Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Sziasztok!

    Egy Pioneer VSX-916-os erősítő vásárlása van folyamatban, előre Yamaha NS-555-ös hangfalak, hátra Yama NS-P70 szett, (meg egy Yama FSW100-as mélynyomóval, de ez most mellékes). A kérdés a következő: a hátsó három hangfalhoz, ha el akarom rejteni őket egyenként jó 10m-nyi kábel kell (padlásra fel, majd onnan vissza). Azt olvastam, hogy 6ohm-os hangfalaknál ekkora távolsághoz már minimum 4mm2-es vezető keresztmetszetű vezeték dukál. Kérdés, hogy érdemes-e megpróbálni 2.5mm2-es kábellel (az már van, és belefér a falban lévő csövekbe), vagy inkább mindenképpen legyen 4mm2-es (ebből viszont max. 1-et tudok a csöveken fel- és visszavezetni, a két surround hangfalnál marad a ronda, külső vezetékelés, amit nem tudok padlószinten megoldani (mindkét oldalon ajtó van ugyanis a szobában)).

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz hétalvó #442 üzenetére

    Értem, köszönöm a kimerítő választ. :B

    Egy apróságot nem értek, azt mondod, hátra használjak 1.5mm2-es kábelt, nekem 50m 2.5mm2-esem van,de inkább használjak ennél is vékonyabbat, vagyis 1.5-set?

    A Yama hangfalakról miért vagy rossz véleménnyel? Ebben az árban milyen alternatíva lenne esetleg jobb?

    A Magnat Monitor szériáját halgattam, annak nem tetszett annyira a hangja, a Dali szériája meg már nem fért volna bele a büdzsébe... az NS-555-ös hangja nekem meggyőző volt, de persze sajnos az lenne az igazi, ha otthon az én erősítőmmel tudnám meghalgatni egymás után őket...:)

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #67688960 #444 üzenetére

    De szóval azért nem lenne oda rossz azért egy vastagabb tyúkbél? :)

    Ehhh... Ahhoz képest, hogy onnan indultam, hogy valami belépő szintű házimozi hangzást hozok össze... :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #67688960 #446 üzenetére

    Ehh... akkor újabb ~20-30e Ft csak kábelre? :O

    Az a baj, hogy ha már 1x behúztam a kábelt, akkor nem akarom piszkálni, elég lesz egyszer megküzdeni vele.

    Hogy miért nem Yamaha erölködő, ha már Yamaha hangfalak?

    Őszintén szólva azért, mert hülye vagyok. Oda-vissza rágódtam azon, hogy milyen rendszer is legyen:

    Elég valami olcsó előre összerakott rendszer, mint a Logitech Z-5500? Jó lenne a Z-5450, mert akkor nincs gond a kábelezéssel a surround hangfalaknál. De igazából egy rendes erősítő meg a hangfalak az igaziak. Akkor egy HTIB 206 (Yamaha RX-V459 erősítő és NS-125 hangfalszett). De akkor már legyenek egy kicsivel többért rendes hangfalak. Hmm... még kicsivel többért már lehetne 7.1-es rendszer is... azokhoz is megfelelő hangfalak... Hupsz, már 350e Ft-nél járok???? Oké, visszavonuló... végülis minek 7.1, ha a legtöbb DVD film úgy is 5.1-es? A Dolby HD és DTS HD még legalább 3-4 év, amíg elterjed és az erősítők ára is megfizethetőbb kategóriába sűllyed. Legyen egy Yamaha RX-V361, ehhez meg NS-555 és NS-P60 szett, meg egy FSW-100-as mélynyomó. Ár/érték csodás. Ez így jó lesz. Húúúú... meghalgatva egy 7.1-es rendszert (Pio VSX-916-os, ezért döntöttem e mellett, számítógépről meghajtva, én is így akarom, igaz sajnos nem JBL hangfalakkal, mert arra nem tellik :U ), na, legyen inkább mégis 7.1, legfeljebb később lesznek rendes hangfalak... de a nappali kialakítása miatt a 7.1 nem megoldható, a 6.1 viszont tökéletes lenne... Akkor ott van a Pio VSX-516-osa, és van akusztikai kalibráló rendszere, tehát még ebben az évezredben sikerülhet majd rendesen belőni... rendelés elmegy... közben hívnak fel a boltból a rendelés miatt, nézem a Pio honlapján a VSX-516 hátlapját... belém nyilal a felismerés, hogy ezen viszont csak 1 optikai bemenet van... állj, nekem legalább 2 kell, egy a számítógépnek és egy a TV-ből jövő kimenet, esetleg harmadik, hogy a DVD lejátszó is rajta legyen. Akkor legyen mégis inkább VSX-916-os, azon 3 van... Rendben, rendelés megváltoztatva... szuper... Elégedetten hátradőlök... letöltöm a Pio honlapjáról a 916-os kézikönyvét, tervezgetem a kábelezést, a hangfalak elhelyezését... majd két napra rá megáll bennem az ütő: a Pio 8ohm-osra készíti fel az erősítőit, a Yama meg 6 ohmosra, így a Yama hangfalak is 6ohmosak... A kézikönyvet gyorsan végigrágom, már tárcsázom a boltot, hogy ne tovább, világvége és pokoljárás, hülye vásárló vagyok, ne üssetek... Végülis azonban megakad a szemem azon a bekezdésen, hogy a Pio is tud 6ohm-os üzemmódot... Na, inkább kipróbálom, aztán ha nagyon nem fog menni, akkor sírok inkább...

    Szóval ez a kis történetem. :DDD

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #67688960 #449 üzenetére

    Javíts ki a ha tévedek de szerintem a 7.1 tudja a 6.1-et is én legalábbis beállíthatok

    Igen tudja. A probléma, hogy a két háttérsugárzót nem tudnám elég messze tenni, ezért lesz 6.1. Aztán még változhat, mivel az erősítő tudja a 7.1-et. Itt is érdekes kérdés, hogy milyen kábel kell hátulra, mert 4 érpárt már bajos lesz a vezetékeken elrakni... :\

    Milyen tévéd van hogy van rajta optikai kimenet?

