Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (ak)zsálaB

    csendes tag

    válasz misishow #1101 üzenetére

    Hát leírva nincs sehol, de most én akkor leírom:

    - először is töltsd le az USB Multiboot 10-et, mondjuk innen: [link] (én mondjuk nem innen szedtem le, már nem tudom honnan, remélem ez működik, ha nem keress egy működőképes verziót)
    - kell hozzá egy legalább 1 GB-os pendrive, amit csatlakoztass a pc-dhez, erre fogod rátenni az xp-t
    - indítsd el az USB Multiboot 10-et
    - ha elindult megjelenik egy dos-os ablak, kiír egy csomó mindent, amivel nem kell foglalkozni és az alján kiírja, hogy a folytatáshoz nyomj meg egy billentyűt... nyomj meg egy billentyűt
    - ezután három lehetőség közül válaszhatsz, a p lehetőséget válaszd, majd nyomj egy entert
    - ezután megjelenik mégegy ablak, PeToUSB a neve, itt válaszd ki a pendrive-odat és kattints a start-ra, aztán felugrik mégegy ablak, itt nyomj igen-t
    - majd kiírja, hogy sikerült, nyomj egy ok-t és close a PeToUSB-nek
    - majd a dos-os ablakban válaszd a lehetőségek közül az 1-est
    - ezután ki kell jelölni azt a helyet, ahol az xp-d van, ha mondjuk egy cd-n van, akkor jelöld ki azt a meghajtót, amelyikben van
    - megjelenik egy ablak, nyomj igen-t, ezután különböző dolgokat kell beírni, pl hogy milyen felhasználói nevet szeretnél és milyen időzóna legyen telepítéskor, termékkulcs stb... add meg ezeket az adatokat (ezeket majd a telepítéskor már nem kéri a telepítő)
    - miután beírtad a szükséges adatokat nyomj OK-t
    - ezután válaszd a 2-es lehetőséget, itt ki kell jelölni a pendrive-odat, majd OK
    - aztán a 3-as lehetőség, itt elkezdi felmásolni az xp-t a pendrive-ra
    - utána megjelenik egy ablak, itt nyomj igen-t
    - itt még pár percig másolni fog a program, ha ez végigment, akkor már csak telepíteni kell az acer-re az xp-t
    - csatlakoztasd a pendrive-ot az acer-hez, majd kapcsold be, nyomj egy F12-t, megjelenik a boot menu itt válaszd ki a pendrive-ot
    - megjelenik az xp boot menü válaszd az egyes lehetőséget, aztán elkezdi telepíteni az xp-t, ha minden végigmegy, újraindul a gép, de neked ismét a pendrive-ról kell majd bootolni, a boot menüben válaszd a 2-es lehetőséget, ha ez is végigmegy és újraindul a gép, akkor ismét a pendrive-ról bootolj és válaszd a 3-as lehetőséget (ami egy sorban van a kettessel)
    - ezután elindul az xp és el lehet távolítani a pendrive-ot
    (ha az első és második újraindulás után nem a pendrive-ról bootolsz, akkor hibaüzenetet kapsz, hogy hiányzik valami hal.dll, ilyenkor újraindítás, boot pendrive-ról és a következő lépést kell választani!!)

    itt egy videó is a telepítés menetéről: [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák