Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #84735232

    törölt tag

    Üdv. mindenkinek! Egy ideig nem néztem fel a csoportba, de most visszatértem pár új tapasztalattal. :) Február végén rendeltem egy wavemaster Stax 2.1 hangrendszert próbaképpen, mert kellett valami a régi Creative hangfalam után, ami sajnos beadta a kulcsot. :( A beszerzési időnél 3 hetet írtak, de már a következő héten jött a futár, Németországból megérkezett DPD futárral a termék. ;] A csomagolásnál már látszott, hogy nem bóvli termékről van szó. Szépen be volt minden csomagolva, fóliázva. Mindkét szatelit hangszóró 3m! vezetéket kapott, ami RCA csatlakozón keresztül csatlakozik a mélynyomóhoz. Jár hozzá egy távirányító is, tökéletes minden szempontból. (Még nem láttam 2.1-es rendszerhez ilyen jó minőségű távirányítót.) A mélysugárzó 13cm-es hangszóróval rendelkezik, mely 30hz-től adja a mélyhangokat 150hz-ig. A szatelitek 150hz-től 20khz-ig. A szett mélynyomójában egy három csatornás 46W-os erősítő található, melynek jel/zaj aránya 85d/b. Összeraktam, összekötöttem a Hi-Fi deckemmel, és egy eredeti CD-t belehelyeztem a lejátszóba. A mélynyomó hátulján található két potméter, amellyel mind a magas, mind a mély tartományt tudjuk állítani. Alapból feltekertem mindkettőt a közepére, a közepénél kattan, tehát tudjuk merre van a közepe. A hangja fantasztikus. Gyönyörű mélyei vannak, egyáltalán nem túlvezérelt, doboz hangon szólal meg. A magas tartomány is szuper, a középhangok talán kicsit háttérbe szorulnak, de ennek én nagyon örülök, mivel V alakban szeretek zenét hallgatni. ;] Összességében érdemes megismerni a wavemaster márkát, csak hangfalakat gyártanak, van tapasztalatuk benne. 2.0-ás rendszereik is vannak, a jövőben azt is szeretném kipróbálni. A Stax hangrendszert meleg szívvel ajánlom azoknak, akik szeretik a mély basszust, de nem szeretnének lemondani a szép magas hangokról sem. :R :C

Új hozzászólás Aktív témák