    A mostanin nincs, de várom az LG 42LF65-ös LCD TV-met. ^^
    Egyébként a legtöbb Samsungon és LG-n van.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Most lemértem, 12m kábel kell a surround hangfalakhoz, és kb. 16m fog kelleni a hátsó hangsugárzóhoz... :(

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Johnjohn: Na ez érdekesen hangzik. De már itt van 40m 4mm2-es kábel is (persze árnyékolatlan, lásd köv részét a hsz-nek). Asszem ez a kapkodós gondolkodásmódot sűrgősen hanyagolnom kéne, mielőtt még anyagilag belerokkanok. :DDD

    Gog: Nem abba megy (ment volna), de mellette, egy másik előre behelyezett csőben. De ezek szerint ez így nem kóser... Akkor nem úszom meg a külső kábelezést, pedig nagyon szerettem volna elkerülni... :O

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #67688960 #456 üzenetére

    A falban lévő csövek természetesen viszonylag vékony műanyag csövek.

    A fűtéscsövek a házamban már nekem olyan réz (?) csövekből készült, amelyen kb. fél centi vastag műanyag borítás van. De hogy teljesen műanyag? Erről még nem hallottam.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Hát a Pio VSX-916 nem jött meg, úgyhogy kompromisszumként egy újabb (és drágább :DDD ) Onkyo TX-SR505E erősítő lesz helyette.

    Viszont tegnap elkezdtem a bekábelezést, és nagyon nem tetszettek a kábeleket elvileg elrejtő műanyag kábelalagutak a falakon. A bal oldali surroundhoz a karnisok felett elhúzva még nem is vészes, de a hátsó effekt és a jobb surroundhoz nem igazán lehet szépen megoldani a belső kábelezést. Felhívtam a villanyszerelőmet, megnézte a helyzetett, és ő azt mondta, hogy a TV koaxkábele mellett fel lehet húzni talán két 4mm2-es kábelt is, és így ... így nincs is akkora gond - csakhogy a jobb surroundhoz így már mintegy 20 méternyi kábelre lenne szükségem. :U ). Lent írtátok, hogy a surroundok kábelei mindenképpen azonos hosszúságúak legyenek, eddig oké is, ám én marha már felvágtam a 4mm2-es kábelt a belső kábelezéshez illően, 1x16m és 2x12m-es darabra. Szóval most úgy tünik, hogy vagy maradni fog a 2.5mm2-es a két surroundhoz, vagy ki kell adnom újabb ~26.000Ft-t újabb 40m kábelhez (a két rövid kábel megtoldásáról a villanyszerelőm is lebeszélt). :O

    Miután azonban holnap jönne behúzni a kábeleket, döntenem kell, hogy mi is legyen. Elvileg valamikor holnap hozzák meg a hangfalakat és az erősítőt is, sok időm tehát nem lesz próbálgatni, és ha 1x behúzta a kábeleket, akkor utána mókás lesz azt onnan kioperálni. Szóval a kérdésem a következő: szerintetek inkább mindenképpen legyen bent vastagabb kábel, vagy elégedjek meg a 2.5mm2-essel.

    Elnézést, hogy ilyen láma dolgok miatt szenvedek itt, de kezdő vagyok a témában, és nem akarok túl rossz döntéseket hozni. :)

    Azt mondjuk már most látom, hogy itt is igaz az, ami a házépítésre: ahoz az elsőt jól el kell tolni, hogy abból okulva a második már jól sikerüljön. :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Cifu #461 üzenetére

    Update: sikeresen összeütköztem egy audifill ismerősömet, kikérem a véleményét, a kérdésemre ez volt a válasz ''mit akarsz rákötni?? kilowattos koncerthangfalakat??'' :DDD

    Marad a 2.5mm2-es, nem fogom túlspirálozni. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Nos köszönöm mindenkinek az eddig nyújtott segítséget, sikerült csak összehoznom valamit. ^^

    Gyors elemzés az első tapasztalatokról (persze tudom, hogy csak egy alapos bejáratás után éri a rendszer a végső hangzását):

    Onkyo TX-SR505E: Nagyon korrekt kis erősítő, könnyen kezelhető, és a rendszerben lévő problémákhoz aligha van köze.

    Yamaha NS 555: Nagyon elegánsan néz ki, alapvetően a zene, a beszédhangok és a mozi effektek is szépen, tisztán szólalnak meg belőle (természetesen viszonylagosan, hallottam már ennél jobban szóló hangszórókat azért, de nem ebben az árkategóriában ;)). Egyedül a magas tartományban lehet valami bibi, mivel pl. a Rammstain - Raise, Raise c. számának egyes részeinél a magassugárzókból csak sistergés hallatszik. Erősen kétlem, hogy eredetileg is ilyennek szánták, de nem tudom, hogy a kábelek, a hangfal, vagy valami más felelős a problémáért...

    Yamaha NS P70: Ezzel a relative olcsó szettel oldottam meg a surround és a center hangfalakat. A surroundoknál érezni azt, hogy nem annyira dinamikus a hangzás, és nem szólnak olyan tisztán a zeneszámok sem, mint a fronthangfalakon. A center ehhez képest viszonylag korrektül szól, olyannyira, hogy alapból vissza is vette az automatikus installációnál az erősítő 7Db-bel a hangját.

    Yamaha YST-FSW100: Nos legalábbis az elmúlt 1 nap alapján ez a mélynyomó bizony kemény mellényúlásnak tünik. Igaz, hogy várható volt, hogy az elég nagy nappalit nem lesz képes teljesen kitölteni, de ilyen erőtlenségre nem számítottam. Most kb. olyan teljesítményt nyújt, mint a számítógépem Altec Lansing 45.1 hangfalszettjének aprócska mélynyomója, ami bizony nagyon kevés.

    Kábelek: nos a 4mm2-es kábel felvetésével kapcsolatos első megrökönyödését Hétalvónak már megértem. A 4mm2-es kábel végét befűzni az erősítő csatlakozóiba felér egy tortúrával. Végülis csak a hátsó effekt hangszóró kapta ezt, a többit a 2.5mm2-es kábelel kötöttem össze. A Yama NS P70 szetthez amúgy alapból adtak kábeleket, egy 4m-es 0.75mm2-est a centerhet, és 3x10m 1.5mm-est a hátsókhoz. A két fronton kipróbáltam a Bandrige 2.5mm2 és az MM Monitor 4mm2-est egyszerre (az egyik ilyet, a másik olyat kapott), és én legalábbis nem hallottam érezhető különbséget a kettő között, ezért végül ahova csak tudtam a vékonyabb Bandrige-et használtam.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz lenkexxxx #464 üzenetére

    Felteszem valami költséghatékony megoldás érdekel és házimozira szánod. Így hirtelen a Yamaha RX-V361 ([link]) ajánlanám megnézésre, bár én akkor már elgondolkodnék a kicsivel drágább Pio VSX-417-esen ([link]).

    Használt erősítőt vásárolni? Szerencse kérdése, alaphelyzetben nézz körül az AVX fórumán: [link], hátha lesz egy jó vétel esetleg. Mondjuk én kicsit mindig ódzkodom a használt elektronikai cuccoktól, bár lehet, hogy csak nekem nincs szerencsém az ilyesmikkel. ^^

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Silent Bob #466 üzenetére

    Miután már megvannak, a mozgástér elfogyott, legfejlebb a jövőben (1-2 év) fog változni a felállás. ;)

    Soha nem mondtam, hogy jobb lenne a Yama, mint egy Heco, Tannoy, stb., de a körülményekhez képest szerintem nem rossz választás, mivel eredetileg olyan 170-200e Ft-ig terjedt az anyagi keret, ebből kellett kihozni mindent. Meghalgattam pár hangfalat, de őszintén szólva az NS-555 még mindig a legjobban szólt a lehetséges versenyzők közül az adott árkategóriában (33e Ft / db). A Magnat kezdő szériái (Monitor 880, 990) hangja nem nem volt elég átütő, az NS-555 érezhetően dinamikusabb volt nála. A Koda, Rubicon, Jamo megint nem volt pariban. A Dali Concept hangja nagyon tetszett, de az már egyel feljebb volt árban, a Whaferdale Diamond 8.4 pedig már a duplája az 555-nek. A Clarus Charon is sok lett volna már, de annak a hangja sem győzött meg házimozi céljából, a hangja tisztábbnak tünt ugyanakkor, ám egy-egy áthúzás a Red Flag HD demóvideón nem volt olyan robbanékony, mint a Yamán, és ugyan nem elsődleges szempont, de a Charon kinézete finoman szólva visszataszító számomra. Rendben van, hogy egy hangfal nem szobadísz első sorban, de azért hányingerem se támadjon már tőle... :)

    Amit kicsit bánok utólag, hogy mondjuk kissé passzentosan is, de befért volna a keretbe egy Heco Victa szett mélynyomó nélkül a Yama hangfalak és erősítő helyett. Egy ideig gondolkodtam rajta, végül mégis maradtam a Yamánál, pedig a Victa hangja nagyon tetszett...

    Erősítő terén eredetileg Yama 361 lett volna (ekkor még úgy volt, hogy csak 5.1 lesz), de miután meghalgattam egy Pio 916-ost egy rendes 7.1-es szettel 7.1 és 5.1 módban is, azt mondtam, hogy kell a 6.1 / 7.1 inkább (érezhető volt a ''lyuk'' a háttérhangzásban azért 5.1-el).
    Ezért lett végül Pio, de mivel az nem volt, végül Onkyo 505E lett, már ez is egy tizessel az eredeti költségkereten túl vitte a projectet. Az 505E új típus, de a tesztek és a külföldi fórumvisszajelzések alapján az adott árkategóriában veri a Yama és Pio erősítőket (a Sony, Pana olcsó erősítőiről mindenki óva intett).

    Szóval igen, lehet álmodozni, én mondjuk egy Harman Kardon AVR-140-nek nagyon örültem volna az Onkyo helyett, de megéri-e egy kicsivel jobb erősítő azon az áron, hogy cserébe akkor meg a hangkeltők terén csak valami olcsóbb kompakt hangfalszett fért volna bele a büdzsébe? Féllábú óriás helyett legyen akkor már egy többé-kevésbé kiegyensúlyozott derék szolga.

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Cifu #467 üzenetére

    Afene, kicsit kapkodva írta...

    ... a Yama hangfalak és erősítő helyett....

    Helyesen: a Yama hangfalak és a mélynyomó helyett...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Silent Bob #469 üzenetére

    A rendszer összeállításánál én is azt vettem figyelembe, hogy milyen jól szól házimoziként, illetve egy-két régi kedvenc zeneszámom alatt. Nyilván 10-ből 6-7 ember azt mondaná, hogy hát ez nem is szól olyan jól, mint amennyibe került, de a saját korlátozott képességeimhez képest igyekeztem egy nekem tetsző összeállítást összedobni. Amin még gondolkodok, hogy a centert lecserélem az NS-555-el egy szériában lévő NS-444-re, mivel akárhogy is ügyeskedek, az NS-P70 centere sajnos elmarad a két front mögött (egy éve ha valaki ilyesmit ír, simán lekezeltem volna, hogy idült audifill, és a valóságban nem is lehetne komoly különbséget észrevenni... erre tessék, most már én is észreveszem az eféle dolgokat... és ez egy kicsit rémisztő... :)), de erre csak akkor fog sor kerülni, ha a nappalim átszabása után marad kár keret. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Side_ #470 üzenetére

    A másik dolog: olcsóbb cuccoknál szinte mindegy milyen hangszórókábeled van - meg majdnemhogy azis mindegy, hogy egyforma hosszúak-e - bár itt azért illek hellyel közzel azonos hosszúságot használni.

    Ez az a rész, amin már nem agyalok. Mindig, mindenki esküdözik, hogy csakis azonos hosszúságú kábel legyen egy pár hangszóró esetén. Lehet, hogy nem hallanám meg, de már annyira belém ivódott ez, hogy mostmár csak azért sem lennék hajlandó különböző hosszúságú kábeleket használni. ^^

    Sztem a jobb erősítő mindíg megéri - még a hangsugárzó 'rovására' is - ugyanis az a legdominánsabb, legmeghatározóbb egy akármilyen rendszerben.
    Egy ''gyengébb'' hangfal egy jobb erősítővel mindíg jobb lesz, mint egy jobb hangfal egy gyengébb erősítővel.


    A kérdés, hogy az Onkyo tényleg annyival gyengébb-e egy Marantz vagy egy Denon, pláne egy H/K erősítőhöz képest, hogy megérte volna-e akkor cserébe valami olcsó hangfalszettet rákötni a jobb erősítőre. Rendben, hogy egy H/K mindenképpen reálisabb teljesményadatot ad meg, és jobb minődéset nyújt, de megéri-e ezt a pluszt feláldozni azért, hogy valami másfél kilós műanyag dobozt rakjak a front hangfalak helyére? :F

    Nagyon jó motor a Bugattiba beépített 1000 lóerős W12-es monstrum, de hiába aplikálom be egy kispolskiba, az nemhogy gyorsabb nem lesz tőle, de még az is szép, ha egyáltalán el tud indulni...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Silent Bob #474 üzenetére

    Ami azt illeti a szettvásárlással én is így jártam. ^^

    Az NS-555 bizony érezhetően ''leveri'' az NS-P70 centerét és surroundjait, én marha meg bele sem gondoltam, hogy ez gond lehet, valami kisebb (de azért nem gagyi) hangfal legyen hátul, meg elől középen, jó lesz az, ellensúlyozza majd a két komolyabb front. Hát bizony messze nem, sőt, inkább kiemeli a különbséget a két front és a több hangfal között. :DDD

    BTW a NS-555 mellett nálam is az volt az egyik érv, hogy nagyon komolyan néz ki a fényes fekete lakkozásával...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Side_ #477 üzenetére

    Mondjuk a tapasztalat és a hallgatózás sokat számít.

    Alapbölcsesség, csak nehezen kivitelezhető egy hétköznapi egyorrú élőlény számára. ^^

    Eddig csak hi-fi boltokban, meg az MM-ben volt lehetőségem több hangfalat meghalgatni ugyanarról az erősítőről, de az ottani kürülmények messze nem olyanok, mint otthon a nappalimban. Hogy döntsem el, hogy mondjuk egy olcsóbb vagy éppen drágább hangfalszett tudna-e jobb nyújtani hangzást az erősítőmmel, mint a monstani hangfalaim? Gyakorlatiasan: szükségem lenne egyre, amit rá tudok kötni a saját erősítőmre, a saját nappalimban. Ez sajnos nem igazán kivitelezhető, marad tehát az, hogy halgatom a boltokban, ismerősöknél az ott lévő erősítőket és a rájuk kötött hangfalakat azokkal a kábelekkel, amikkel összekötötték őket. No meg bújom a fórumokat, hogy ki mennyire elégedett a saját erősítőjével és hangfalaival, mégha tudom is, hogy egy ennyire szubjektív dolgon, mint a hangzás, csak az én saját fülem lehet a döntőbíró...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Side_ #480 üzenetére

    Ez így végszónak is elmegy.

    Ez azt jelenti, hogy a topic zárható? :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Silent Bob #482 üzenetére

    Vidéki vagyok, így azért problémásabb a dolog. :\

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Silent Bob #484 üzenetére

    Ez ugyan nem pont a kérdésre válasz, de érdemes körülnézni itt: [link]

    BTW én pont emiatt döntöttem el, hogy többet DVD lejátszót soha. Majd PC-ről nézem a filmeket, onnan még soha nem volt gondom, és a PC amúgy is itt van...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Azért a csúcs még mindig a H/K szerintem, többek között azért is, mert őszinte, nem úgy, mint a többi gyártó. A Denon is röhögve ráírja, hogy 7x120Watt kimenő teljesítmény, a felvétel meg max. 600Watt (ugyanezt megjátsza az Onkyo, a Pio, és a többi is persze). A H/K azt írja, hogy kérem, én 6x40Wattot garantálok, max. 540Watt felvétele mellett. Nem szorulnak rá, hogy belemenjenek a teljesítményversenybe...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz neduddki #496 üzenetére

    Ami azt illeti, hallottam ezt a véleményt is, meg ennek a fordítottját is. ^^
    Ettől függetlenül mégis számomra nagyon szimpatikus a H/K őszintesége, az, hogy nem csinálnak PR fogást a termékadatokból.

    BTW a Denon és a Marantz ha jól tudom egy közös cégbe egyesült, sőt, a rossz nyelvek szerint azonos gyártósoron is készülnek a Denon és Marantz erősítők egyes típusai, ;)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz neduddki #498 üzenetére

    Igen, a H/K fűtőteljesítményéről már én is hallotam. ^^

    Mindegy, vissza a realitásba, én még jóideig biztos Onkyo-t fogok halgatni. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz neduddki #501 üzenetére

    Akkor félreértés a részemről. :DDD

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz péter007 #503 üzenetére

    Először is szvsz nézz szét kicsit a netes bazárokban (AVPlanet.hu, Netdepo.hu, Satsystem.hu) olcsóbban is tudsz vásárolni, itt pl. olcsóbban van újabb, RX-V361-es Yama erősítő: [link]

    Másodszor a hangfalak inpedanciája lehetőeg legyen azonos, tehát ha 6 Ohmos front és surround hangfalakat akarsz, akkor a center is legyen 6 Ohmos lehetőleg, a te általad kiválaszott center viszont 4 Ohmos. A szub esetén ez lényegtelen, mert az aktív szub saját erősítővel rendelkezik.

    A hangfalak terén szerintem mindenképpen menj el egy rendes Hi-fi boltba, és hallgas meg pár hangfalat, a lényeg ugyanis az, hogy a TE füleidnek tetszen a végeredmény!

