Hirdetés
Évek óta azzal „riogatják” az embereket, hogy előbb-utóbb a legegyszerűbb használati tárgyak és háztartási gépek is az interneten fognak kommunikálni, ez azonban egyelőre még nem nagyon következett be, amit részben a Wi-Fi technológia bizonyos implementálási nehézségei okoznak. A Texas Instruments viszont frissen bejelentett SimpleLink megoldásával úgy gondolja, hogy megadhatja a fent említett törekvésnek az eddig hiányzó lökést.
A TI SimpleLink Wi-Fi CC3000 egy apró processzor, mely egymaga felel a vezeték nélküli kommunikációért IEEE 802.11 hálózatot használva. Érdekessége, hogy lényegében bármilyen eszközhöz, beágyazott rendszerhez gyorsan hozzákapcsolható, ami mikrokontrollert használ, és nem igényel semmilyen speciális operációs rendszert. Eddig is léteztek alacsony fogyasztású Wi-Fi chipkészletek, de a CC3000 egy átlagos Wi-Fi megoldás erőforrásigényének mindössze 0,5%-át igényli; szoftver szempontjából például 6 kB tárterület és 3 kB RAM elég számára. A processzor sztenderd szoftver API-kat használ, így a TI állítása szerint bármilyen termékbe néhány óra alatt integrálható, és már működik is.
Felhasználási lehetőségei szinte korlátlanok. Otthoni füstjelzővel kombinálva az eszköz szöveges üzenetet küld a tulajnak, ha riasztás történt, vagy a riasztó küld egy e-mailt, ha mozgolódást érzékel. Alkalmazása az egészségügyben is elképzelhető, például otthon ápolt beteg esetén magas vérnyomás vagy más egyéb rendellenes eredményről azonnal értesíti a kezelőorvost, de akár a szobabicikli is monitorozhatja és továbbküldheti az adatokat, hogy hogyan alakul az edzésterv. Olyan hétköznapi használati tárgyak is létrejöhetnek, mint egy „okos” esernyő, mely Wi-Fin keresztül időnként lekéri az időjárás-előrejelzést, és ha eső várható, akkor egy apró LED figyelmezteti a reggel munkába igyekvő gazdáját. Érdekes jövőkép körvonalazódik...