A VESA még 2009-ben jelentette be a DisplayID (Display Identification Data) szabványt, ami az iparágon belül széles körben elterjedt EDID (Extended Display Identification Data) szabványt terjesztette ki az új generációs kijelzőtechnológiákra. Ilyen formában a DisplayID első, konkrétan 1.1-es verziója új formában biztosította az összes EDID kiterjesztést, és ezt a fejlesztések kiegészítették a sztereó 3D-s, illetve a beágyazott kijelzők, valamint a mozaikos megjelenítés támogatásával.
Hirdetés
A DisplayID elsődleges előnye az EDID-hez képest moduláris struktúra bevezetése volt, ami lényegesen nagyobb flexibilitást adott a gyártók számára, miközben a felhasználók felé az egész rendszer egyszerű Plug & Play konstrukcióként funkcionál, vagyis a megvásárolt hardvereket csak csatlakoztatni kell, és működnek is.
A VESA most bejelentette a 2.0-s specifikációkat, ami újra továbbmegy a megkezdett úton, biztosítva az új technológiákra vonatkozó támogatást a DisplayID szabványon keresztül. Az újítások között fellelhető a hordható kijelzők megfelelő kezelése, ami például a VR headsetek terjedésével egyre kritikusabb lesz, de a HDR-re vonatkozóan is számos paraméter került beépítésre, beleértve a magas fényerősség támogatását.
Nem kevésbé fontos változás az Adaptive-Sync szabvány jobb definiálhatósága, amire a DisplayID 2.0 szintén megadja a lehetőséget. Ez egy fontos lépés, ugyanis az Adaptive-Sync technológiát támogató gyártók számára idővel több implementációhoz kell majd igazodni, amit a VESA már most kedvezőbbé tett.