Hirdetés

Aktív témák

  • csizzah

    aktív tag

    válasz jolti05 #548 üzenetére

    Na hi, ismét vagyok és megpróbálok mindenre reagálni.

    Szóval zenére szeretnéd használni, akkor sztereo erősítő, egy pár jó minőségű hangdobozzal,
    --szokott elhangzani a hifi fórumokban, és teljesen igazuk van, tény hogy a házimozi erősítők zenei minősége jelentősen alulmarad a sztereo cuccokéhoz képest, de tudom tudom azért jó lenne néha azért bedobni egy 5.1 filmet is, hát igen én is így vagyok vele de erről majd később.

    Tehát akkor ~100e Ft a keret, hát ebből elég nehéz gazdálkodni, főleg hogy a mélynyomót is szeretnéd ebben az árban elintézni,+ a kábelekről sem szabad megfeletkezni, arra is rá kell szánni egy kisebb összeget.

    Igen a 6.1 rendszer sajátossága hogy hátul is van egy center sugárzó, de egy 12nm szobába teljesen felesleges és a filmek sem támogatják, abban viszont igazad lehet hogy egy 6.1 erősítőben azért nagyobb tápegység lehet és így 5.1 módban talán nagyobb teljesítményre képes de ez is nagyban márka és típusfüggő.

    Mélynyomókról annyit hogy saját erősítővel rendelkeznek és az erősítő csak az erősítetlen jelet küldi neki a többi az ő dolga. Az erősítőkön van egy rca subwoofer kimenet erre kell rákötni. Az erősítők számára a mély frekvenciájú hangok előállítása a leg teljesítményigényesebb feladat ezért könnyítjük meg a dolgát hogyha az 5.0 mellé beillesztünk egy subwoofert.

    A sonyra visszatérve jó márka tényleg, de hangtechnikában szerintem a kilencvenes évek közepéig-végéig volt igazán jó, a mostani házimozi erősítői nem igazán szokták beváltani a hozzájuk fűzött reményeket, illetve azonos kategóriában vannak sokkal jobb termékek más speciálisan erősítőkre szakosodott gyártóktól pl Denon, HK, Cambridge Audio, NAD, és még sorolhatnám.
    Az előző hsz-emben elkövettem egy hibát, azt mondtam felejtsd el a sony-t, ezt most visszaszívom, csak a saját füledre hallgass ha neked a sony hangzása tetszik jobban akkor vedd meg azt, teljesen mindegy hogy én mit mondok, de azt hiszem már meg is tetted az első helyes lépést elmentél és meghallgattad, és ahogy olvasom a füled már döntött is(szerintem jól ;) )

    A két Yamaháról annyit hogy a 359-ről nagyon sok ember nyilatkozik pozitívan, a 361 pedig elvileg nem különbözik tőle csak a frissített kiadása újabb (talán) jobb minőségű alkatrészekből összeállítva. Itt a ph-n van egy srácnak, egy koda szettet hajt vele és teljesen meg van vele elégedve. Apropó koda, esetleg felvehetnéd a meghallgatni listádra, árban beleférhet az általad megszabott keretbe.

    HDMI-ről a srácok lentebb mondtak egy két szót én igazán nem vagyok ott a képalkotás világában inkább hanggal foglalkozom, (lehet ezért van még mindíg crt monitorom :) ) de annyi biztos hogy számodra felejtős, mivel kicsit utánanéztem és 100e Ft alatt nem találtam olyan erősítőt amin van hdmi csatlakozó. A HDMI gyakorlatilag mondhatjuk azt is hogy a Scart csatlakozó HD verziója, nagyfelbontású videojelet tud szállítani, ha jól tudom 8 hangcsatornával együtt, de ezt a srácok PPeter és Neduddki biztosan jobban vágják. Gyakorlatilag a szolgáltatás megtalálható a yamo 361-en is csak ''szétválasztva'' a komponens video csatlakozókon keresztül megy a video jel, digit coax vagy optikain keresztül pedig a hang. (Én eddíg azt hittem hogy a komponens csatik csak azért vannak rajta hogy kirakják az erősítő menüjét a képernyőre, de hát ez engem minősít :B )

    A sal-al kapcsolatban csak azt tudom mondani hogy hallgasd meg NEKEM nem tetszett, de ezzel te ne foglalkozz. Amúgy én is el megyek majd még egyszer és meghallgatom a saját lemezeimmel is csak u kíváncsiságból. Ja azt azért írják hogy 4-8ohmos, mert vannak a dobozban 4és 8 ohmos hangszórók is, de az erősítő ha jól emlékszem képes alacsony impedanciájú meghajtásra is ugy hogy rá lehet kötni.

    A wattokkal nem nagyon kell foglalkozni azok u is csak marketnigszámok mind az erősítők, mind hangfalak tekintetében, hogy mennyire szólna nagyot a magnat a 12nm szobában nem tudom megmondani, nem tudom neked mi számít nagynak, nekem szerintem elég lenne, hogy a szomszédaidnak milyen a hallása és mennyi idő alatt készülnek ki nem tudom megmondani. Én ha a szomszédom lennél és megküldenéd a magnatot olyan 20mp után rádtörném az ajtót hogy halkítsd már le azt a sz@rt :)) .

    Heco 35k/pár?, nem hinném, inkább darabja, de ha mégis akkor engem is érdekelne.
    Hogy mennyire probléma, hogy JVC-nek kicsik a hátsó és a center hangsurárzói
    nem tudom megmondani házimozinál lehet jelentősége, gyengébb lehet a térhangzás de ez is csak minőség kérdése, mindenképpen meg kéne hallgatni.

    Végül magamról pár dolgot, nem gáz hogy megkérdezted, végül is nem titok, 27éves vagyok, végzettségem szerint közgazdász, a hifinek már vagy 20 éve rajongója vagyok, szakmailag igazán nem értek hozzá, teszem azt fepattintom egy erősítő fedlapját nem tudom megmondani hogy mi micsoda pontosan ha ilyen szinten bele szeretnél mászni a témába megkérdezhetem öcsémet ő villamosmérnök, (de a hifihez nem ért :) ). Amit tudok igazából magamtól tanultam utánnaolvasgattam elég sok mindennek a témával kapcsolatban, ismerőseimtől tanulgattam egy két dolgot, hallgatózgattam.
    Igazából még rendszerem nincs, olyan kb 8-10 éve húzódik a dolog vagy pénzhiány vagy egyéb dolgok miatt, most lenne rá pénzem viszont dilemmában vagyok hogy valójában mit is vegyek az utóbbi 2 hónapban kb 6 féle összeállítást dobtam össze de végül mindegyiket elvetettem, az a baj hogy nagyon el tud szaladni az emberrel a ló, tudod, ha még egy huszast rádobnék akkor......, szal még mindíg tapogatózom, majd csak kiötlök valamit.

    Hogy mennyire adj a szavamra, szerintem semennyire csak a füledre hallgass, és olvass utána a dolgoknak, én csak megpróbálok alternatívákat nyújtani remélem majd sikerrel.

    Hú b@azz mi lett ez regény?

    na megyek aludni

    Üdv

    CsizZ

Aktív témák