészkedtem soha.

    A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

Új hozzászólás Aktív témák