Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GuruZone

    őstag

    Sziasztok, S.O.S. a problémám, nagyon meg vagyok lőve, és holnapra megoldást ígértem.

    Adott eszközök:
    TPLINK TL-WR841N router,
    egy Qrvalassú (Sempron 2600+) PC,
    vadiúj Acer 5742Z noti,
    HTC Desire + Samsung Galaxy Ace

    Hálózatot mentem létesíteni egy családi házhoz. PC-re vezetékkel rákötöttem a routert, Setup Assistant segítségével csatlakoztam (Vidanet, dinamikus IP, a 3 órát megvártam).

    Jelszó lett tolva a hálózatra (WPA).

    Innentől jön a durva része.

    PC-n faszán volt net, és a sebességet mérve is jött az előfizetett 15 mega, viszont
    az említett notebookal és telefonokkal a net sebessége használhatatlan sebességet produkált.
    Egy rohadt gugli nem jött be vagy csak iszonyú lassan. Erre konkrétan nem emléxem, de mintha lett volna olyan is, hogy megvolt az össezköttetés, de internetkapcsolat nem volt (Felkiáltójel).

    Makogtam össze-vissza, mondtam hogy a router rossz, holnap folytatjuk. Az acer noti wlanjával nem lehet gond, mert a telók sem produkáltak sebességet.

    Ezek után hazahoztam a WR841N-et, kicseréltem a sajátommal (TL-WR741ND)!

    Belőttem PPPoE-t (Digikábel), szépen jön a 80Mega, wifin pedig 13mega, de villámgyorsan.

    Mi lehet a gond? próbáltam a tápegységcserét, a családi házban csődöt mondott router, szépen szórja a netet itthon. MI LEHET EZ??? Lehetséges, hogy egy router dinamikus ip-vel hibás, de PPPoE-vel jó??

    Segítségeteket előre is köszi!

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

Új hozzászólás Aktív témák