Hirdetés

Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Ma vásároltam egy Samsung 37B679 LCD TV-t, előzőleg egy LG 32LH4010 tulaja voltam (így eladósorba került).

    A tudása gyakorlatilag egy 37B650-é, csak ezen van DVB-S tuner is, műholdhoz, a DVB-C és DVB-T mellett.

    A TV funkcióval minden OK, ezzel kapcsolatban nincs kérdésem, azonban mivel monitorként fogom használni 98%-ban (mint ahogy a 32LH4010-et is és ehhez van viszonyítási alapom), a PC-s felhasználásról lenne néhány kérdésem.

    Szóval: DVI-HDMI kábellel van összekötve a TV a VGA-val (HD4770) és ahogy a manual is írja, a HDMI3(DVI) csatlakozóba dugtam. A manual még azt írja ezzel kapcsolatban, hogy PC csatlakoztatása esetén (DVI-HDMI kábellel) a HDMI3-at DVI-eszközként kell megcímezni az Forráslista/Névszerkesztés alatt a TV menüjében, azonban csak úgy a 100%-os a képe, hogy a Forráslista/Névszerkesztés alatt a HDMI3-at PC-ként nevezem el. Így tökéletes, 1-1 pixelmappinges 1920x1080@60Hz-en. Kipróbáltam és bármely más HDMI inputban nem olyan jó a képe, hiába címkézem meg PC-ként azon bemeneteket is, kicsit mintha "szellemképes" lenne, tehát 100%, hogy HDMI3-on kell használni PC-vel és "PC" módban. Értelemszerűen ekkor mindenféle képjavító feature kilövődik/kiszürkül (100hz motion plus és a film mód is) és csak 4:3 és 16:9 képarányok választhatóak. Tehát ez így tökéletes, úgy megy 1920x1080@60Hz-en, ahogyan elvártam és ahogy az LG-n is volt.

    Kérdésem/észrevételem:

    A "gond" ott kezdődik, hogy én szeretném 1920x1080-ban 24 és 50 Hzen is hajtani a TV-t a VGA-ról, hiszen vannak 24 és 25 FPS-es filmjeim is (HDRip, DVDrip, stb). Ilyen frissítések esetén azonban olyan, mintha "kiváltana" a PC módból és olyan lesz a képe, mint amit fentebb írtam, mintha nem a HDMI3-ba dugtam volna, vagy mintha nem PC-ként lenne megjelölve a bemenet, azaz kicsit szellemképes az eredmény. Pedig a Catalystban max. méretre van húzva az overscan és a TV menüjében "Képernyőhöz igazítás" (ez a régebbi "Just Scan/csak pásztázás" beállítás megfelelője, a "Screen Fit/képernyőhöz igazítás") van kiválasztva, tehát over/underscan nincs, mégis kicsit szellemképes a kép. Akármilyen képjavító feature-t kapcsolgattam ki-be, és akármilyen módot (Film, Normál, stb.) ami 24 és 50 Hzen elérhető, a kis szellemkép nem javult. Továbbá furcsa, hogy így 24 és 50Hzen a 100 Hz Motion PLus aktiválható, ez is bizonyítés tehát, hogy a TV úgymond "kilép" a PC módból nem 60 Hz esetén.

    Az LG-nél 24 és 50Hzen maradt minden kép tökéletesen pontos, ugyanolyan, mint 60 Hzen, és ugyanazok a funkciók/menüpontok voltak csak aktívak, mint 60 Hzen, persze itt is csak akkor, ha a megfelelő inputhoz (ott a HDMI1 volt az) a PC-t rendeltem hozzá.

    Továbbá az 5:5 pull-down megintcsak kérdéses, itt is (pedig ez ugye kéne a 24fps-es filmeknél). Ez ugye a Film Mode a Samsungban, de 24Hzen ugyanúgy ki van ez is szürkülve, mint az LGn volt a Valósághű mozi, tehát az 5:5 pulldown LG-s megfelelője. A különbség viszont az, hogy az LG-n 24Hz esetén ON állásban volt kiszürkülve, a Samun viszont ez is OFF-ban van. De érdekes módon mint már írtam, a 100Hz Motion Plus meg aktív és látom is a hatását, ha kapcsolgatom. Pedig én úgy gondolom, hogy a Film Mode (5:5 pulldown) feladata lenne a 24 FPS-es film kevés képkockájának javítása, interpolált képkockák beszúrása nélkül.

    Szóval amit nem értek még mindig, az a 24p funkció. Azt várnám és ez lenne az ideális állapot, hogy ha 24 Hz-re kapcsolom a VGA-t, akkor tökéletes képet kéne adjon a TV továbbra is, over/underscan nélkül és a Film Mode-nak (5:5 pulldown) vagy be kéne kapcsolnia és kiszürkülnie, merthogy az elektronika érzékeli a 24Hzes jelet, vagy változtathatónak kéne lennie, viszont a 100 Hz Motion Plusnak biztosan ki kéne szürkülnie. De mint írtam, nem ez történik. És nem értem, hogy miért nem.

    Samu 37B650-e gondolom sokaknak van, ti milyen beállítások mellett néztek 24fps-es HDRip filmet VGA-ról, LCD TV-vel? Én 1920x1080@24Hz-en szeretném, 5:5 pulldownnal (ehhez Film Mode-nak az 1-esen kéne lennie kiszürkülve vagy állíthatónak szvsz), 100 Hz Motion Plus OFF, ez adná vissza a legjobban a BluRay feelinget. De ezt nem tudom most sem elérni ezzel a Samsunggal (pedig ez volt az egyik ok, amiért váltottam, a másik persze a jobb panel az LH4000-hez képest és a nagyobb képátló).

    Elvileg mindent leteszteltem, ehhez hozzásegített az LG 32LH4010 fél évnyi buzerálása is (FW frissítések, millió beállítás kipróbálása), íme:

    - 1920x1080@60 Hz - > 24/25 FPS-es film röcög (ugye mivel ekkor valóban a PC mód aktív, a 100 Hz Motion Plus inaktív a menüben), a 30 FPS-es értelemszerűen tökéletes

    - 1920x1080@24Hz (kép kicsit szellemképes, akármit állítok) - > 24 FPS-es film folyamatos a bekapcsolt 100 Hz Motion Plus mellett, mert ekkor mint írtam érdekes módon akiválható és állítgatható, ha a Motion Plus-t nem kapcsolom be, akkor olyan az élmény, mint a 32LH4010-emmel volt, azaz gyors mozgásoknál, kamerapásztázásnál láthatóan kevéssé válik a 24FPS, de bakker, a 32LH4010-en nem volt szellemkép...

    - 1920x1080@50Hz (kép kicsit szellemképes, akármit állítok) - > 25 FPS-es film folyamatos a bekapcsolt 100 Hz Motion Plus mellett, mert ekkor mint írtam érdekes módon akiválható és állítgatható, ha a Motion Plus-t nem kapcsolom be, akkor olyan az élmény, mint a 32LH4010-emmel volt, azaz gyors mozgásoknál, kamerapásztázásnál láthatóan kevéssé válik a 24FPS, de bakker, a 32LH4010-en nem volt szellemkép...

    Szóval mi is lenne a legjobb moziélmény beállítás akkor?

    u.i.: Aztán lehet, hogy én értem félre teljesen a Film Mode funkcióját, lehet, hogy ez csak egy 3:2 pulldown javító algoritmus 5:5 pulldownra és tényleg nem is kell bekapcsolódnia, erről világosítson fel légyszi valaki, aki jártasabb nálam ebben.

    "Csak" ennyi lett volna :)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák