Hirdetés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #67688960 #446 üzenetére

    Ehh... akkor újabb ~20-30e Ft csak kábelre? :O

    Az a baj, hogy ha már 1x behúztam a kábelt, akkor nem akarom piszkálni, elég lesz egyszer megküzdeni vele.

    Hogy miért nem Yamaha erölködő, ha már Yamaha hangfalak?

    Őszintén szólva azért, mert hülye vagyok. Oda-vissza rágódtam azon, hogy milyen rendszer is legyen:

    Elég valami olcsó előre összerakott rendszer, mint a Logitech Z-5500? Jó lenne a Z-5450, mert akkor nincs gond a kábelezéssel a surround hangfalaknál. De igazából egy rendes erősítő meg a hangfalak az igaziak. Akkor egy HTIB 206 (Yamaha RX-V459 erősítő és NS-125 hangfalszett). De akkor már legyenek egy kicsivel többért rendes hangfalak. Hmm... még kicsivel többért már lehetne 7.1-es rendszer is... azokhoz is megfelelő hangfalak... Hupsz, már 350e Ft-nél járok???? Oké, visszavonuló... végülis minek 7.1, ha a legtöbb DVD film úgy is 5.1-es? A Dolby HD és DTS HD még legalább 3-4 év, amíg elterjed és az erősítők ára is megfizethetőbb kategóriába sűllyed. Legyen egy Yamaha RX-V361, ehhez meg NS-555 és NS-P60 szett, meg egy FSW-100-as mélynyomó. Ár/érték csodás. Ez így jó lesz. Húúúú... meghalgatva egy 7.1-es rendszert (Pio VSX-916-os, ezért döntöttem e mellett, számítógépről meghajtva, én is így akarom, igaz sajnos nem JBL hangfalakkal, mert arra nem tellik :U ), na, legyen inkább mégis 7.1, legfeljebb később lesznek rendes hangfalak... de a nappali kialakítása miatt a 7.1 nem megoldható, a 6.1 viszont tökéletes lenne... Akkor ott van a Pio VSX-516-osa, és van akusztikai kalibráló rendszere, tehát még ebben az évezredben sikerülhet majd rendesen belőni... rendelés elmegy... közben hívnak fel a boltból a rendelés miatt, nézem a Pio honlapján a VSX-516 hátlapját... belém nyilal a felismerés, hogy ezen viszont csak 1 optikai bemenet van... állj, nekem legalább 2 kell, egy a számítógépnek és egy a TV-ből jövő kimenet, esetleg harmadik, hogy a DVD lejátszó is rajta legyen. Akkor legyen mégis inkább VSX-916-os, azon 3 van... Rendben, rendelés megváltoztatva... szuper... Elégedetten hátradőlök... letöltöm a Pio honlapjáról a 916-os kézikönyvét, tervezgetem a kábelezést, a hangfalak elhelyezését... majd két napra rá megáll bennem az ütő: a Pio 8ohm-osra készíti fel az erősítőit, a Yama meg 6 ohmosra, így a Yama hangfalak is 6ohmosak... A kézikönyvet gyorsan végigrágom, már tárcsázom a boltot, hogy ne tovább, világvége és pokoljárás, hülye vásárló vagyok, ne üssetek... Végülis azonban megakad a szemem azon a bekezdésen, hogy a Pio is tud 6ohm-os üzemmódot... Na, inkább kipróbálom, aztán ha nagyon nem fog menni, akkor sírok inkább...

    Szóval ez a kis történetem. :DDD

    [Szerkesztve]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák