Hirdetés

2018. augusztus 19., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-11-03 10:27:00

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#16001) tikshow válasza Mister_X (#16000) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Persze, csak az egy fokkal bonyolultabb, de hatásosabb is. Mondjuk én mostanában úgy csinálom, hogy nagyzolva kitörlöm a nagyját és körberadírozom. Rajztáblával szebb az eredmény, mint bármilyen más kijelölőssel. Egyedül hajnál van gebasz.

(#16002) BonFire válasza tikshow (#16001) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

tikshow: Most akkor segítesz neki, vagy csak osztod az észt??? Biztos van neki rajztáblája, azért fordult hozzánk, nem? :Y

Mister_X: Errefelé indulj el. Egy-két apróságot bedobhatsz ide is a közösbe, akinek van rá fölös ideje, az elszórakozhat vele. (Ha akar…)

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16003) tikshow válasza BonFire (#16002) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Nem ész osztásnak szántam bocsánat, csak ő kereste a legegyszerűbb megoldást. :R

(#16004) kuyarashi válasza Mister_X (#15998) üzenetére

kuyarashi
(senior tag)

Szia Mister_X!

Ha homogén, egyszínű háttere van a képnek, akkor nincs nehéz dolgod Photoshop-ban.
Amennyiben több képed van, és többször kell majd ilyet csinálnod, de nincs programod hozzá, akkor ajánlom figyelmedbe a következő oldalt: http://pixlr.com/ (felső, Advanced). Jóval egyszerűbb, mint a Photoshop, de egész ügyes, szóval egyszerűbb műveleteket eltudsz végezni.

1. Megnyitod a fotót.
2. Jobbról a Layers (Rétegek) palettán láthatod az egyetlen -a bélyegképét tartalmazó- háttérréteged. Ahhoz hogy később el tudd menteni áttetsző háttérrel' a képet, ebből általános réteget kell csinálni. Ehhez jobbról, a bélyegkép melletti, pici lakatra van szükség; csak kattints rajta duplán.
3. Varázspálcával () (W-t lenyomva is elő tudod hívni) az eltüntetni kívánt háttérre kattintasz. Ez kijelöli az egymáshoz hasonló' képpontokat (színárnyalat, erősség, textúra, stb. alapján).
4. Lenyomod a Delete gombot a billentyűzeteden, ezzel törlöd a hátteret.
5. "Ctrl +D" billentyűkombinációval, megszüntetheted a kijelölést, bár nem kötelező.
Ha maradtak még felesleges részletek, jelöld ki és töröld azokat is a 3. és 4. pont alapján!
6. "Ctrl + S" (vagy File menü -> Save) paranccsal mentsd el PNG formátumban a gépedre!

Természetesen vannak a varázspálcának beállításai, de először próbáld alapbeállításon, hogy ne bonyolítsuk. Ezen kívül van más lehetőség is a kijelölésre (pl.: Lasso tool), de Wand tool lehet a legegyszerűbb és legcélravezetőbb.
Még megjegyezném, hogy Photoshop-ban, azért precízebb munkát lehet elérni némi hozzáértéssel . Így ha később ezzel próbálkoznál, ott is kb. ugyanígy kell majd eljárnod, csak ott még lehet finomítani.
Majd írd meg hogy ment!

Bocsi a szájbarágós arás miatt, de biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

(#16005) kuyarashi

kuyarashi
(senior tag)

A link így nem működik, szóval ezt írd be: http://pixlr.com/editor/

Van pár elírásom, de már nem tudom szerkeszteni, ezért is bocsi. +Szépen betömöríti prohardver a képeket. (Csak azért írom, mert múltkor erről papoltam és megakartam előzni, hogy szóljatok miatta. :D)

[ Szerkesztve ]

(#16006) BonFire válasza kuyarashi (#16004) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Te tudod ezt használni? Nekem a halálom. Egyszer kipróbáltam, se maszkot festeni, sem szerkeszteni nem lehet vele, ráadásul a kész maszk pont fordítva működik, mint minden normális programban etc… Ráadásul nagyobb képnél rettenetesen laggol. Az addig oké, hogy lemásolják a Ps komplett kezelőfelületét, eszköztárát, sőt, a leggyakoribb gyorsbillentyűket is átveszik (Ctrl+D, W), de működésben még véletlenül sem hasonlít rá. Én a képszerkesztőket úgy szoktam rangsorolni, mennyire használható a maszkolásuk. Ha nincs, vagy ennyire fapados, akkor az nem rúg labdába. A maszkolás azért létfontosságú, mert alapművelet egy-egy bizonyos képrészletet más környezetbe helyezni, izolálni. Lehet benne ötmillió csili-vili filter, az egészet odaadom egy jó rétegmaszkért, vagy rétegstílusért.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#16007) Mister_X válasza kuyarashi (#16004) üzenetére

Mister_X
(PH! nagyúr)

:R Gép előtt kipróbálom majd. Annyiból nehéz dolga lesz a szoftvernek, hogy nagyjából ugyan olyan árnyalatú az egész kép. Játékteszthez kellene majd Gamepodra. Egy másik játéknál majd könnyebb dolgom lesz, mert az cel-shaded grafikás.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake." --- A warezt tiltja a bushido.

(#16008) kuyarashi válasza Mister_X (#16007) üzenetére

kuyarashi
(senior tag)

Amikor egymáshoz közeli árnyalatú a törlendő az és értékes képrészlet, a varázspálca "Tolerance" értékét kell csökkenteni. Az egyes eszközök beállításait -kiválasztásukat követően- fent, a fejléc alatti vízszintes sávban találod (Photo editor és Photoshop esetében is).

[ Szerkesztve ]

(#16009) BonFire válasza Mister_X (#16007) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

„nagyjából ugyan olyan árnyalatú az egész kép”

Innentől ugrott a „játék” képszerkesztő. Ebben pedig még Pen sincs, és valószínűleg összetett kijelölésre lenne szükség a pen és ecset használatával, maszkfestéssel a tökéletes végeredmény érdekében, azt meg ezzel a játszóval nem csinálod meg. Főleg annak a fényében, amit a maszk kezeléséről írtam fentebb!

Az lenne a legegyszerűbb, ha egy-két képet bedobnál ide, hogy lássuk, milyen fajta kivágásról lenne szó. Addig hiába is szaporítjuk a kommenteket.

(#16010) Mister_X válasza BonFire (#16009) üzenetére

Mister_X
(PH! nagyúr)

Ez lenne az egyik kép.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake." --- A warezt tiltja a bushido.

(#16011) BonFire válasza Mister_X (#16010) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Akkor már csak a feladatot kéne elárulni, hogy örülhessünk. Erről konkrétan mit akarsz kivágni? Mert ez a főfigura ekkeftekkel már kajakra bele van dolgozva a háttérbe. Persze mindent meg lehet csinálni, csak kérdés, megéri-e.

No, halljunk szót!

(#16012) Dluinet válasza Mister_X (#16010) üzenetére

Dluinet
(PH! nagyúr)

csak ez a jó megoldás, más lehetőség nincs:
Kijelölések létrehozása Pennel – I. rész

A többi megoldás félmegoldás.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#16013) Mister_X válasza BonFire (#16011) üzenetére

Mister_X
(PH! nagyúr)

Ja, a karaktert kellene. A nyaka után úgy is le lenne vágva függőlegesen a teste, tehát az élesebb és "bedolgozatlanabb" rész remélem menthető. Amit én el tudok végezni PS nélkül, hogy elveszek egy kis sárgát a színéből és fakítok rajta. De kb. itt ki is futott a képszerkesztős tudástáram :B

[ Szerkesztve ]

(#16014) BonFire válasza Mister_X (#16013) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Előbb csinálsz egy olyan képkivágást, amin csak a fej van. A többi mehet a levesbe. Ez segít a lényegre koncentrálni. Utána gyorskijelölővel csinálni egy kijelölést, maszkot rá, és a maszkot tovább finomítani ecsettel. Szerintem ez a módszer a tuti.

Ezért kellett hogy lássuk a képet, mert univerzális eszköz nincs, mindig az adott feladat dönti el, melyik a legjobb módszer. A pent én az összevissza mosott reszketeg kontúrok miatt nem ajánlanám. Akkor már inkább a brush.

Persze elkel hozzá egy Wacom tábla is, bár egérrel sem lehetetlen, csak szaporátlan.

(#16015) BonFire

BonFire
(PH! kedvence)

Hirtelenségből ilyet lehet belőle csinálni:

A fejből kinyúló füstöt lehetne hozzárajzolgatni, ha szükséges, persze ez már piszmogás...

(#16016) Mister_X válasza BonFire (#16015) üzenetére

Mister_X
(PH! nagyúr)

Thx, de én úgy értettem, hogy függőleges vágás, tehát a karjának is bent kellene lennie. Sajnos csak a következő hónapban lesz saját gépem és csam akkor tudok majd ilyenekkel bajlódni :B

(#16017) BonFire válasza Mister_X (#16016) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Nem baj, a technikát megmutattam. Részletesebben >>>ITT<<<

(#16018) Hooper válasza ViZion (#15964) üzenetére

Hooper
(őstag)

köszönöm, megnézem majd! :R
addig levels R +1 outputtal megvagyok ahol zavar ;)

(#16019) tikshow válasza tikshow (#15915) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

