Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    Sziasztok!

    Úgy néz ki, hogy én is egy 3D TV, remélhetőleg boldog tulajdonosa leszek, ami egyébként LG passzív példány lesz. Mivel jelenleg még nincs BR lejátszóm, ezért a filmbeszerzés egy alternatív módját választom, amivel gyakorlatilag a kérdésem is kapcsolatos.
    A legtöbb esetben SBS tartalmak érhetők el amiből van HALF és FULL. Egyik dolog ami számomra nem teljesen világos, hogy a HALF SBS az a FULL HD felbontás, azaz 1920*1080, míg a FULL SBS 3840*800, vagyis a horizontális felbontás duplája a FULL HD felbontásnak, míg a vertikális nem tudom milyen arányban kisebb. Miért nem a vertikális felbontás van megduplázva, hiszen pl. a passzív 3D-s megoldásnál éppen az ami feleződik? Lehet azért mert mindkét irányú felbontás feleződik, de így legalább a horizontális felbontás még felezve is megmarad FULL HD-nak? És hogy jön ki a *800?
    Van továbbá a Top and Bottom megoldás, abből is HALF és FULL, ahol a HALF ugyan úgy alakul mint a HALF SBS-nál, de ebben az esetben nem tudom, hogy alakul a FULL TAB felbontása.

    Kérdésem, hogy melyik formátumot érdemes inkább beszerezni a jobb minőség érdekében az LG CINEMA 3D megoldását szem előtt tartva és miért?

    Találtam egy leírást [itt] de sajna angol nyelvű, így nem sikerült teljes egészében értelmeznem, így ha valaki le tudná írni érthetően azt megköszönném!

    A válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák