Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz general #19244 üzenetére

    Én már meg se merek szólalni… de ez még csak kikívánkozik, kapok, amit kapok érte!

    „de közben rájöttem, utánaolvastam. a 2 gépen 2 különböző munka színtér volt beállítva a PS-ben”

    Ezt nyilván a manócskák, vagy a kóku állította el teljesen különbözőre! Vagy nem is! Gyárilag az egyik így volt állítva, a másik meg amúgy.

    Ezért kezdtem az elején azzal, hogy a gyári beállításokat kell használni, mert mindig utólag derül ki, hogy „hát én nem csináltam vele semmit, mégis inaktív az effektek egy része” (át van állítva RGB 8 bitről 16-ra, csak úgy magától… aha, nyilván!) :O

    Nem állítom, hogy te állítottad el, csak azt, hogy összevissza állítgatta valaki, akinek tört volna le a kis keze, amikor ész nélkül és tudatlanul elállítgatta a gyári beállításokat, mert csak!

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • *Ropi*

    félisten

    válasz general #19244 üzenetére

    Kezdjük az elején: a képfényező gépedből kiesett raw fájlnak nincs színtere (vagyis van, de jóval nagyobb, mint a mindennaposan használt színterek, így feldolgozási szempontból nincs neki): bármilyen megjelenítő médiára való lekonvertálása veszteséges folyamat. Ezekből az egyik legszűkebb keresztmetszet a monitor, főleg ha 6 Bit + FRC-s (Az általános standardként definiált sRGB színtér megjelenítéséhez is színcsatornánként 8 Bit kell!). Mindig a rendszer leggyengébb láncszeme határozza meg, hogy mennyit látsz vissza a képedből: ez a monitor (vagy nyomdában a papír). Az alkalmazások (különösen a böngészők) nem tudnak mit kezdeni a bővített (kalibrált) színprofilokkal. Ha nagy színterű monitorod van, akkor narancsszínű lesz minden a böngésződben. Ezt csak a Firefoxban és a Safariban lehet megoldani (alapból nem működik, külön kell aktiválni): kezelik már a v4-es profilokat is. Ugyanez igaz a képnézegetőkre: ha nem megfelelő a színkezelése a képnézegetőnek, akkor bizony nem megfelelő színeket fog mutatni, hanem narancsban túlszaturált lesz minden. Lightroomban (ami mindig Melissa RGB-ben - ami a ProPhoto RGB egyik változata - dolgozik belsőleg) azt látod, amit a monitorod meg képes jeleníteni a ProPhoto színtérből. Photoshopban CTRL + Y megnyomásával (ha előzőleg beállítottad a softproofot) vissza tudod ellenőrizni: azt kell látnod, amit a netre sRGB-ben feltöltve is. Vannak színmenedzselhető képnéző programok, amik le tudják fordítani a képet a monitorod színterébe (pl. az Irfanview a v4-től már pluginnal képes a CMS-re) és vannak olyanok, amik nem (pl. FastStone Image Viewer).

    De mint mások is írták mindez csak akkor ér valamit, ha kalibrálva vannak a megjelenítők: különben csak nálad, azon az egy monitoron néz ki jól amit látsz, másnál, másikon korántsem biztos. ;)

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • delta9

    senior tag

    válasz general #19244 üzenetére

    no akkor idézek neked a linkről, amit tanácsoltam legelőször, hogy olvass el:
    "Dokumentum színprofiljának megváltoztatása

    Ritkán fordul elő olyan helyzet, amikor meg kellene változtatni egy dokumentum színprofilját. Ez azért van így, mivel az alkalmazás automatikusan hozzárendeli a dokumentumhoz a színprofilt a Színbeállítások párbeszédpanelen megadott beállítások alapján. Csakis olyankor kell manuálisan megváltoztatni a dokumentum színprofilját, ha a dokumentumot egy másik kimeneti eszközre készíti elő, illetve ha egy olyan irányelvkövető működést szeretne korrigálni, amelyet már nem kíván a dokumentumban használni. A profil módosítása csak a gyakorlott felhasználóknak javasolt.

    A dokumentumok színprofilja a következő eljárásokkal módosítható:
    Új profil hozzárendelése. A színszámok változatlanok maradnak a dokumentumban, így azonban az új profil jelentős mértékben megváltoztathatja a színek megjelenését a képernyőn.

    Profil eltávolítása, hogy a dokumentumban ne legyen használatos színkezelés.

    (Acrobat, Photoshop és InDesign) A dokumentum színeit a program egy másik profil által meghatározott színtérbe alakítja át. A színekhez rendelt számokat eltolja a program, így próbálja megőrizni a színek eredeti megjelenését."

    ennek ellenére te:
    "a 2 gépen 2 különböző munka színtér volt beállítva a PS-ben, így először az"export" gépről Convert to Profile ("import" gép színtérbe), utána oké."

    tehát nyilván nem olvastad el, gondolom egyik linken lévő infókat sem. mert az ugye óvodásoknak való. de ha nem hagyod, hogy segítsünk neked, akkor nem értem mindek kérdezel. az amit te csináltál az egyáltalán nem így függ össze. egyáltalán nem kell konvertálgatni színterek között, csak azért mert két gépen két különböző munkaszíntér van. de még véletlenül se olvasd el a linkelt dolgokat. végülis közben rájöttél (amúgy nem, de mindegy).

Új hozzászólás Aktív témák