No beszereztem azt a plusz 8 giga RAM-ot, valamennyit segített, de nem olyan túl sokat.
Viszont két érdekességet is felfedeztem: 1. A memória felhasználás lecsökkent 4,5GB-ról 1,8-ra. 2. Ha ugyanazt amit a videon is mozgatok egy kicsit alakítom, tehát a more_v2 mappából csinálok egy Smart Objectet és kijelölöm az összes réteget a mappában akkor nagyon-nagyon jó az egész, viszont ha a mappát választom ki - tehát a we_are_open - és úgy mozgatom akkor ugyanúgy szaggat, pedig semmi Blending nincs beállítva a mappára. Nem nagyon értem a dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#16020) stranger28 válasza tikshow (#16019) üzenetére

stranger28
(PH! kedvence)

Programozók se, azért maradt benne. ;]

"Do not go gentle into that good night. Rage, rage against the dying of the light."

(#16021) tibi72 válasza tikshow (#16019) üzenetére

tibi72
(fanatikus tag)

Meg nézted a Lapozofájl mérete-Virtuális memoria. Beálitása hogy van.

(#16022) ViZion válasza tibi72 (#16021) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

:F
A PS saját scratch disket használ, nem a rendszer temp-et.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16023) tikshow válasza tibi72 (#16021) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Ugyanígy, csak már 16 giga.

(#16024) tibi72 válasza ViZion (#16022) üzenetére

tibi72
(fanatikus tag)

SSD-t haszálok rendszerként és azon is hagytam ,mert még igy is gyorsabb mint külön HDD-t társitanám,alkalmaznám.

[ Szerkesztve ]

(#16025) tibi72 válasza tikshow (#16023) üzenetére

tibi72
(fanatikus tag)

Amit be linkeltem kép az nem az én rendszerem,csak be mutatásként kerestem egy képet h.hol keresd.
Nekem is 16gb van és automatán hagytam lapozofájl méretét az összes meghajton!

(#16026) tikshow válasza tibi72 (#16025) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

A helyzet valtozatlan szoval teljesen mindegy. Itt valami epic adobe fail van.

(#16027) Speeedfire

Speeedfire
(PH! nagyúr)

Van jó pár fakó képem, lehet ezt valahogy automatizálva kicsit szebbé tenni?
Létezik ilyesmi? Mert megcsinálom az automatizálást, csak ugye nem akarom egyesével állítgatni. Elég lenne ha csak egy kicsivel lenne színesebb. :B

Fotóim https://www.flickr.com/photos/speeedfire85/ || Weblapom http://tothszabi.info || Linkkatalógusom http://weblapkeszites.ro

(#16028) tikshow válasza Speeedfire (#16027) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Ezt nézd meg. Ezután File/Automate/Batch.
1. Csinálsz egy biztonsági másolatot a mappáról.

2. Action - kiválasztod a korábban elmentett Action-t
3. Source legyen Folder -> Choose -> Kiválasztod a mappát -> OK
4. Destination -> Save and close.
5. Bepipálod az Override Action "Save As" Commands.

(#16029) Speeedfire válasza tikshow (#16028) üzenetére

Speeedfire
(PH! nagyúr)

Ezt én is tudom, én csak a kép élesítésére keresek valami általános megoldást. Nem szeretném egyesével élesíteni.
Jelenleg csak auto color, auto levels van rajta. Valamivel jobb, de ha még lehet szebbre, akkor inkább javítgatnám még.

Fotóim https://www.flickr.com/photos/speeedfire85/ || Weblapom http://tothszabi.info || Linkkatalógusom http://weblapkeszites.ro

(#16030) ViZion válasza Speeedfire (#16029) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

hue/saturation -ban a szaturációt feljebb húzod az nem jó a fentiek mellé?
Illetve sharpen, unsharp mask jól élesít, vannak persze hátrányai, de ha nem akarod egyesével... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16031) Met válasza Speeedfire (#16029) üzenetére

Met
(PH! kedvence)

De ez csak akkor működik ha egyformán életlenek a képek.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16032) BonFire válasza Speeedfire (#16029) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Én innen lestem az összetett élesítési technikát. Elég jó módszer. Mivel sok lépésből áll, csináltam eksünt is belőle. Azt is meg lehet csinálni, hogy megálljon az élesség értékének beállításakor, hogy képenként lehessen adagolni a mennyiséget, vagy hagyni full automatán dolgozni.

(#16033) Speeedfire

Speeedfire
(PH! nagyúr)

Köszi srácok! :R

(#16034) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

Nah, újra a text tool dolog. A tünetek: szöveg írásakor átvált az írásjeleknél jobbról-balra írásra, azaz az írásjel előre kerül...
Ami a vicc: már CS6 béta óta jelezték a hibát, és részmegoldások, találgatások vannak.
Egyik megoldás, hogy a paragraph-ot át kell állítani (hsz-ek között látható), igen ám, de az csak akkor van, ha a language options "Middle Eastern Features" be van kapcsolva. Itt jön a probléma: Magyar vagyok, tehát ez már a balkán, vagyis nálam ázsiai támogatás kapcsolható be, amitől ez a f@s NEM kerül rá a paragraph panelra...

Gyakorlatilag a qrva annyát az egész Adobe-nak, ezért a sz@rért fizetünk. Köszi. Mi a retek olyan rohadt bonyolult, hogy béta óta nem javítható. És igen, egy fájlon belül több szövegből is egyiknél előjön, másiknál nem. Mindig duplikáljam a jó szöveget? Tényleg így kell ezt csinálni egy sokszázezres programnál?
Rohadjanak meg, inkább felteszek egy törött CS4-et, azzal nincs baj.
IGEN. Illegális PS-t fogok használni, pedig fizetünk a CS6-ért. Így lesznek a kalózverziók, hogy a legális, "támogatott" egy valag sz@r, hogy folyna a nyakukba!

Minden megoldás érdekel. Köszönöm. :R

(#16035) tibi72

tibi72
(fanatikus tag)

De ilyen fejlesztésekre van idö nagyon hasznos dolog Kakukktojás az Adobe Photoshop CS6-ban

[ Szerkesztve ]

(#16036) BonFire válasza tibi72 (#16035) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Inkább talán ÍGY.

(#16037) tibi72 válasza BonFire (#16036) üzenetére

tibi72
(fanatikus tag)

Igen :R

(#16038) ViZion

ViZion
(PH! félisten)

Nah, visszaértem, kicsit lenyugodtam :)
Újra gugli, végre szerencsém is volt...
Tehát Preferences->type
alul text engine options ->Middle Eastern
Restart PS
Ezután Type menü -> Language options menü, fent kiválasztani a Middle Eastern-t, alul a left-to-right character direction-t.
Ennyi, hát ugye milyen egyszerű? ;]
Amelyik programozó ezt elkövette annak az ujjaira kellene lépni, h még ásónyelet se tudjon fogni. :R

(#16039) BonFire válasza ViZion (#16038) üzenetére

BonFire
(PH! kedvence)

Miért nem írod le a Tutorial.hu-n? Szerintem olvasnák páran. (Ha jól emlékszem, van ott adminod.)

(#16040) ViZion válasza BonFire (#16039) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Van, van, de nem nagyon írok cikket, az elmúlt évben eléggé zűrös lett minden, nincs sok időm, ami van, azt meg másra herdálom... :D

(#16041) petiwr

petiwr
(senior tag)

Sziasztok ilyen 6 szögletes mintát hogyan tudok csinálni?

Dell Latitude E6420 I5 4GB RAM, LG G3S, Play Station 4,

(#16042) tikshow válasza petiwr (#16041) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Polygon Tool -> Beállítod az oldalakat 6-ra.

(#16043) petiwr válasza tikshow (#16042) üzenetére

petiwr
(senior tag)

Köszönöm szépen.

(#16044) petiwr

petiwr
(senior tag)

Én nem olyanra gondoltam hanem Ilyen re gondoltam hogy sok kicsi csak rács nem tölti ki.

(#16045) tikshow válasza petiwr (#16044) üzenetére

tikshow
(PH! addikt)

Ja kérlek. Akkor itt válogass: link :)

[ Szerkesztve ]

(#16046) petiwr válasza tikshow (#16045) üzenetére

petiwr
(senior tag)

Az az ilyenre gondoltam 1000 hála.

(#16047) petiwr

petiwr
(senior tag)

Ennek a képnek hogyan tudom lekerekíteni a sarkait?

Először le maradt Szerk.

[ Szerkesztve ]

(#16048) stranger28 válasza petiwr (#16047) üzenetére

stranger28
(PH! kedvence)

Milyen képnek? :U

[ Szerkesztve ]

"Do not go gentle into that good night. Rage, rage against the dying of the light."

(#16049) Kloden válasza petiwr (#16047) üzenetére

Kloden
(senior tag)

Pl a Rounded rectangle tool-lal.
Átállítod, hogy Path-ot készítsen, megadod mekkora rádiusszal csinálja.
Kihúzod, majd jobbklikk - Make selection.
Ezt aztán megcsinálod maszknak az Add layer mask-kal a layer palettán.

A nap bölcsessége: "A fáradt nők szexibbek, de ha lehányják a lábam, akkor nem" - K. András, helyettes napkitörés

(#16050) ViZion válasza Kloden (#16049) üzenetére

ViZion
(PH! félisten)

Vagy:
lekerekített sarkó alakzat, ahogy írtad, ezt vágómaszknak használni :)
Több lehetősége marad utólag módosítani.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.