-
PROHARDVER!
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ádyka
őstag
válasz zoltanz #20858 üzenetére
Röviden: A 8500 konkurense a GeForce 3 volt. A javuló driverekkel pedig nem szégyenkezhetett a GeForce 4 Ti-vel szemben sem, persze azért mögötte volt.
Hosszan:
"2001 tavaszán debütált a GeForce 3. Az első teljeskörű DirectX 8.0 kompatibilis termék, mely alacsonyabb órajeleivel elsőre gyengébbnek tűnt, mint az egykori csúcsmodell GeForce 2 Ultra. A tranzisztorok feltűnően nagy száma (57 millió, azaz majd háromszorosa a GeForce 2 ben lévőnél) arra utalt, hogy valami más fejlődés következett be.
Jellemzői: pixel és vertex shaderek támogatása, LMA (azaz Lightspeed Memory Architekture: ennek segítségével memória-sávszélességet lehet megtakarítani), HRAA (High Resolution AntiAliasing: multisampling alapú teljes képernyős élsimítás.
Jól hangzó újítások, de bizonyos tulajdonságokban alulmaradt a vártnál. A GPU a pixel shader 1.1-es verzióját támogatta (a DirectX 8.1-ben debütáló 1.2-1.3-1.4 verziókat nem), és a Microsoft X-Box konzoljában lévő NV20A chippel összehasonlítva - 2 helyett csak 1 vertex shader egység került a chipbe.
A „újdonsült” konkurencia néhány hónappal később megjelent felső kategóriás terméke az Ati Radeon 8500 ezekben a tulajdonságokban jóval magasabb szinten járt mint a GeForce 3.Éppen ezért 2001 őszén piacra került a GeForce 3 Titánium sorozat, amely két típusból állt. Alapvetően csak órajelekben volt eltérés (bár a tranzisztorszám is növekedett 3 millióval), az alacsonyabb és olcsóbb megoldás Titanium 200-as GPU-ja 175 MHz-en, míg a high end termék Titanium 500-as 240 MHz-en üzemelt. 64 és 128 Mb-os kiszerelésben került piacra, és némelyik gyártó már passzív bordával is ellátta a memóriákat.
A hardwares specifikációt böngészve, a 2001 augusztusában piacra került radeon 8500 minden tekintetben erősebb kártyaként jelent meg, mint a GeForce 3. Itt debütált a Smartshader (pixel és vertex shaderekért felelõs egység). Szintén 64-128 Mb memóriát kapott, viszont ezek típustól függően magasabb órajelen jártak. Az alap 8500-as memóriája effektív 550 MHz-en, az LE verzió 500, míg az LELE 400 MHz-en járt. Néhány gyártó még 600 MHz-es chippekel is szerelte (XT). Nem sokkal később megjelent a kártya átnevezett változata, Radeon 9100 néven, melyekre a 275 MHz-es GPU frekvenciát el nem érő chipek kerültek, viszont támogatta a FULLSTREAM technológiát, mely a gyengébb minőségű filmek lejátszásánál (pl.: DivX) hozott némi javulást, ha azt a lejátszó szoftver támogatta.
A redeon 8500-as kezdetekben a rendkívül rossz (bugos) drivereinek köszönhetően hozta a GeForce 3 szintjét, a későbbiekben azonban le is hagyta azt, és felvette a versenyt az Nvidia következő generációs kártyáival."Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!
Új hozzászólás Aktív témák
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- MIUI / HyperOS topik
- BestBuy topik
- Milyen egeret válasszak?
- Robotporszívók
- Mobil flották
- Wise (ex-TransferWise)
- Letiltotta a DLVR megkerülését az Intel új mikrokódja
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest