Hirdetés
Nem volt könnyű helyzetben az EVGA, hiszen ők elsősorban az Intel és az NVIDIA partnerei, tehát míg a többiek dömpinget tartottak az X570-re épülő AMD-s alaplapokból, addig a fekete-fehér színekről ismert cég számára nem adódott ilyen lehetőség. Szerencsére azért sikerült valahogy áthidalniuk ezt, mégpedig az EVGA SR-3 alaplappal, amely az Intel LGA3647 foglalata köré építkezik, és a fanatikus otthoni felhasználókat célozza meg. Ennek egyik jele, hogy a VRM-et és a lapkakészletet egy hatalmas vizesblokk hűti.
Az EATX méretű monstrum 28-magos, Xeon W-3175X-et támogatja, ehhez pedig négy extra EPS konnektor is került rá. PCI Express és RAM foglalatból egyaránt hat darabbal gazdálkodhatunk, az utóbbi ugyan visszalépés a platform által támogatott nyolchoz képest, de ez szükséges volt ahhoz, hogy a VRM megfelelő hűtéséről gondoskodni lehessen. A pontos start dátuma nem ismert, de az ár biztos, hogy az ár 800 dollár feletti tartományban lesz.
A standon bemutatott újdonságok között megtalálható volt a Z10 RGB billentyűzet is – ez a meglévő Z10 RGB világítással és jobb szoftverrel ellátott változata, amely Kailh (kék vagy barna választható) kapcsolókra épül, és körülbelül 150 dolláros árszinten érkezik majd.
A cég gyártmányait ismerők nem lepődnek meg, hogy Kingpin névvel is érkezik valami: új grafikus kártya most ugyan nem kerül piacra, de egy erre szerelhető hűtőblokk igen. A már előrendelhető, a héten szállításra kerülő egység a GeForce RTX 2080 Ti tulajdonosoknak szól, és ehhez illő árszinttel, 350 dolláros áron vásárolható meg.
Mindezek után térjünk rá a tápegységekre, amelyeknél összesen öt szériát kapunk. A sort a G3 utódaként érkező P3 nyitja – a P betű a 80 Plus Platinum szintre utal. Teljesen moduláris kábelezésre, félpasszív hűtésre, illetve 650, 750 illetve 850 wattos teljesítményre számíthatunk. Eggyel lejjebb a sorban következik a G7 család, 750-1000 wattos tartományban, 80 Plus Gold szintű hatásfokkal, majd pedig a G5, ahol 850 wattig ér a sor. A G7 és a G5 között a különbséget a hossz jelenti, az utóbbinál ez kisebb, ami a hűtésre is negatív befolyással van.
A GA nevű (az A itt az Andysonra utal) család a cég legolcsóbb, még moduláris kábelezésű, 10 év garanciával érkező sorozata lesz, ez alatt a GD következik, ahol már félmoduláris kivitelt és 5 év garanciát kapunk. Valamennyi tápegységben közös, hogy sem a megjelenési idejüket, sem a várható árukat nem tudták megmondani.