K10 élesben - nyúzópadon a Phenom

3D-s tervezés, renderelés

Ezek a programok elsősorban az FPU-ra fekszenek rá, és néhányan általánosságban támogatják az SSE/SSE2-utasításkészleteket. A Phenom igazából csak 3ds max 2008-ban állja a sarat, a többi programban azonos órajelet tekintve jelentősen le van maradva. POV-Ray alatt egy adattípus konvertálásból adódó probléma miatt lassú a K10, a benchmark direkt Core-ra lett optimalizálva. Cinebench alatt (ha a program valóban támogatja az SSE2-t) szimplán a több erőforrás miatt gyorsabb a Core (2 vs. 3 SIMD-végrehajtó). A Lightwave-ről el tudjuk képzelni, hogy mert nem ismeri a Phenomot, ezért nem használja ki a processzor SIMD-képességeit sem. Ezt a Mayáról is el tudjuk képzelni, mindenesetre ez sokat árulkodik arról, hogy a fejlesztők mire optimalizálnak, és mire nem. Újabb programverziókkal változhatnak az arányok. A Penryn megfoghatatlannak tűnik, a Q9450 2,66 GHz-en jár, ezekben a programokban mégis elverte a 2,95 GHz-es Phenomot.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Processzorok 64 biten

    64 bites operációs rendszer alatt próbáltuk ki, mit hoz a gyakorlatban a mai x86-os processzorok 64 bites kiterjesztése.

  • Wolfdale a hárommagos Phenom ellen

    Tesztünkben olyan érdekes chipeknek jut a főszerep, mint az Intel 45 nm-es Core 2 Duója, illetve az AMD három aktív magot tartalmazó Phenomja.

  • Tavaszi árverseny

    Egyre élesebb a piaci verseny a főbb hardverágazatokban, és jönnek az új nyomtatók, notebookok.

  • Skulltrail: nyolc mag másodszorra

    Bemutatjuk az Intel asztali PC-kbe szánt, de a szerverek világából származó új platformját.

Előzmények

Hirdetés