Megesik, hogy gépünk összeállításánál a midi- vagy nagytornyok már túlságosan terebélyesek számunkra, de azért nem szeretnénk az ultrakompakt irányba sem elmenni. Ilyenkor jelenthetnek arany középutat az olyan microATX (és Mini-ITX) formátumú alaplapok fogadására felkészített házak, mint amilyen például a Kolink Citadel. A 412 mm magas, 200 mm széles és 396 mm mély, 4 bővítőhelyes géplak 160 mm magas processzorhűtőket, 350 mm hosszú GPU-kat, két 2,5, illetve két 3,5 hüvelykes háttértárat és sztenderd ATX-es tápegységeket tud elszállásolni edzett üveg oldallappal határolt belterében.
A letisztult, műanyagból készült előlap bal oldalára szellőzők kerültek, innen kaphatnak levegőutánpótlást a legfeljebb hat ventilátor által keltett fuvallatok. A csomag részeként két 120 mm-es, fixen 1200 rpm-es légkavarót alapból megkapunk előre és hátra, a vízhűtések kedvelői pedig akár három radiátort (maximum két 240 és egy 120 mm-eset) is bepasszinthatnak a házba.
A tetőlap elején egy USB 3.0 és két USB 2.0 kapu húzta meg magát az audio jackek mellett, alul és felül pedig porszűrő betétek igyekeznek segítő kezet nyújtani alkatrészeink tisztán tartásában.
A 375 mm magas, 230 mm széles és 400 mm mély, 4+2 bővítőhelyes (és szintén panorámás) Citadel Mesh azokat a felhasználókat célozza, akik számára kiemelt fontosságú a szellős beltér, hiszen a ház egész előlapját fémháló borítja, ami mögül kikandikál a két mellékelt, 120 mm-es, PWM vezérlésű léghajtó. Akik többet kívánnak munkába állítani, felülre kettőt, hátulra egyet tudnak még pluszban elhelyezni, míg radiátorból egy 240 mm-es mehet a "tetőtérbe" és egy 280 mm-es előre.
A CPU-hűtők 190 mm magasságig, a vertikálisan is beszerelhető VGA-k 345 mm-es hosszig férnek el, 2,5 hüvelykes meghajtókból pedig hármat foghatunk dologra, ha a kivágással ellátott tápkamrában található, kéteszközös kombókeretet nem számítjuk. A ház elején két USB 3.0 és egy USB 2.0 konnektort találunk a 3,5 mm-es jackek és az RGB gomb mellett, és a porszűrők ugyanott tanyáznak, mint az előbbi Citadel esetében. Azt még említésre érdemesnek tartjuk, hogy az üveg oldallap ennél a változatnál zsanéros kivitelű.
A Citadel Mesh RGB az előbb taglalt modelltől mindössze annyiban tér el, hogy az elejében két 120 mm-es, ARGB-s LED-ekkel meghintett légkavaró állomásozik (egy pedig hátul), amelyekhez tartozik egy RGB kontroller is arra az esetre, ha nem a háromtűs alaplapi headert használnánk a címzéshez.
A 395 mm magas, 230 mm széles és 403 mm mély Citadel Glass SE nem csupán baljára, de hálós (és fénycsíkkal feldobott) elejére is üveglapot kapott. Belső felépítés terén a Citadel Meshhez képest az első eltérés az, hogy előre már két 140 vagy egy 180/200 mm-es ventilátor is befér, továbbá felül és hátul is kibővülnek opcióink a 140 mm-es példányok támogatásával.
A második különbség, hogy eggyel kevesebb becsavarozható (2,5 hüvelykes) SSD-ben/merevlemezben gondolkodhatunk, míg a harmadik a csatlakozópanelt érinti, mivel a magányos USB 2.0 aljzat átadta a helyet egy korszerűbb USB 3.2 Type-C csatolónak.