Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nikopol78 #518 üzenetére

    Hohóóóóóó.... messze nem ilyen egyszerű a felállás :)

    Először is azt döntsd el, hogy mennyit szánsz rá. Utána azt, hogy hány hangsugárzót akarsz (5.1, 6.1 vagy 7.1). Végül azt, hogy mire is szánod. Előre szólok, a zenehalgatás és a házimozi csak kompromisszumokkal fér meg egymás mellett.

    Javaslom hogy egy papírra (vagy a fejedben) vedd számba, hogy mi kell neked (pl. a számítógép, a DVD lejátszó, a CD-lejátszó, az X-Box) hogy csatlakozik rá az erősítőre, és a választásnál ezt is vedd figyelembe (egyszerű példa: nekem pl. min. 2 optikai bemenet kellett, egy a számítógépnek, egy a TV-nek és a még egy kellett volna a DVD lejátszónak, de azt koax kábelel oldottam meg optikai helyett). Utána mérd fel a szobádat, hogy mekkora, hogy hova lehetne helyezni a hangfalakat, hogy álló vagy polchangfalakra van-e szükséged, hogy fogod a kábeleket elvezetni hozzájuk (nálam pl. azért lett 6.1 és nem 7.1, mert egyfelől a szoba méretei miatt a 7.1 esetén túl közel lett volna a két hátsó effekt hangszóró, illetve hátra csak egy vezetéket sikerült elvezetnem rejtve).

    A másik, hogy kerekedj fel, és hallgass meg minél több erősítőt és hangfalat, ha lehet. Döntenie a te fülednek kell, lehet, hogy az én rendszerem neked egyáltalán nem tetszene, noha én meg vagyok vele elégedve alapjában véve (ár/érték alapján), neked egyáltalán nem tetszene.

    Erősítők és hangfalak terén is annyiféle vélemény és izlés van, hogy nehéz lenne egy tökéletes irányelvet adni. A jobb minőség a Denon, Harman-Kardon, Marantz, Cambride Audio, de az Onkyo, Pioneer és az újabb Yamahákat is dicsérik általában.

    Lehet már kapni olyan erősítőket is (igaz 150e Ft-ért), amelyek például már tudják a legújabb Dolby Digital HD és DTS HD-t is, persze HDMI 1.3-as csatikon keresztül táplálva, amik még csak éppen hogy megjelentek, de talán a Blu-Ray és a HD-DVD térnyerésével idővel szükség lehet rá... Persze az is könnyen lehet, hogy amikor már tényleg hasznos lesz ez a képesség, akkor vásárolsz egy új középárú erősítőt, mivel akkor már mindegyik tudni fogja...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák