Hirdetés

2019. augusztus 24., szombat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-12 15:58:43

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#23801) KubanitoS

KubanitoS
(addikt)

Sziasztok!

Lenne itt egy játékból egy kép (vagyis inkább poszter), arra szeretnék megkérni valakit, hogy amennyiben lehetséges távolítsa el a kép aljáról a felesleges szöveget, logókat stb...

Mivel fogalmam sincs ez mekkora munkát jelenthet egy profi photoshoposnak, így ha tudtomon kívül valami hatalmas nagy dolgot kértem, kérlek ne harapjátok le a fejem. :B

KÉP

:R

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#23802) aldebaran válasza KubanitoS (#23801) üzenetére

aldebaran
(őstag)

Ha egyszerűen levágod azt a részt az nem jó?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#23803) KubanitoS válasza aldebaran (#23802) üzenetére

KubanitoS
(addikt)

Köszönöm a tippet, erre nem is gondoltam, így csöppet valóban egyszerűbb lenne a dolog. :DDD

Sikerült is a képet megtalálnom 1280x1024-es méretben is (a linkelt 1280x800). Így a szélességével legalább nem lesz gond.

Létezik valamilyen egyszerűbb progi, melynek segítségével pontosan meghatározott képpontnyi sorokat lehetséges levágni? (1280x800-as méret kellene nyilván)

[ Szerkesztve ]

(#23804) Grafirka válasza KubanitoS (#23803) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Minden kepszerkeszto programnak van "crop" funkcioja amivel a kepeket meretre szabhatod.Talaltam egy fullHD meretu Ori wallpapert , kivagtam abbol .

1280x800

(#23805) Vasinger!

Vasinger!
(nagyúr)

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Photoshop segítségével ki lehet javítani az alábbi képen látható hibát? Ha igen, hogyan?
Fátyolos lett, mert a nap sugara tükröződött a lencsén.

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#23806) ViZion válasza Vasinger! (#23805) üzenetére

ViZion
(félisten)

autokorrekció is kiszedi ezt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23807) KubanitoS válasza Grafirka (#23804) üzenetére

KubanitoS
(addikt)

Köszönöm szépen!

(#23808) selembeli

selembeli
(csendes tag)

Ebben tud valaki segíteni?

(#23809) #81999360 válasza selembeli (#23808) üzenetére

(törölt tag)

Nem igazán létezik ilyen szerintem, mivel szinte minden képen máshogy kell eljárni.
Sok gyakorlás és tapasztalat, hogy mikor milyen eszközt kell használni.

Clone tool, Levels, Hue & Saturation stb...

(#23810) BonFire válasza selembeli (#23808) üzenetére

BonFire
(addikt)

Profi tutorial nincs; profi felhasználók és kontár felhasználók vannak. Az összes létező eszközt betéve kell ismerni, és nem árt, ha a technikai érdeklődés mellett van egy kis művészi vénád is. Akkor sikerülni fog.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23811) *Ropi* válasza selembeli (#23808) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Esküvős csoportképeknél (pislogásban verhetetlenek :D) bevett gyakorlat, hogy lövök egy nagy sebességű sorozatot 3-4-5 képből, aztán utólag PS-ben rárakom a legjobb arcaikat egy képre. Ha már mindenkit egyenként retusálunk akkor ez alap dolog, de tény, hogy nem egyszerű. :N Mondjuk néha még magamat is az őrületbe kergetem a maximalizmussal, mert a csikkek annyira zavarnak, hogy egyenként leszedem őket... :))

Animgifben nem túl jó minőség, de a lényeg nagyjából látszik (a srác péklapát méretű telefonját a poén kedvéért hagytam meg :D):

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#23812) newmoonlight

newmoonlight
(aktív tag)

OFF Ehhez mit szóltok?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#23813) selembeli válasza #81999360 (#23809) üzenetére

selembeli
(csendes tag)

Közben találtam egy yt videót, azon nagyjából el tudtam indulni, aztán egy leírás alapján 1x eljutottam teljesen a végére, ki is cseréltem az arcot, de tiszta cikk-cakkos volt az egész az arc két végénél. Azóta sem sikerült eljutnom újra odáig, mert ennél a lépésnél mindig elakadok: [link]. Nekem nem aktív a Modify menüpont, valamit én bénázok el, tudom, de nem tudok rájönni, hogy mit.. :))

Kicsit off: nyilván szeretném ezt a folyamatot megtanulni, mert csak másabb az, ha a saját elképzeléseim szerint tudok dolgozni, de esetleg tudtok olyan embert itt a fórumon, akinek ha leírom, hogy mit szeretnék, akkor PROFIN megcsinálja? (arccseréről lenne szó)

[ Szerkesztve ]

(#23814) selembeli

selembeli
(csendes tag)

Újra nekiestem az arccserének, eddig jutottam:

kép
a leírásban most az jönne, hogy Kijelölés -> Módosítás -> Contract
de nekem ez a menüpont egyáltalán nem aktív...
kép

[ Szerkesztve ]

(#23815) Dluinet válasza newmoonlight (#23812) üzenetére

Dluinet
(veterán)

csak mac-en fut
gondolom pont munkára nem lehet majd használni (mert azok a funkciók hiányoznak), mint a többi adobe-n kívüli programot

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23816) newmoonlight válasza Dluinet (#23815) üzenetére

newmoonlight
(aktív tag)

Jön Windows-ra is. Cca. 50€ lesz Érdekesnek tűnik...

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#23817) pikszel válasza selembeli (#23814) üzenetére

pikszel
(őstag)

Talán mert nincs kijelölve semmi?

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#23818) selembeli válasza pikszel (#23817) üzenetére

selembeli
(csendes tag)

Nem is tudom sehogyan sem kijelölni, már próbáltam 100x..

(#23819) pikszel válasza selembeli (#23818) üzenetére

pikszel
(őstag)

Akkor tartsd lenyomva a Ctrl billentyűt és úgy klikkelj a rétegpalettán a Réteg 1 ikonjára (ne a nevére) és meglesz a kijelölésed.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#23820) selembeli válasza pikszel (#23819) üzenetére

selembeli
(csendes tag)

El sem hiszem, hogy egy ilyen lépés miatt akadtam el napokra.... végül csak sikerült.. kép
:R

(#23821) pikszel válasza selembeli (#23820) üzenetére

pikszel
(őstag)

Ezen még dolgoznék egy kicsit a helyedben. Pl. az álla nagyon nem stimmel. Vagy nem az volt a cél, hogy ne legyen kiszúrható? ;)

[ Szerkesztve ]

(#23822) selembeli válasza pikszel (#23821) üzenetére

selembeli
(csendes tag)

Igen, azt én is néztem, hogy az álla nem stimmel, de egyelőre most annak is örülök, hogy eddig el tudok jutni, ezt szeretném begyakorolni, és aztán jöhetnek a kozmetikázások is.

(#23823) selembeli válasza pikszel (#23821) üzenetére

selembeli
(csendes tag)

És akkor a következő kérdés, hogy itt hogyan lehet megoldani azt, hogy a rárakott arc vonalát (meg beljebb is) egybemosni az eredetivel? (hogy sehol ne legyenek ott az új arc hibái)

(#23824) Grafirka válasza selembeli (#23814) üzenetére

Grafirka
(őstag)

Nem az az elsodleges hogy hol talalod meg a kulonbozo eszkozoket hanem az alapok.
Arccserehez eloszor is a cserelendo arc es az alapkepen levo arc terbeli elhelyezkedese kell egyezzen. Vezersik, horizontalis tengelyek stb
Masodszor a megvilagitas .A sarkanykiralynonel jobbrol balra van a megvilagitas iranya az altalad kroppolt arcon pedig pont forditva.Ezen dolgozni ertelmetlen.

(#23825) klimokrisz

klimokrisz
(csendes tag)

Sziasztok! Olyan kiegészítőt vagy egyéb lehetőséget (plugin / videó oktatott / tutorial) keresek a Adobe Photoshop programhoz, ami véletlenszerűen egy adott képkeretbe (1920 * 1080) pakol be pl. 10 - 15 képeket (mint a Fotofusion) és a csúcs az volna, hogy képregény szerűen, de már annak is őrülök, ha a véletlenszerűen pakolja be a képeket a megadott keretbe. Ebben kérem a segítségeteket.

"Emberek nélkül kibírod az életet, de internet nélkül nem."

(#23826) BonFire válasza selembeli (#23820) üzenetére

BonFire
(addikt)

„El sem hiszem, hogy egy ilyen lépés miatt akadtam el napokra.... végül csak sikerült..”