    Szvsz célszerű egy komplet szettet vásárolnod akkor már, vagy nem akarsz polc hangszórókat, és ezért akarsz álló hangfalakat is hátra? Úgy 100e Ft körül kijönne e Wharfedale Diamond 9 AV1, kicsivel többől a AV2 szett, igaz ezek polchangszórósak. Úgy 150e Ft körül lenne a Heco Victa szet (2x Victa 500 előre, 2x Victa 200 hátra és Victa 100 centernek), én utólag már kicsit bánom hogy nem ilyet vettem. De a lényeg: a te füleddel halgasd meg őket, lehet, hogy nekem tetszik, de ha neked nem, akkor a hajadra kenheted a tanácsomat. ^^

    Hozzáteszem még, hogy hangfalkábelt is kell venned, az erősítőhöz semmiféle kábelt nem adnak, a Yamaha az mélynyomohóz általában ad mondjuk erősítő kábelt (egy RCA - RCA dugós kábel), illetve a szettekhez, de a különálló hangfalakhoz nem adnak kábeleket, sem ő, sem más! Éppen ezért kell venned külön hangfalkábelt is. Szvsz 2.5mm-es valami nem teljesen névtelen meg fogja tenni, de ha elmész egy hi-fi boltba, és rákérdezel valószinüleg fognak segíteni. Előre szólok, hogy a hangfalkábel métere olyan 200 Ft / métertől kezdődik, és a határ a csillagos ég, a speciális ezüstözött-aranyozott csúcshyper kábelekből egy méternyi ára több ezer forint is lehet!

    Ami a hangkártyát illeti... na ez hosszú lesz:

    Az SPDIF kimenet általában optikai, olykor koax digitális kimenetet jelent, ezzel digitális kapcsolattal tudod összekötni a hangkarit és az erősítőt. DE! A legtöbb ilyen kimenettel rendelkező hangkártya csak sztereo jelet tud kiküldeni. Tehát az 5.1-es hangfalrendszeredet szép sztereóban fogod halgatni velük. Ide tartozik az az összes Audigy és X-Fi hangkártya is. Tehát ezek esetén vagy úgy kötöd össze, hogy a kimenetre rákötsz egy jack -> 2 RCA átalakítót, és így fog az 5.1 létrejönni. Kicsit macerás lesz, de az ilyen hangkártyáknál nincs jobb megoldás.

    Alternatíva van, Dolby Digital Live és DTS Connectnek hívják őket. Ez annyit tesz, hogy a hangot a hangkártya hardveresen vagy szoftveresen lekeveri 5.1 Dolby Digitalba vagy DTS-be, és így küldi az erősítő felé. Ez a technológia az nVidia Soundstorm alaplapi hangkártyán debütált jópár éve, azóta a Realtek egyes alaplapi chipjei (ALC 882D, 882DTS, 883D, stb.) illetve a C-Media egyik alaplapi chipsetjei (CMI9880) illetve PCI hangkártya chipjei (CMI 8768+, 8770, 8788) tudják. A magyar piacon én egyetlen egyet láttam eddig ezek közül, a Terratec Aureal 7.1 PCI hangkarit ([link]), ami cirka 14e Ft, ezzel működik a Dolby Digital Live, bár állítólag csak szoftveresen (itt van a gépben, de még nem nagyon tudtam ezt lecsekkolni, mindenestre működik, és egy AM 4400+ X2 procival a TDU nagyon szépen fut és nagyon szépen szól :)). A Creative az év végére igéri a Dolby Digital Live / DTS Connect technológiát támogató hangkeltőit.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz péter007 #506 üzenetére

    azon gondolkoztam hogy nem tom eldönteni hogy az általam belinkelt négy hangfal első vagy hátsó, ugyanis nincs odaírva sehova sem h. milyen

    Az NS-50 egy általános célú, olcsó álló hangfal, használható frontként és surroundként. Nekem pl. NS-555-ösöm van ([link]), ez elvileg ebben a szériában a surround lenne (az NS-777 lenne a front), de frontnak is megfelel. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz mcmike #509 üzenetére

    Felteszem az ES szériáról kérdezel (NS-333 back/surround, NS-444 center, NS-555/NS-777 front/surround). A Yama honlapja szerint is ez a széria első sorban házimozira készült, szóval ha komolyabb zenei vágyaid vannak, akkor azért ne ezt válaszd szerintem se. ;)

    Az 555-ről tudok írni jelenleg, mivel ilyenem van. A külbecs nagyon meggyőző, gyönyörű (piano)feketére lakkozott fa (az a fajta, amin két porszem is meglátszik, az ujjlenyomatokat pedig jobban gyűjti, mint a CSI:NY főhősei :)), aluminium lábak, és kettős, jól szerelhető bemenet a bi-wire miatt. A hangja házimozira tökéletes, alapból jó mélye van, a rossz nyelvek szerint meg a Yama hangfalak Yama erősítővel olyan mélyet produkálnak, hogy szinte felesleges is a mélnyomó ;], a hangzása dinamikus (legalábbis ahol halgattam először, ott Denon-nal volt meghajtva, itthon meg Onkyo erősítőn lóg, és kellően dinamikusan szól), jól halhatóak a repülőgépáthúzások, a fegyverropogás, a mechanikus zajok. Ebben az árkategóriában (darabját 32.9e Ft-ért vettem) amit én hallottam, azok közül a legjobb talán.

    Zene terén kicsit már felemás a helyzet, Rammstain, Art of Noise, az EVE játék zenéi szépen szólnak (dübörögnek :DDD ) rajta, de amikor beraktam például Seal - Kiss from the Rose számát flac-ban (losless), hát... érezni, hogy itt valami nem stimmel (megkockáztatom, hogy a számítógép melletti Altec Lansing hangszórókon ha nem is tisztábban, de szebben szól).

    Ha házimozira kell, akkor szerintem ebben az árkategóriában nem rossz választás (most én is azon gondolkozom, hogy vegyek-e hozzá NS-333-akat hátra és 444-et centernek, mert úgy lenne kellően homogén a hangzása (a most meglévő NS-P70 hangszórói érezhetően elsorvadnak az 555 mellett), de ez már ismét közel 70e Ft-s kiadás lenne...).

    A Wharfedale Diamond 9.4-et halgattam anno vásárlás előtt az NS-555 mellett, annak is tetszett a hangja, ugyanúgy, mint a Dali Concept 2-nek és a Heco Victa 500-nak, de ezek ára egy lépcsőfokkal feljebb van/volt, mint amit én ki akartam adni rá.

    Összeállított szettben én még nem láttam egyik webboltban sem, az AVPlanet-ről az NS-555 (2db), NS-333 (2db), NS-444 (1db) összeállítás 113.500Ft, ha az 555-ösök helyett 777-eseket veszel, akkor 133.499Ft, ha pedig előre NS-777-eseket, hátra meg 555-ösöket raksz, akkor 171.500Ft.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz _Lacos_ #512 üzenetére

    Nem vagyok félretájékozódva, csak már annyiszor írtam le az utóbbi időben ezt a dolgot (X-Fi topic, Aureon topic, stb.), hogy most kissé felületesen vittem végig a gondolatmenetet, így tényleg félreérthető lett viszont. :U

    Igen, az SPDIF kimeneten ÁTMEGY egy DD/DTS-ben kódolt film hangja (DVD, DVDrip, stb.), én viszont azt írtam, hogy maga a hangkártya sztereo jelet tud kiküldeni, tehát ha a hangkártya hoz létre hangot (zene, játék, hangeffekt, stb.), akkor a legtöbb kártya csak sztereoban PCM jelként tudja kiküldeni. Így helyes teljesen.

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #67688960 #514 üzenetére

    A bejáratás már megvolt, az első héten szinte folyamatosan ment (rádió v. mp3 cd-k, all chn std) ami. ;)

    Ha megjön a TV-m, akkor pedig folyamatosan használva lesz ^^

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    Tényleg, ez amúgy egy érdekes kérdés. Ugye az Onkyo kézikönyve azt ajánlja, hogy kétoldalt legalább 20cm, felette pedig 40cm helyet hagyjak az erősítő szellőzése miatt, de ezt tökéletesen nem sikerült megvalósítani. A jelenlegi helye felett volt egy üvegpolc, amit kénytelen voltam kivenni, mert néhány óra folyamatos üzem után (all chn std mód, mindegyik kimenet rendesen (de csak 35%-os hangerővel persze) meghajtva) jó 40°C-osra melegedett. Ugyanakkor látok képeket, ahol az erősítő szinte passzentos polcszekrényben figyel, sőt, olyat is láttam többször, hogy az erősítő tetejére rakták a DVD lejátszót. Mennyire kell aggódni a melegedés miatt?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz nikopol78 #518 üzenetére

    Hohóóóóóó.... messze nem ilyen egyszerű a felállás :)

    Először is azt döntsd el, hogy mennyit szánsz rá. Utána azt, hogy hány hangsugárzót akarsz (5.1, 6.1 vagy 7.1). Végül azt, hogy mire is szánod. Előre szólok, a zenehalgatás és a házimozi csak kompromisszumokkal fér meg egymás mellett.

    Javaslom hogy egy papírra (vagy a fejedben) vedd számba, hogy mi kell neked (pl. a számítógép, a DVD lejátszó, a CD-lejátszó, az X-Box) hogy csatlakozik rá az erősítőre, és a választásnál ezt is vedd figyelembe (egyszerű példa: nekem pl. min. 2 optikai bemenet kellett, egy a számítógépnek, egy a TV-nek és a még egy kellett volna a DVD lejátszónak, de azt koax kábelel oldottam meg optikai helyett). Utána mérd fel a szobádat, hogy mekkora, hogy hova lehetne helyezni a hangfalakat, hogy álló vagy polchangfalakra van-e szükséged, hogy fogod a kábeleket elvezetni hozzájuk (nálam pl. azért lett 6.1 és nem 7.1, mert egyfelől a szoba méretei miatt a 7.1 esetén túl közel lett volna a két hátsó effekt hangszóró, illetve hátra csak egy vezetéket sikerült elvezetnem rejtve).

    A másik, hogy kerekedj fel, és hallgass meg minél több erősítőt és hangfalat, ha lehet. Döntenie a te fülednek kell, lehet, hogy az én rendszerem neked egyáltalán nem tetszene, noha én meg vagyok vele elégedve alapjában véve (ár/érték alapján), neked egyáltalán nem tetszene.

    Erősítők és hangfalak terén is annyiféle vélemény és izlés van, hogy nehéz lenne egy tökéletes irányelvet adni. A jobb minőség a Denon, Harman-Kardon, Marantz, Cambride Audio, de az Onkyo, Pioneer és az újabb Yamahákat is dicsérik általában.

    Lehet már kapni olyan erősítőket is (igaz 150e Ft-ért), amelyek például már tudják a legújabb Dolby Digital HD és DTS HD-t is, persze HDMI 1.3-as csatikon keresztül táplálva, amik még csak éppen hogy megjelentek, de talán a Blu-Ray és a HD-DVD térnyerésével idővel szükség lehet rá... Persze az is könnyen lehet, hogy amikor már tényleg hasznos lesz ez a képesség, akkor vásárolsz egy új középárú erősítőt, mivel akkor már mindegyik tudni fogja...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz stavross #520 üzenetére

    Meg kell nézni az erősítő leírását (a legtöbb gyártó oldaláról letölthető), hogy lehet-e 4Ohm-os hangfalat rákötni-e, vagy sem. A Yamaha RX-V459-esre ha jól tudom pl. rá lehet.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Vikthor #522 üzenetére

    Személy szerint nem kedvelem az ilyen egybe-mindent rendszereket, mert túlságosan is röghözkötött (egyszerű példa, a HTS 560 esetén az erősítő ha jól látom a mélynyomóban kapott helyett, innentől kezdve ha később például elégedtlen leszel a mélynyomóval, és vennél egy nagyobbat, akkor azt nem teheted meg, lévén akkor a hangfalakat mi hajtja meg?).

    Az ilyen ''egybeminden'' szetteknél a hangfalak minősége sem túl meggyőző általában. Szóval szerintem jobban jársz, ha külön veszel egy DVD/Divx lejátszót (vagy építesz egy HTPC-t, esetleg a számítógépedtől elvezetsz egy kábelt a TV-hez és egyet az erősítőhöz, és a gépről játszod le a DVD-ket, rippeket, stb.) és külön egy erősítőt meg hozzá hangfalakat. Vannak előre összeálított szettek (pl. itt: [link], vagy itt a Yamaha HTIB-106 / -206, Onkyo - HT-S590 / -S690: [link]).

