ASUS blog: megfizethető Wi-Fi 7 routert mindenkinek!

A tajvani óriás egy viszonylag pénztárcabarát modelljét, az RT-BE50-et járjuk kicsit körbe, és egy promócióról is szó esik.

Régen volt már az, hogy a vezeték nélküli hálózathoz kapcsolódást lassúnak vagy instabilnak mondhattuk, és ez különösen igaz a Wi-Fi 7 szabványra, ami – a Wi-Fi 6E mintájára – már a 6 GHz-es sávot is használhatja a 2,4 és 5 GHz-es mellett.


(forrás: Wi-Fi Alliance)

A technológia legnagyobb vonzereje a sávszélességet kellemes szinten megnövelő MLO (Multi-link Operation) üzemmód megléte, amely segítségével a router és egy kliens egyszerre több sávon kommunikálhat. Az adatáteresztés 40 Gbps közelében van, és a 320 MHz-es csatornák támogatása, a 4K kvadraturális amplitúdómoduláció (QAM) vagy az ortogonális frekvenciaosztású többszörös hozzáférés (OFDMA) továbbfejlesztéseként értelmezhető MRU (Multiple Resource Unit) mind-mind hozzájárul a tempó javulásához, no meg a késleltetés csökkenéséhez – az említett dolgokról korábban már írtunk picit részletesebben.


[+]

Amennyiben szeretnénk otthoni hálózatunk sebességét új szintre emelni, de nem kívánunk túl sokat költeni, egy olyan útválasztót lehet érdemes vásárolnunk, mint amilyen például az ASUS RT-BE50, amelynek egyik tulajdonsága, hogy a bővíthető típusból származik. Ez annyit tesz, hogy mikor a nagy alapterület miatt egy további router szolgálatba állításával növelnénk a jel lefedettségét, nincs szükség hálózatról hálózatra történő átállásra, mert az apparátusok együtt eldöntik, hogy melyikük tudja biztosítani a legjobb jelet a rácsatlakoztatott eszközöknek, és az esetleges forrásváltás megszakítás nélkül mehet végbe.


[+]

A szóban forgó, dual bandes konstrukció legfeljebb 688 + 2882, azaz 3200 Mbps-os iramot képes diktálni, és a hátulján három darab gigabites LAN, plusz egy 2,5 gigabites WAN csatoló található a reset/WPS gombpáron kívül.


[+]

A négy külső antennával érkező, 261 x 156 x 50 mm-es mérettel rendelkező készülék agyának szerepét egy négymagos processzor tölti be, amit 256 MB memóriával, valamint 128 MB flash tárhellyel egészítettek ki, és egyebek mellett barátságot ápol az IPTV-vel, IGMP Snoopinggal, Wake on LAN-nal, adatforgalom-monitorozással, illetőleg analízissel, kiterjesztett szülői felügyelettel, MAC-szűréssel, vendéghálózattal, automatikus firmware-frissítéssel és többféle nyalábformálással.


[+]

A MU-MIMO-s szerkezet a 2,4 és 5 GHz-es sávokat lovagolja meg, és útválasztó, hozzáférési pont, médiahíd, AiMesh egység, jelerősítő vagy ismétlő módban működtethető. A WPA/WPA2/WPA3-Personal, WPA/WPA2-Enterprise, DNS-over-TLS, SSH, illetve Let's Encrypt biztonsági protokollokat ismerő megoldás arzenáljából a tűzfal sem hiányzik, és a menedzsmentjéhez a webes ASUSWRT vagy az okostelefonos ASUS Router appot izzíthatjuk be.


[+]

Végül felhívnánk olvasóink figyelmét arra, hogy aki június 1-jéig bezárólag Wi-Fi 7-es ASUS routert vesz az iPON webshopjában, az egy kábelmentes ASUS ROG Strix Scope II 96 (mechanikus) billentyűzetet nyerhet.

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Előzmények