Mondjuk az alapműveleteket kéne először megtanulni, mert anélkül minden egyes tutorialba bele fog törni a bicskád. A CTRL+klikk olyan alapművelet a Photoshopban, hogy nem is tudok alapabb példát említeni. Ez az első dolog szinte, amit meg kell tanulni. Rétegduplázás, törlés, maszkolás…

Az arccseréhez sokkal jobb eszközök vannak, mint ez az auto blend: ez csak ideális fotón működik. Ahogy Grafirka is leírta, kenheted a hajadra a blendet, ha a fényelés az ellenkező irányból van. Egyeztetni kell a színeket, árnyékokat, fényeket, vagy megtükrözöd az egész arcot, de alsó vagy felső megvilágításban ez sem használható.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#23827) Gyick

Gyick
(őstag)

üdv!

Face swapre milyen módszer van még az auto-bledes módszeren kívül?

Asus N551JX, Xiaomi Mi 8 Lite

(#23828) BonFire válasza Gyick (#23827) üzenetére

BonFire
(addikt)

Légy szíves, tiszteld meg azzal a fórum lakóit, hogy magyarul teszed fel a kérdést. Vagy mégy angol nyelvű fórumra!

Köszönöm!

(#23829) orko

orko
(tag)

Sziasztok! Hogy lehet egy Smart Objectet vissza konvertálni rétegekbe?

(#23830) apple87

apple87
(aktív tag)

Sziasztok
cs6 ban hogy tudom előhozni a masks fület?
sehol nem találom

[ Szerkesztve ]

(#23831) pikszel válasza orko (#23829) üzenetére

pikszel
(őstag)

Ez lehet a megoldás számodra, bár nem próbáltam.

@aplle87: a Properties ablakba költöztették

[ Szerkesztve ]

(#23832) phaseOne

phaseOne
(tag)

Sziasztok!

Grafikai munkára nézek laptopot, és a képernyővel kapcsolatban lenne kérdésem.

Világos hogy egy 60% sRGB lefedettség elég borzalmas, de pl egy 95% sRGB, 60% aRGB mennyire elviselhető ha netre dolgozok főleg? Sajnos az ennél jobb kijelzők már nagyon drága gépekhez tartoznak...
(most a dell 7559 a kiszemelt egyébként)

(#23833) Genius007

Genius007
(őstag)

Adobe PhotoShop & Adobe After Effectshez értő embert keresek munkára!
Csak olyan érdekel, aki mindkettőhöz ért! Érdeklődni privát üzenet formájában lehet!

Köszönöm, és szép napot nektek! :R

https://hardverapro.hu/apro/utolso_darab_magyarorszagon_nem_kaphato_intel_wire/hsz_1-200.html

(#23834) *Ropi* válasza phaseOne (#23832) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Sajnos le kell lombozzalak: a 7559 panelje minden, csak ne multimédia tartalmak előállítására optimális (55% valós [!] sRGB gamut, amit aztán széthúztak - ha nem az i1Display Pro saját, gyári szoftverével csinálták volna a kalibrálást akkor pontosabb lenne - ha fontos a színhelyesség akkor érdemes korrektül kalibráltatni a monitort, hogy a lehető legközelebb legyen a referenciához). Ráadásul PWM-es a világítása, aminek a vibrálása eléggé fárasztja a szemet. A web szabvány sRGB-t legalább le kellene fednie a monitornak: sajnos a mai konzumer panelek legtöbbje még azt sem mindig tudja (70-95% közötti sRGB fedésű 6 + 2 Bit [A]FRC panelek 262k árnyalattal: széthúzott színterű TN és e-IPS panelek, vagy ez utóbbinak a Samsung megfelelője a PLS - a laptopok 90%-ában ilyenek vannak, ráadásul pont a business kategóriásakban is, amiről azt gondolná az ember, hogy már jobb kijelzőket kaptak). Ha már 97-98%-ot tud az jónak mondható a nagy átlagban, a 100%-ot tudók pedig (mint írtad is) jóval drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#23835) phaseOne válasza *Ropi* (#23834) üzenetére

phaseOne
(tag)

Igazad van Ropi, de 2 féle panellel lehet kapni, és a 4k-s változat már 90%-ot tud sRGB-ben. Ez szerinted mennyire lehet megfelelő?

Az a baj, hogy egy jó monitorral egy ilyen HW, pl a 2016-os razer blade, kb 1,3x-os ár szorzóval bír kapásból, pedig már ez a Dell sem a mezei kategória :(((

(#23836) ViZion válasza phaseOne (#23835) üzenetére

ViZion
(félisten)

Mivel netre dolgozol, azt gondolom minden megfelel, a szemed, tudásod kell hogy kompenzálja a monitor hiányosságait. Nyomdára is dolgoztam -nagyon régen- gagyi monitoron. Figyelni kell mit dob ki a gép... Neten ez még kevesebb hibalehetőséget rejt. Másik verzió drágább, kevésbé mobil: tetszőleges laptop + külső monitor. Gondolom nem vagy örökké úton, ügyfélnek mutogatni jó a kijelzőn, dolgozni meg monitoron.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23837) BonFire válasza orko (#23829) üzenetére

BonFire
(addikt)

Raszterizálod. Jobb klikk a rétegen->Rasterize Layer

(#23838) *Ropi* válasza phaseOne (#23835) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nézzük pozitívan a dolgot: használhatóbb. :))

(#23839) orko válasza pikszel (#23831) üzenetére

orko
(tag)

Köszönöm!

(#23840) bb0t

bb0t
(senior tag)

Sziasztok. Nagyon amatőr kérdéssel fordulok hozzátok, de egyszerűen sehol nem találok erre magyarázatot. Van egy .RAW kiterjeszétsű fájlom, és meg szeretném nyitni PS-ben. Azt várnám, hogy bejöjjön a camera raw de ehelyett egy ilyen ablak jelenik meg:
Amit ha leokézok akkor ezt kapom.
[kép]
Mit csinálok rosszul? :(

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23841) *Ropi* válasza bb0t (#23840) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Biztos, hogy *.raw és nem *.cr2 az a fájl (mármint valójában)? 5184 x 3456 képpont?

Milyen PS-sel próbálod megnyitni?

[ Szerkesztve ]

(#23842) bb0t válasza *Ropi* (#23841) üzenetére

bb0t
(senior tag)

22MB és a tulajdonságok részletek fülön alatt azt írja RAW fájl. Ez egy akciókamerával készült, és más már meg tudta nyitni camera raw-ban. Most a CC 2015-tel próbáltam de korábban más verzióval is ugyanez volt.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#23843) *Ropi* válasza bb0t (#23842) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Ez videófájl vagy állókép? Mi a fájl kiterjesztése?

(#23844) bb0t válasza *Ropi* (#23843) üzenetére

bb0t
(senior tag)

Állókép és RAW a kiterjesztése.

(#23845) weiss válasza bb0t (#23844) üzenetére

weiss
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Gondolom az van, hogy nem ismeri fel a típusát, és sima RAW-ként akarja értelmezni, ami annyit tesz, hogy tol rá egy debayert a beállított paraméterek alapján, és kész.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23846) bb0t válasza weiss (#23845) üzenetére

bb0t
(senior tag)

Mi a teendő?

(#23847) weiss válasza bb0t (#23846) üzenetére

weiss
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Én azt csinálnám, hogy ráguglizok a kamera típusára, hogy melyik PS vagy RAW-DNG konverter támogatja. Ha tudsz DNG-t csinálni belőle nyert ügyed van. Másik opció, hogy próba-cseresznye /kép méreteit elvileg tudod/ alapon beállítod a megnyílt ablakban a paramétereket.

(#23848) hito

hito
(nagyúr)

Sziasztok! Egy ideje idegesít a dolog, de most jutott el oda, hogy meg is kérdezem. Egész egyszerűen, ha PS-ban dolgozok fel raw képet és mentem jpeg-be, nem olyanok lesznek a színek, mint amiket beállítottam. Amikor PS-on belül befejeztem a raw szerkesztés és a megnyitásra nyomok, tök ok. De amint elmentem jpeg-be (100%-os minőségben) é megnyitom egy akármilyen képnézegetővel, nem ugyanazokat a színeket látom, mint amikor a PS-ban rányomok a megnyitásra. Miért van ez? Hogy tudnám úgy elmenteni, hogy ugyanazok a színek köszönjenek vissza a jpeg kép megnyitása során, mint amiket beállítottam PS-on belül?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#23849) Dluinet válasza hito (#23848) üzenetére

Dluinet
(veterán)

PS-ben 16 bites RGB színmód
nézéshez irfanview

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#23850) weiss válasza hito (#23848) üzenetére

weiss
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Van kalibrálva a monitorod? Mert a PS színhelyesen jelenít meg, a többi meg vagy tudja, vagy nem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.