Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-12 15:58:43

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#23201) BonFire válasza mutyi (#23200) üzenetére

BonFire
(addikt)

Amikor ilyen képi jellegű anomáliák vannak, először mindig azt szoktuk javasolni, hogy kapcsold ki a hardveres gyorsítást, vagy vedd Basic-re.

KÉP

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23202) *Ropi* válasza mutyi (#23198) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

A GPU hardveres gyorsítást kapcsold ki vagy vedd lejjebb!

Szerk.: (#23201) BonFire: oldaltörés után volt a hsz.-od. :D

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23203) Jinxb1rd

Jinxb1rd
(őstag)

Jelenleg CS5 Webdesign csomagom van, amit munkához használok. Szerintetek megéri cc-re váltani? Most márciusig van egy akciójuk, ami szerint 15K lenne csak így havonta egy évig.

(#23204) BonFire válasza *Ropi* (#23202) üzenetére

BonFire
(addikt)

Annyi baj legyen! Inkább írjuk le kétszer, akkor többen elhiszik. :)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23205) mutyi válasza BonFire (#23201) üzenetére

mutyi
(senior tag)

Köszi srácok az újabb hasznos segítséget, megoldotta a problémát az általatok javasolt beállítás módosítása.

(#23206) *Ropi* válasza BonFire (#23204) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Jogos. :D

(#23207) *Ropi* válasza Jinxb1rd (#23203) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Pont a Dreamweaverben szúrtak el olyan alap dolgokat, mint pl. a css-ek kezelése, szóval hajtépés a köbön ha haladni kell a munkával (konkrétan jobb mást használni). ;)

(#23208) Jinxb1rd válasza *Ropi* (#23207) üzenetére

Jinxb1rd
(őstag)

Igen, azóta átgondoltam a dolgot és lehet csak a sima Photoshop csomagra fizetek elő. Azon kívül hogy az sokkal olcsóbb, igazából mást nem is használok. Premier kellene, de az is szökőévente.

(#23209) *Ropi* válasza Jinxb1rd (#23208) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Jobban jársz: megmarad egy csomó hajszálad. ;) :D

(#23210) Jinxb1rd válasza *Ropi* (#23209) üzenetére

Jinxb1rd
(őstag)

Már most kezdem elveszíteni, hogy ennyi program akar internetkapcsolatot. :D Jah és véletlen a magyart raktam fel először, fúj.

[ Szerkesztve ]

(#23211) Grafirka

Grafirka
(őstag)

Sziasztok.
Hasznalja valaki a "Nexa Slab Heavy" betutipust ? ( nem kunyeralni akarok :D ), hanem egy jpg vagy png re lenne szuksegem az " @ " karakterrol 1500x1500px/72dpi meretben )

[ Szerkesztve ]

(#23212) ViZion válasza Grafirka (#23211) üzenetére

ViZion
(félisten)

Keress valami stílusban megfelelőt, az gyorsabb sztem.
Ne png-jpg-t kérj, eps-t vagy svg-t és akkor nem két óráig küldi a mail...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23213) pruzsi

pruzsi
(senior tag)

Hali!
Volna ez a kép http://scarypet.deviantart.com/art/Under-Heaven-s-Shadow-151565540 szeretném háttérképnek csak a watermark zavar sajnos még tallérért sem lehet "megvenni".
Esetleg valaki letudná kapni róla? Próbáltam pár programmal de katasztrófa lett a vége.

(#23214) Grafirka válasza ViZion (#23212) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Nem nekem kell, valaki express ezt kerte es nincs idom osztani az illetovel a vektor vs bitmap dolgot . Ebben a meretben es felbontason a png valoszinu 100kb alatt lesz, kisebb mint az SVG vagy PNG. Nem hinnem, hogy orakig kuldene a mail. :R

[ Szerkesztve ]

(#23215) BonFire válasza pruzsi (#23213) üzenetére

BonFire
(addikt)

"lol. I prefer watermarking the hell out of everything, rather than dealing with more art thieves"

Ez az én olvasatomban nemet jelent. A szerző kizárólagos joga eldönteni, a műve hol és milyen formában jelenhet meg. Ő úgy döntött, hogy csak vízjelezett formában teszi közzé őket. Tehát vagy eltűröd a vízjelet, vagy eltávolítod saját kezűleg, de nem kérhetsz meg erre egy közösséget.

A warez anyagok jó részét fizetős ügyfelek adják tovább. Nincs arra garancia, hogy aki pénzért vette, az majd nem osztja meg. Ezért nem járul hozzá a szerző.

[ Szerkesztve ]

(#23216) pruzsi válasza BonFire (#23215) üzenetére

pruzsi
(senior tag)

Már megcsinálták. :)

(#23217) elfelejtette válasza ViZion (#23148) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Kolléga beszerzett egy 2015-ös CC-t, és elmondása szerint megtáltosodott tőle a munkavégzés, mivel ez jobban kihasználja a munkához olcsón beszerzett i3-4170 + 8GB DDR3 kombót, mint az eddig használt 2008-as PS CS. Az ugye csak 1.7GB-ot használt a rendszermemóriából, ez az új változat jobban kihasználja a 8GB RAM-ot. Már csak a GPU gyorsítás a kérdés, mivel még a régi rendszerből visszamaradt ős Radeon HD3650 videókártya van használatban. Ehelyett lenne egy szekrény mélyén porosodó GeForce 9600GT, ami komolyabb teljesítményű. Erről lenne 2 kérdés:
1. Megéri kicserélni, vagy a Radeon is gyorsít valamennyit, ne bolygassuk a rendszert?
2. Ha kicseréljük a kártyát, és felrakjuk a drivert, akkor CUDA drivert is érdemes telepíteni, vagy az
-nem feltétele a használatnak
-nem ad többlet teljesítményt
-feleslegesen bezavar?
Üdv.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#23218) ViZion válasza elfelejtette (#23217) üzenetére

ViZion
(félisten)

Ezt sajnos nem tudom, nekem nV már rég nem volt. De majd jönnek itt a gyakorlati tapasztalatokkal.
Egy passzív kis VGA nem sok pénz és mindenen lendítene, szerintem ha teheti inkább apróról vagy újan egy újabbat.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23219) Jinxb1rd válasza elfelejtette (#23217) üzenetére

Jinxb1rd
(őstag)

Én felraktam a legújabb cc-t és bezabálja a ramot. CS5-tel nem volt gond.

(#23220) fireproof

fireproof
(őstag)

SOS help!
Sziasztok.
Megtudná valaki mondani hogy ez milyen betűtípus lehet vagy hogy mi hasonlít rá a leginkább? köszönöm. :R

(#23221) BonFire válasza fireproof (#23220) üzenetére

BonFire
(addikt)

Nem teljesen ugyanaz, de a BadaBoom BB nagyon hasonlít rá, csak az döntött, ez meg álló.

A Yikes! is jól használható ilyen képregényszerű feliratokhoz.

(#23222) Grafirka válasza fireproof (#23220) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Grobold a font neve.[link]

[ Szerkesztve ]

(#23223) BonFire válasza Grafirka (#23222) üzenetére

BonFire
(addikt)

Kösz! Ez jól fog jönni.

(#23224) fireproof

fireproof
(őstag)

Köszönöm. :R

(#23225) Rayyy

Rayyy
(senior tag)

Hell!
Van most CC-ben ez a szuper dolog, hogy line tool-lal rajzolva elvileg tudsz olyan vonalat csinálni egy húzással, aminek a két vége le van kerekítve... csakhogy nem működik... vagy én rontok el valamit. Van ezzel tapasztalat? Akármit állítok a Caps-nél, nem történik semmi.

A csapból tiszta víz folyik.

(#23226) Grafirka válasza Rayyy (#23225) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Azert nem tortenik semmi, mert az a Stroke ra (cian szinu sav a kepen) vonatkozik. A caps mindegy, csak megszkitott korvonal eseten szamit, neked a corner tipusat kell gombolyure allitani ugy hogy a korvonal "outside" es akkor lesz lekerekitett vegu vonalad.

Ez amugy eleg eroltetett megoldas, nem erdemes kinlodni vele, ha azert akarod ezt az eszkozt hasznalni, hogy a vonalak editalhatoak maradjanak akkor erdemes a gombolyitett sarku ( rounded corner) eszkozzel megoldani, de igazan preciz munkahoz sokkal inkabb illustrator az ajanlott.

Persze nalad a belso (fill) es a kulso (stroke ) egyforma szinu kell legyen. Bizonyos vonalvastagsag ala nem mehetsz. Azt mar csak halkan mondom, hogy nyomdai szempontbol nem jo ha a fill szelesseget meghaladja a stroke szelessege.

(#23227) Rayyy válasza Grafirka (#23226) üzenetére

Rayyy
(senior tag)

Köszi, minden világos az eszközzel kapcsolatban.
Azt viszont nem értem, hogy mit számít nyomdai szempontból, ha a stroke vastagabb, mint a fill... ha egyik szín sincs felülnyomásban, akkor csak a stroke fog nyomódni és kész.

(#23228) Rayyy válasza elfelejtette (#23217) üzenetére

Rayyy
(senior tag)

A CUDA driver szerintem nem feltétele a használatnak, abban sem vagyok biztos, hogy a PS használja a CUDA magokat... de még ha használná is... valószínűleg nem lenne észrevehető változás.

Szerk.:
Egész konkrétan itt van a CC csomagra vonatkozó CUDAjó leírás:

[ Szerkesztve ]

(#23229) elfelejtette válasza Rayyy (#23228) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

A linkelt leírásban konkrétan a Quadro termékekről van szó, nem a hagyományos Geforce kártyákról, a Cuda drivert se említik. De tuti gyorsít valamennyit, mindegy, majd legfeljebb kitesztelem, van-e gyorsulás a mostani HD3650->9600GT->CUDA vonalon.

"Mint a leszakított haldokló virág, mint az ötmillió magyar, akit nem hall a nagyvilág" Ismerős Arcok - Nélküled ### LG Q6

(#23230) *Ropi* válasza elfelejtette (#23217) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Az LR & PS hardveres gyorsítása kifejezetten a nV CUDA-ra van fejlesztve, tehát ajánlott használni: a Radeonnál mindenképpen jobb lesz.

Nem tudom, hogy a CUDA driver alatt mit értesz, de ezt tedd fel (vagy 32 Bitest ha olyan az oprendszer: más nem kell)!

(#23231) elfelejtette válasza *Ropi* (#23230) üzenetére

elfelejtette
(veterán)

Ez a driver van feltelepítve, de van egy ilyen is letöltve, ez mi lehet?

(#23232) Grafirka válasza elfelejtette (#23231) üzenetére

Grafirka
(őstag)

A CUDA toolkit az egy fejlesztoi kornyezet C es C++ hoz .

(#23233) *Ropi* válasza elfelejtette (#23231) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ezt a fejlesztői környezetet felesleges feltelepítened. Az általam is linkelt drivert viszont ne frissítsd, mert az az utolsó korrekt driver ahhoz a kártyához!

(#23235) mutyi

mutyi
(senior tag)

Ismét kellene némi segítség/tanács.
A következő logót kellene reprodukálnom, mivel elvileg nincs meg neki a vektoros,csak ez.
A logó grafikai részét még csak sikerült is aránylag szépen átkonvertálnom görbévé,de a szöveget újra kellene,mivel azt is görbévé alakítja és hát látszik rajta hogy változott.

http://prohardver.hu/dl/upc/2016-02/10842_logo-htes.jpg

[ Szerkesztve ]

(#23236) Met válasza mutyi (#23235) üzenetére

Met
(veterán)

De mi a kérdés és miért a PS topicba?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#23237) mutyi válasza Met (#23236) üzenetére

mutyi
(senior tag)

Mivel Illustrator topic nem igazán él,mindig itt kérdezünk azzal kapcsolatban is.
A kérdés,hogy hogyan lehet megoldani profin?
Ha egy új szöveget tudok helyette pont a régi helyére eszközölni,az nekem elég.

(#23238) Dluinet válasza mutyi (#23237) üzenetére

Dluinet
(veterán)

azért nem él, mert nem ott kérdeznek,

de attól még az értesítőt ugyanúgy megkapjuk új hozzászólás esetén, mint a PS topiknál

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23239) Met válasza mutyi (#23237) üzenetére

Met
(veterán)

+1 amit Dluinet írt
Sokunknak bent van a kedvencek között az a topic, látjuk ha valaki beleír.

Amúgy rajzolsz egy kört és type on path tool

[ Szerkesztve ]

(#23240) BonFire válasza mutyi (#23235) üzenetére

BonFire
(addikt)

Nem konvertálni kell, mert ronda lesz, hanem újra kiszerkeszteni éspedig Illustratorban.

A szöveget meg görbére rakod Type On Path Toollal. Ez úgy ránézésre Arial vagy Helvetica betűtípus lehet, de mindenképp valami hozzájuk nagyon hasonló, mondjuk DejaVu Sans.

(#23241) ViZion válasza BonFire (#23240) üzenetére

ViZion
(félisten)

...a legtöbb megrendelő szerintem azt sem venné észre ha Futura dőlt félkövér lenne helyette. ;] :D

(#23242) Jinxb1rd

Jinxb1rd
(őstag)

És aki ezeket PS-ben csinálja? :DDD

(#23243) BonFire válasza Jinxb1rd (#23242) üzenetére

BonFire
(addikt)

Ilyesmire gondolsz? Illustrator előtt Ps-ben csináltam én is, de Illustrator óta rájöttem, hogy abban a vektorozás csak kínszenvedés. Persze csak Illustratorhoz képest. ;)

[ Szerkesztve ]

(#23244) *Ropi* válasza mutyi (#23235) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

A "sociaty" az inkább "society", nem? ;) Azért ennyire csak nem változtatta meg... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23245) Grafirka válasza *Ropi* (#23244) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Ha a kliens igy kerte....." kápipéjszt" Ha kijavitod, meg a vegen hiszti lesz belole :U

(#23246) *Ropi* válasza Grafirka (#23245) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Valóban, egy ügyfél mindenek felett (azért finoman rá lehetne / kellene vezetni). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23247) mutyi válasza *Ropi* (#23244) üzenetére

mutyi
(senior tag)

Deee, ez az eredeti. :)

(#23248) Grafirka válasza *Ropi* (#23246) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Tokeletesen ertem amit mondasz es abszolut az lenne a korrekt , hogy figyelmezteted a hibara a klienst, esetleg probalsz javitani az izlesficaman, ebben maximalisan egyetertunk :K

De... a valo eletben egy ekezetet sem kell kitenni, mert a vegen oda fajulhat, hogy a dizajner lesz a hibas mert "elcseszte" a filozofiai melysegu "hidden-meszídzst" ;]
Az igazi szivas alltalaban ott kezdodik , ha egyszer kijavitasz egy szoveget, masodszor a kliens mar alapertelmezettkent veszi, hogy barmilyen mocsadekot atkuld azt neked kotelezoen lektorlani kell.

(#23249) Met

Met
(veterán)

Nemrégen volt hogy egy cég szitáztatott velünk kabátokat, a hátára blabla quality ami el lett írva, én csak ctrlcé ctrlvé, nem néztem, nem is feladatom hogy angolul beszéljek, kollégám (aki beszél angolul) küldte tovább a látványtervet a megrendelőnek, az elfogadta.
Megnyomtuk, elvitték majd jött a bammeg :D
Semmi gond, flekk takarás, rá az új szöveg, gyönyörű volt.
Erre azt mondja az ügyfél hogy felezzük meg az újranyomás költségeit. Kollégám mondja neki, mégis miért? Így küldtétek, elfogadtátok a látványtervet.

[ Szerkesztve ]

(#23250) Grafirka válasza Met (#23249) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Abszolut, ahogy mondod :D. Ha a briefben az all, hogy "béka tüntetés",en ki nem javitom "békére" ha elozoleg nem egyezyunk meg korrekturaba is. Ha naluk a sargahasu unkak morcosak hogy magas a brekeges ado , abba nekem nincs beleszolasom. :N

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.