    De természetesen külön is vehetsz erősítőt és hozzá hangfalakat, itt egy kicsit már több dolgod lesz (erősítő kiválasztása, hangfalak kiválasztása, a hangfalkábelek, stb.). Egy 5.1-es erősítő olyan 50-60e Ft, hozzá egy valamire való 5.0-ás hangfalszett (pl. egy Wharfedale Diamond 9 AV1) olyan 100e Ft körüli árért már kapható (szerintem most járunk kb. 2x annyinál, mint amennyit eredetileg valószinüleg szántál rá ^^), és ehhez ha most nem is, később vehetsz egy mélynyomót (~25e Ft-től lehet számolni). Hidd el, hogy egy ilyen szett messze jobban fog szólni, mint egy ''egybeminden'' szett műanyag hangfalai.

    Az ''oszlopos'' hangfal alatt gondolom azt érted, mint ahogy a Pioneer HTS 560 első hangfalai is kinéznek. Nos személy szerint nem vagyok az ilyen hangfalak híve, nagyon szépek meg dizájnosak, de miután az MM-ben meghalgattam párat, csaknem sikoltozva menekültem el. Arra tényleg jó, hogy egy családapuka otthon szépen kiszedi a dobozból, összedugdossa a kábeleket, lerakja a szoba négy sarkába a hangfalakat, és utána elégedett hátradölve kap végülis egy olcsó (de nem túl igényes) 5.1-es hangzást.

    Ha a kérdés az álló hangfalakra (mint pl. ez: [link]) és a polchangfalakra (pl.: [link]) vonatkozik, akkor a válasz az, hogy a polchangfalak nevüknek megfelelően vagy polcra, falitartóra, szekrényra, asztalra, stb. vagy álványra szerelve használatosak, az álló hangszórók pedig ugye állnak. ^^

    A polchangszóró előnye az, hogy jobban elhelyezhető, kevésebb helyett foglal (kisebb szobában ez nem egy hátrány). Ugyanakkor az álló hangszóró masszívabb, és ha jól van megépítve, akkor stabilabban áll. Hangszóróknál elég fontos, hogy a hangfal stabilan álljon, és rezonáljon be, ne pattogjon az asztalon v. földön állva, stb. Ezért ahogy a blöffben Borisz is megmondta, a súly egy fontos szempont, ami nehéz az jó (ez természetesen erősen sarkított persze, de nem tudtam kihagyni ^^). Egyes álló hangfalaknál egyenesen homokkal fel lehet tölteni az alsó részét, hogy minél stabilabb legyen.

    Drótnélküli hangfal: Na ez egy olyan dolog, ami elvileg nem lenne hülyeség, mégsem az igazi. A Sonynak van infravörös drótnélküli rendszere, azt nem ismerem (lehet, hogy jó). A Samsung és Logitech (Z-5450) ilyen rendszere viszont nagyon kétélű fegyver. Ugyanazon a 2.4Ghz-es frekin működik, mint a Wi-fi hálózatok, drótnélküli egerek és billentyűzetek, stb. Tök jó dolog a Logi Z-5450 is, csak éppen annyira leterheli ezt a bizonyos frekit, hogy egy drót nélküli Logi MX-610-es egeret nem lehet rendesen használni a működése közben. Jó poén mi? Ahogy olvastam egy-két fórumban, a Samsung drótnélküli rendszere hasonló problémákkal küzd.

    Hol érdemes vásárolni? Szerintem nézz körül a ''szokásos'' webárverseny helyeken, olcsobbat.hu, arukereso.hu, stb. Én a saját házimozi rendszeremet az AVPlanet-től rendeltem, semmi gond nem volt vele, futár hozta, kp.-val fizetve, és kész. Egy ismerős a sajátját a Netdepo-tól rendelt, neki sem volt semmi problémája.

    Azonban ha házimozi rendszert akarsz építeni, egy dolgot a lelkedre kötnék: vedd a fáradtságot, és látogass el egy-két műszaki boltba (MM, Elektroworld, stb.), hifi boltba, és halgass meg egy-két rendszert, erősítőt, hangfalat. A döntőbíró a saját füled legyen!

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MooN00 #729 üzenetére

    Így első blikkre két észrevételem lenne: egyfelől nem értem, hogy minek támogatja a DD EX, DTS-ES, DD Pro Logic IIx és DTS Neo6 dekódert, lévén ezek a 6.1/7.1 hangfalakhoz vannak, miközben az erősítő elvileg 5.1-es (lehet, hogy az AVPlanet leírása rossz modellről készült?). Második körben az olcsóbb Yamaha RX-V361 több extrát tud nyújtani.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #738 üzenetére

    Pl. hangkésleltetés (asztali lejátszóknál vagy HD-s műholdvevőknél a kép és a hang kitömörítésekor felléphet az a jelenség, hogy a két kitömörítés eltérő sebessége miatt a hang csúszik a képhez képest, a SkyHD pl. tipikusan ilyen), tömörített zene javítás, stb.

    Azt mondjuk még mindig nem vágom, hogy miért támogat a Kenwood olyan kódolást, ami 6.1/7.1-eshez kell, de mivel a Kenwood oldalán hibaüzenet fogad a típus ismertetője helyett, ezért ez a rejtély már megoldatlan marad...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MooN00 #744 üzenetére

    Minden szempontból jobb az RX-V361. Valószinüleg maradt raktáron nekik még V359, de ha drágábban adja, mint az utódmodellt, akkor kutya sem fogja elvinni ugyebár...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz helenne #742 üzenetére

    A kérdés egyik fő jellemzője, hogy mennyit szánsz az erősítőre, illetve hogy sztereó erősítőben gondolkodsz, avagy házimozi erősítőben (5.1, 6.1, 7.1)?

    Amúgy a legtöbb mostani erősítő képes kihajtani a hangfalad, és a legtöbb erősítő csiptetős és banándugós megoldással is használható.

    Amit nem teljesen értek, hogy a hangfalad most 4 vagy 6 Ω-os, lévén a mélyeknél 4-et említesz, a közép és magas hangszóróknál meg 6-ot. Azt nem tudod, hogy a Dimarson esetén hogy volt hajtva?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz MooN00 #748 üzenetére

    Ilyen olcsó kategóriában a Kenwood, a Pioneer és a Yamaha van otthon, meg a különféle márkák egybeminden cuccai, amit én legalábbis ki nem állhatok. Hallottam Yama 361-est négy Yamaha NS-333 (front és rear) meg egy NS-C444-es (center) hangfalakkal és YST-SW012-es subbal, elég meggyőzően szóltak az árához képest filmek alatt. Nem vagyok audiofill, így azt nem tudom megmondani, hogy zenéhez mennyire lenne jó, azokkal a hangfalakkal zene alatt sem volt rossz (bár a saját rendszeremhez képest én kissé tompának éreztem a hangokat, de ez csak személyes megjegyzés).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz helenne #750 üzenetére

    Az AV erősítők általában egyben rádiók is, tehát ezzel a résszel nem lesz gond. A lent említett RX-V361-es Yamat vizslasd meg (itt találod a letölthető kézikönyvét: [link]). Ugyan kicsivel 40e Ft felett van, de ilyen kategóriában szerintem nem rossz vétel.

    Esetleg ha csak átmeneti célra kell, akkor a használtpiacon nézz szét, pl. az AVX.hu fórumain, vagy Addel.hu és hasonló oldalak.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz punish3r #753 üzenetére

    Kábelek hossza: ahogy alant is írták, a lehető legrövidebb, páronként (front ill. rear) egyezzen meg. Az átmérőre én azt mondom, hogy azért egy vastagabb, mondjuk 2.5mm2 nem árthat, főleg, hogy a hátsó hangfalakhoz gondolom kell vagy 6-8m hosszú.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz punish3r #758 üzenetére

    Miután nekem több, mint 50m-nyi kábel kellett a 6 hangszóróhoz, ezért az ár nálam is nagyon fontos tényező volt, én ezért a Bandridge mellett döntöttem, ennek 350Ft mérete az AVPlanetnél. Végül az első három hangfalhoz ezt, a hátsó háromhoz 4mm2-es MediaMarkt-os kábelt használtam, mintegy egy hónapig használtam a két fronthoz 2.5mm-es Bandridge-et, majd egy hónapig próbaképpen az MM-es 4mm2-est, a kettő között igazán nem vettem észre különbséget a hangzásba, ezért maradt a Bandridge rákötve.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz punish3r #760 üzenetére

    Akkor próbáld meg az 1.5mm2-eseket, ha a 2.5mm2-est nem tudod rendesen beleaplikálni (a 4mm2-est nekem is vért izzadva sikerült például az erősítőbe belenyomni).

    OFC = Oxigen Free Copper = Oxigénmentes Réz

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz punish3r #762 üzenetére

    A nappalim 6x8 méteres kb., a hátsó hangfalakhoz viszont erősítő-sarok-fel a tetőtérbe-el a túloldali sarokhoz-le a hangfalhoz útvonalon jut el a kábel. A center ~1.5m, a két front 2-2m, a két hátsó ~16-16m, a hátsó center pedig 17m kábelt kapott. Az erősítő egy Onkyo SR-505E, a két front Yama NS-555, a center NS-C444, a két hátsó és a hátsó center pedig NS-P70 hangfalakból áll.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz punish3r #765 üzenetére

    Hát azért nem is valami hú, de komoly. :)
    A mélyláda egy Yamaha YST-FSW-100-as. Ez mondjuk a rendszerem gyenge pontja, mert sajnos a durvább robbanásoknál fél hangerő felett durván berezonál, ha viszont lejjebb veszem, akkor meg a halkabb dolgoknál egyáltalán nem hallani. Azt már kitapasztaltam, hogy ha valami stabil alapra lenne rárögzítve, akkor semmi gondja, szól szépen. Már csak azt kell megmachinálni, hogy valami esztétikus és jóóóóóó nehéz alapot alplikáljak rá. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #768 üzenetére

    Nem azt mondtam, hogy gyenge, hanem azt, hogy ha túl erős hangot kellene kiadnia, akkor elkezd rezonálni, mivel túl könnyű. Ha a kezemmel a földhöz szorítom, akkor semmi gond. Ugyebár a mélynyomóknál is van egy ökölszabály, miszerint minél nehezebb, annál jobb. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #770 üzenetére

    Yepp, pontosan ez a helyzet. Egyszerűen olyan erővel szólal meg, hogy maga a mélynyomó is elkezd mozogni. Nem a doboza maga, hanem doboz kis súlya okozza a problémát. Ha a mélynyomó talpát fogom, és szorítom a földhöz, akkor is megszűnik a rezonancia.

    Amúgy relative szépen szól, nyilván nem hasonlítható egy negyed millás KRF sub-hoz, de azért érezni a gyomorban pl. a vadászgépek hangját a Red Flag-ben. :)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz punish3r #772 üzenetére

    A mély poziciójának belövésére én a következő ''taktikát'' alkalmaztam: fogtam a Star Wars Ep.2 DVD-t, angol nyelv (ez ugye Dolby Digital EX), lejátszás, majd elkezdtem szépen sétálni a szobába, miközben ugye a Amidalaa hajója dübörög a subból. :)

    Ezt eljátszottam párszor, más-más pozicióba rakva a mélynyomót, és így sikerült kisilabizálni, hogy melyik az ideális hely a számára.

    A hangfalak hangereje erősítő esetén állítható külön-külön. Viszont egyáltalán szólnak a hátsók zenelejátszásnál? Mert ha gépről játszol zenét, akkor ugye olyan lejátszó is kell, ami 5.1-ben nyomja ki a hangot!

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ricpet #779 üzenetére

    Szerintem ebben az árkategóriában nagyon jó, ugyan a Denon-rajongók mindig leszólnak ezen véleményem miatt, de hiába, nekem nagyon bejött. :))

    A 605-ös ráadásul tudja a DD TrueHD és a DTS-HD dekódolást is, amit az 505 sajna nem (ez az egy problémám van vele amúgy).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz jolti05 #782 üzenetére

    Ez így nem igaz. Azért a szateliteknek sem árt, ha tudnak beszédhangot normálisan megszólaltatni, persze tény, hogy ez az esetek döntő többségében a center dolga.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák