Hirdetés

LG.Display: csatasorba állnak a 8K, HDR, és G-Sync IPS panelek

A TFT Centralnak sikerült újból összegyűjteni, hogy az LG panelgyártó részlege milyen újdonságokon dolgozik, ezekből pedig már lehet arra következtetni, hogy az elkövetkezendő időszakban milyen - LG panelre épülő - monitorok fognak készülni, amennyiben a partnereknek is tetszik a választék. Az új fejlesztések három részre csoportosíthatóak: 8K, HDR, Ultrawide.

Hirdetés

Igaz, hogy még a 4K-nak sem sikerült megvetnie a lábát a piacon, de már érződik a hype a 8K körül, amelyet főleg a gyártók generálnak. Erre kiváló példa a 31,5"-es, 7680x4320 képpontos "8K" IPS panel, amit korábban már megszellőztetett az LG, de most további részletek is kiderültek róla. A kialakítás előreláthatólag "borderless", azaz virtuálisan keret nélküli lesz, amihez 178/178 fokos betekintési szög és 400 cd/m² maximális fénysűrűség társul. Publikus továbbá a 10 bites színmélység és a 100%-os Adobe RGB színtérlefedettség is. Előreláthatólag 2017 márciusában indul a tömeggyártás.

A HDR is kezdi megvetni a lábát, így ennek megfelelően a PC-s frontra is kezdenek begyűrűzni ezek a megoldások. Eleget téve a trendeknek az LG kétféle panelt is tervez, egyet üzleti, egyet pedig az otthoni felhasználóknak. Előbbi egy 27"-es, 3840x2160 képpontos panel lesz 1000 cd/m²-es csúcs-fénysűrűséggel, 1000:1 kontrasztaránnyal, Adobe RGB színtérrel és 10 bites színmélységgel. A végfelhasználók számára gyártott panel is 4K-s lesz, de 31,5 hüvelykes képátlóval, négyoldalt keret nélküli kialakítással, 550 cd/m2 maximális fénysűrűséggel, sRGB színtérrel és 8 bit+FRC színmélységgel. Ez a modell 2017 februárjában kerül gyártásba, míg az üzleti modell gyártása májusban indulhat.

Végül az ultrawide felhozatal van terítéken, ezek közül is a nagy frissítési frekvencia kerül az előtérbe jövőre. Készül például az LG 38UC99-ben alkalmazott 24:10 képarányú, 37,5 hüvelykes, 3840x1600 képpontos felbontású paneljének a 144 hertzes változata, ami minden más ponton változatlan marad.

Az útitervek nem jelentenek 100 százalékos garanciát arra vonatkozóan, hogy a tervezett időben megjelennek a feltüntetett panelek. Erre jó példa az a 144 herztes képfrissítésre képes 3440x1440 képpontos, 34 hüvelykes IPS panel, amelynek a jövő év első negyedévében kellene gyártásba kerülnie. A jelek szerint ez nem fog sikerülni, ugyanis a friss roadmap szerint a gyártást átütemezték a harmadik negyedévre. A TFT Central értesülései szerint a csúszás oka az 1.2-es DisplayPortnál modernebb szabvány implementálása körül keresendő.

Egy kis meglepetést is tartogat az LG a jövő évre, ugyanis egy teljesen új, tőlük váratlan területre léphetnek be, ami nem más, mint az NVIDIA G-Sync. A koreai gyártó eddig kizárólag az AMD FreeSync lelkes támogatójaként volt ismert, de úgy tűnik, most beadják a derekukat. Ehhez változatlan képi paraméterek mellett egy már meglévő panel alapját használhatják, azt a 144 hertzes frissítési frekvenciájú 34 hüvelykes, 2560x1080 képpontos példányt, amivel az LG 34UC79G-ben is találkozhattunk már.

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

Azóta történt

Előzmények