Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz DarthSun #89931 üzenetére

    Hát igen. Én egyébként elismerem mindkét irányzatot :)
    Esetenként nem ördögtől való egy akár Athlon XP-t is SSDvel feljavítani :) vagy ideiglenesen sokkal jobb VGA-t adni neki.
    A készülő C2D-s konfigom is "megengedő" lesz, mert a 2006-2007-es alaphoz menni fog viszonylag sok DDR3, ami későbbi dolog (a lap duaos, támogatja a DDR3-at is), ami már inkább olyan 2008-2009 tájéka, 2009-es Corsair CX400-as táp, mindehhez megy majd a 2012-es HD6850, és egy 2018-as SSD, szóval a gép legöregebb és legfiatalabb alkatrésze között cca 12 év lesz, ami ugye minden csak nem korhű. Ha eltekintünk az SSD-től, akkor is leginkább olyan lesz mint 2012-ben egy utólag feljavított 2006-os gép. (Amiből azért szerintem akkoriban bőven futott még MO-n, az anyagi helyzeteken kívül azért is, mert a C2D éra eléggé időtálló volt. Sok embert tudtam a 2010-es éek elején aki még 2010-2014-ben is a C2D-t szögelte, sőt... most is tudok olyat aki mai napig egy C2Q-t javítgat még*).
    Kicsit olyan ez mint a kubai "carro americano" (régi amerikai autók kuba utcáin futnak, de : ) hogy külsőre még 1950-es évek, de közben sokba már a '90-es évek orosz technikája, és a 2000-es évek elejének japán technikája van belezsúfolva. Kivülről mondjuk 1957-es Ford, miközben Nissan motor hajtja, és lada indexei vannak, és citroen kormánya ... és sorolhatnám. Ezeket is elismerem, bár sokkal kevésbé mint a teljesen korhű gépeket.
    valahogy PC-n is így vagyok ezzel, a C2D-hez SSD és társaival.

    * Zoltán cimborám, aki most már Q8400-al (valamikor E21XX-el kezdte és 1GB RAMmal ez az alap, azóta ez a negyedik proci a lapban, az előző a tőlem vett E8600 volt), és 8GB RAMmmal (4×2GB - szintén tőlem vette) és 1TB HDDvel (tőlem kapta) gondolkodik azon hogy erre a konfigra még rálocsol több mint 60at, úgymint 12K-ért csere Q950-ra, a VGA-t cseréli valami nagyobbra (1 slotos jöhet csak szóba, mivel brand gép), és felmerült még egy SSD is ... A gép természetesen napi használatban van, és a fejlesztés után továbbra is az lesz a napi gépe.
    Mondtam neki, hogy én inkább eladnám a helyében a mostanit, és azzal a pénzzel ami abból jön, meg a +60K-val már 8-16GB RAMos 4th gen I5-ösök között tud válogatni normális kiépítésben, és akár RX570 4GB-al! De nem ...
    Elfogadom, hogy akkor megragadta a retro életérzés. :D
    Úgyhogy ez a gép lesz most majd a nem korhű maximumig kimaxolva, kiváncsi leszek, hogy mit fog tudni.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák