Hirdetés

2014. augusztus 20., szerda

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)

(#36051) vizirider válasza Coolmat (#36050) üzenetére

vizirider
(tag)

igazából lehet mi vagyunk bénák, de már nincs ötletünk. minden friss, formázva volt, telepítve meg minden. mondjuk akkor fog leesni az állam, ha másik gépben meg pöpecül megy (haver gépe belül nagyon hasonló mint ez, ott pont ilyen gyászos volt)

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#36052) HXY

HXY
(őstag)
LOGOUT blog

Ha megkérdeznék tőletek az utcán, hogy kell-e egy Samsung 830-as SSD, akkor ti mit mondanátok?

Tőlünk egy kicsit nyugatabbra a Samsung az utcán osztogatta az SSD-it: [link]

小米

(#36053) vizirider válasza HXY (#36052) üzenetére

vizirider
(tag)

per pillanat elküldeném őket a ** csába............ :K

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#36054) emre33

emre33
(PH! addikt)

Ha az ár mindegy, akkor szerintetek melyik a jobbvétel?
Vertex 4 256GB
VERTEX 3 MAX IOPS 240GB

GIGABYTE GA-Z97X-UD5H-BK, INTEL Core i7-4790K (L420B765), Nvidia GTX680, CORSAIR 16GB Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 KIT, SCYTHE Mugen 4 PCGH Edition

(#36055) Coolmat válasza emre33 (#36054) üzenetére

Coolmat
(őstag)
LOGOUT blog

Vertex 4 teszt, talán megkönnyítem vele a döntést :)

(#36056) emre33 válasza Coolmat (#36055) üzenetére

emre33
(PH! addikt)

Kösz. Ezt a tesztet kerestem. Mindenhol sima Vertex 3-al hasonlítják össze.

Hát ahol a vertex 3 MAX IOPS nyer, ott nagyon. Ahol kikap, ott minimális a különbség.

Elsőre inkább vertex 3 MAX IOPS

GIGABYTE GA-Z97X-UD5H-BK, INTEL Core i7-4790K (L420B765), Nvidia GTX680, CORSAIR 16GB Vengeance Pro DDR3 1866MHz CL9 KIT, SCYTHE Mugen 4 PCGH Edition

(#36058) deicide válasza emre33 (#36056) üzenetére

deicide
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hmm, nekem pont jó lesz a közel 400mb/s szekvenciális írás miatt (vagy ha kaparok pénzt az 512esre, akkor bőven 400 felett), abban a Vertex3 elmarad jócskán.

[ Szerkesztve ]

The only thing that burns your arm more than thrash metal is real fire.

(#36059) urbanjozsi

urbanjozsi
(senior tag)

Sziasztok!
Benne van a gépben az SSD.
SSD: OCZ Agility3 60GB
Lap: Asus AT3IONT-I deluxe
Eredmények:

Ez lehet még jobb, vagy ebben a lapban ennyit tud?
Innen a hetes pontig megcsináltam mindent.

(#36060) jim_raynor70 válasza urbanjozsi (#36059) üzenetére

jim_raynor70
(fanatikus tag)

Nem olyan rossz eredmeny ez ahhoz kepest, hogy egy 330-as Atom processzor hajtja. De kb. itt a vege, sokkal nem tudna tobbet, esetleg mas konfiguracioban hozhat meg a konyhara.

(#36061) Blue@X

Blue@X
(senior tag)
LOGOUT blog

SSD listát ki szerkeszti, mert már egy hete beküldtem egy eredményt, de még mindig nem kerültem fel.

(#36062) LK válasza Coolmat (#36050) üzenetére

LK
(senior tag)

Holnapután szerelem be,és tesztelem is.Remélem jó lesz.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#36063) Coolmat válasza LK (#36062) üzenetére

Coolmat
(őstag)
LOGOUT blog

Várom a tapasztalatodat róla, majd azt is írd meg pls hogy az upgrade kitet vagy csak a driveot kaptad-e. Én szerdán megyek érte, de majd csak pénteken tudok tesztelni vele valószínűleg.

(#36064) jim_raynor70 válasza Blue@X (#36061) üzenetére

jim_raynor70
(fanatikus tag)

h1ght3chzor biztosan, mellette talan lucky07-nek es Balage76-nak van szerkesztesi joga. Igy remlik tavaly decemberrol, ugyhogy oket keresd ez ugyben!

(#36065) proci985

proci985
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

spin buzz/spin retry count errorral kell SSDnél foglalkozni? nincs motor, nagyon új, HDD sentinel meg ezt írta ki. crystalmark még nem ismeri fel a driveot, windows nem szólt, hogy valami van, pedig ha nagyon rossz a smart érték, akkor szokta kommentálni.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#36066) jim_raynor70 válasza proci985 (#36065) üzenetére

jim_raynor70
(fanatikus tag)

Mivel mindketto attributum a felporgessel kapcsolatos, ezert figyelmen kivul hagyhatod, ugyanis az SSD-ben nincs minek felporognie, ahogyan azt irtad. De tedd fel nyugodtan a kerdest hdsentinelnek, O biztosan tobbet tud mondani errol!

(#36067) LK válasza Coolmat (#36063) üzenetére

LK
(senior tag)

Iponból az egyszerűbbet vettem,az sztem. nem upgrade kit,de majd dobj rám egy üzit (kedd este-szerda környékén),hogy ne felejtsek írni.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#36068) Yeffy DJ válasza Coolmat (#36050) üzenetére

Yeffy DJ
(PH! addikt)

na ez már tényleg emészthető áron van, engem is kezd érdekelni, csak jó lenne tudni, h KIT-es-e... :F

ja látom, vszeg nem... akkor marad a Samu...

[ Szerkesztve ]

Kondi powaa'! ヅ || "Everything is temporary..." || Big girls ride harder... || www.profikisgep.hu || NFS World: YEFFYDJ

(#36069) proci985 válasza jim_raynor70 (#36066) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

köszi!

azért is néztem, hogy ez meg így hogy.

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#36070) Dinter

Dinter
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok.

Most szeretnék SSD-t venni max. 30k-ig.
SATA3-asat a jövőre való tekintettel, és minimum 64GB-set, mert ezen lesz a rendszer + pár program. Nettó áron tudnám venni, ezeket néztem ki:

Kingston 90GB SATA3 2,5" (SVP200S3/90G) SSD ~29k /ez a v+200?/
Samsung 64GB SATA3 2,5" Desktop kit (MZ-7PC064D/EU) SSD ~26k

Gigabyte GA-MA770T-UD3 alaplapba lesz.

Vélemény?

- Nokia Lumia 620 - Neverwinter: @dinterhu

(#36071) deicide válasza Dinter (#36070) üzenetére

deicide
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Rendszernek és programoknak mindegy melyiket választod, de ha +3K-ért +30GB-t kapsz, akkor érdemesebb a Kingstont (igen, ez a V+ 200).

(#36072) 8zabi válasza Dinter (#36070) üzenetére

8zabi
(senior tag)
LOGOUT blog

v+200 teljesen jó rendszernek, vedd meg nyugodtan a nagyobbat

(#36073) jim_raynor70 válasza Dinter (#36070) üzenetére

jim_raynor70
(fanatikus tag)

Igen, az SVP200S3/90G jeloli, hogy pluszrol van szo. Es plusz egy szavazat a Kingstonra ez esetben, mert kulonbseg a rendszer futtatasa alatt eszrevehetetlen, viszont par ezer tobbletert kapsz +30 gigat, ami szerintem nem mindegy. De a Samsunggal is jol jarsz, ha amellett dontesz.

[ Szerkesztve ]

(#36074) proci985 válasza Dinter (#36070) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

OSfüggő is, ha win7 x64 ultimate lesz az oprendszer, akkor mindenképpen a 90est vedd.

(#36075) e00dgy válasza tomgabor (#36035) üzenetére

e00dgy
(tag)

Elnézve az eredményeidet, ez az AGILITY széria nagyon nem sikerült. :)
Bár bízok benne, hogy a csak a program mér rosszul.

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat.

(#36076) gg72 válasza e00dgy (#36075) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

Az Agility 3 széria egyáltalán nem sikerült rosszul, itt a PH-n is az ajánlott SSD-k között van és többek között nálam is szépen teljesít.

(#36077) e00dgy válasza gg72 (#36076) üzenetére

e00dgy
(tag)

Értem, de miért van az, hogy azok az értékek amiket megadtak, messze nincsenek meg? Itt a fórumon sok embernél láttam ugyanezt jelenséget. Nem panaszkodok, mert alapvetően gyorsabb mint a HDD-m volt.

Valóban a mérő szoftver lenne rossz?

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat.

(#36078) TPG

TPG
(tag)

Hali.

A profilomban szereplő gépbe készülök SSD-t venni. Az alaplapon (Asus P6T SE) csak sata2 csati/vezérlő van, így a szekvenciális olvasás/írás értékek számomra nem érdekesek, viszont az fontos lenne, hogy a cucc beton stabil legyen minden körülmények között. Jelenleg egy 128GB-s Samu 830-al szemezek, a mérete pont ideális lenne (jelenleg 85GB-s a rendszerpartícióm, amin a fontos programok is vannak, plusz az SSD-re kerülne még egy Debian is, másodlagos rendszernek), másrészt meg eddig azt hallottam róla, hogy megbízható konstrukció. (Ezek mellett még a szoftverek körítése is kellemesnek tűnik.) A fentieket figyelembe véve lenne más alternatíva is, vagy ne keressek tovább? (Árban nem nagyon akarok 50k fölé menni, de nyomós indok esetén hajlandó vagyok rá, nem pár hónapra veszem a cuccot, ergo hajlandó vagyok áldozni arra, hogy tényleg jó legyen.)

(#36079) gg72 válasza e00dgy (#36077) üzenetére

gg72
(PH! kedvence)

A hivatkozott linkben az SSD Sata2-es lapra van kötve, ott nem lesz ennél jobb eredmény.

(#36080) Dobi 562

Dobi 562
(senior tag)

Sziasztok!

Nemrég vettem egy OCZ Agility 3 60Gb SSd meghajtót és arra telepítettem egy friss win 7-et. Próbáltam a logout-os útmutatók alapján feltelepíteni, de szerintem valami nem jött össze.

A gépem: Asrock H61M/U3S3, Intel Core i5-2300, Corsair Vengeance 2*4 GB ram, Sapphire 6870 vga kártya, Corsair CX430 táp, Samsung sata ii HDD (320Gb, 7200 rpm) + fentebb említett SSD.
Itt vannak a mért eredmények, az írási értékek nagyon gyengék, nem? Mi lehet a baj? Illetve milyen értékeket kéne kapnom?

[IMG:http://prohardver.hu/dl/upc/2012-04/259316_vagolap02_6.thumb.jpg]

[ Szerkesztve ]

(#36081) Fire/SOUL/CD

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

Dobi 562 és e00dgy #36077
[link]

e00dgy
Ezt a mérés SATA2-es port-ra kötött SSD-n végezted, ezért teljesen rendben van.

[ Szerkesztve ]

Szabin vagyok, meg még leszek, ezért nem válaszolok privátokra.

(#36082) jim_raynor70 válasza TPG (#36078) üzenetére

jim_raynor70
(fanatikus tag)

Igen, jo is a Samsung tobb szempontbol. Csak azt is vedd figyelembe, hogy elfersz-e Debianostul, mindenestul rajta, hogy a 128 giga durvan 15%-at szabadon hagyod, hogy el tudja vegezni a maga kis takaritasait a vezerlo ezen terulet alatt. A Windows 7-tel, sem a Debiannal nem lenne gondod, mert mind a ket rendszer kepes jol kezelni a TRIM-et, de van meg megbizhato konstrukcio a palettan: [link].

(#36083) Dinter

Dinter
(őstag)
LOGOUT blog

Az a leírás hol is van, hogy mit kell csinálni az SSD-vel, hosszabb életkor végett? :U

[ Szerkesztve ]

- Nokia Lumia 620 - Neverwinter: @dinterhu

(#36084) proci985 válasza jim_raynor70 (#36082) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

debian felhasználástól függően eléggé pici, elég neki pár giga (10-20 biztosan, hacsak nem sok program kerül rá). win7ből meg a ultimate is megvan olyan 50gigán. erre még jöhet olyan 30 giga fejlesztői környezet (nagyméretűekkel,pl háromféle c++ redistributable, mysql, java, adobe), és még mindig lennie kell elég helynek.

(#36085) jim_raynor70 válasza proci985 (#36084) üzenetére

jim_raynor70
(fanatikus tag)

Igen, ez egy relativ temakor. A miniszerverem alapveto kiszolgalassal, mint a PHP, MySQL, stb. beeri 5 GB-tal, a nagy ennek tizszeresere hajaz. Ha hozzaadunk felhasznaloi alkalmazasokat, grafikus feluletet minden szukseges elemmel, talan ott lesz a 10-15 GB-nal. A fejlesztoi kornyezetre en is 30 gigat szoktam saccolni, nagyjabol eleg, de nem fertem el a 96-os Kingstonon, ezert masfel, ket honap mulva jon a 256-os Samsung.
Azert mondtam neki, hogy szamoljon a tartalek terulettel, mert O tudja, O ismeri a rendszeret, milyen programokat akar hasznalni rajta.

(#36086) proci985 válasza jim_raynor70 (#36085) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

pontosan. anno nézegettem ár miatt 64/96oseket is, aztán inkább spóroltam és vártam egy 128asra. utólag nézve az én felhasználásomra ez volt a jó döntés.

azok a fránya igények:).

(#36087) Zoli54213

Zoli54213
(fanatikus tag)

Valaki nem tudja hogy lehet fw-t frissíteni egy Corsair Force GT 120GB SSD-n?

Eladó ASRock Z68 Extreme7 Gen3 !2014.12.17-ig még garanciális!

(#36088) N_A_S

N_A_S
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Melyik lenne a jobb választás:

OCZ 2.5" SSD SATA III 60GB SOLID 3 SERIES 500/400 x 2 @RAID0 (18k/db)

vagy

ADATA 2.5" SSD SATA III 120GB S511 Series 550/510 (35,5K)

Amire kell: rendszer + 1-2 játék (BF3, C2), esetleg játék közben vennék fel videot is, ezért gondolkoztam el a RAID-en

:F

Yo [B]itch

(#36089) Bodor válasza N_A_S (#36088) üzenetére

Bodor
(Szakértő)
LOGOUT blog

Semmire sem jó a RAID, OCZ Solid egyébként is gyengécske, szóval hogyha csak e kettő közül lehet választani, akkor egyértelműen ADATA.
Olvasnivaló a blogomban.

FiiO X3 mobil hifi lejátszó és DAC Eladó! Szakmai kérdésekre pivátban nem válaszolok! Köszi a megértést!

(#36090) jim_raynor70 válasza N_A_S (#36088) üzenetére

jim_raynor70
(fanatikus tag)

Nem szenvednek csak a videok felvetele miatt egy RAID-del, erre boven megfelelo egymagaban az ADATA is. Rendszerhez es 1-2 jatekhoz meg plane.

(#36091) jim_raynor70 válasza Zoli54213 (#36087) üzenetére

jim_raynor70
(fanatikus tag)

Itt (Downloads) es itt leirjak reszletesen, mit es hogyan kell csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#36092) radi8tor1 válasza N_A_S (#36088) üzenetére

radi8tor1
(MODERÁTOR)

Tökéletesen tudsz majd felvenni játék alatt videót RAID nélkül is. Felesleges macera. :K
Arról nem beszélve, hogy pár hónap után belassul miatta az SSD.

Haswell egy heterogén módon programozható többmagos processzor

(#36093) TPG válasza jim_raynor70 (#36082) üzenetére

TPG
(tag)

Köszi a választ, ezt korábban kimatekoztam már, a 128GB-n pont elférnék, egy centi plusz hely nem maradna. (Mondjuk én 10% szabad hellyel kalkuláltam.) Gondolkodom a 256GB-s verzión is, azon már tuti elférne minden, csak az bolti áron majdnem egy havi fizetésembe kerül... :D

A felhasználás hasonló lenne ahhoz, amit ti is írtatok, a rendszer mellé nagyrészt fejlesztőkörnyezetek (VS2010, VS2008 ott, ahol nem lehet a projektet 2010-re átállítani, eclipse, debianon VS helyett monodevelop meg code::blocks), meg a teszteléshez szükséges sql szerverek mennének (mysql, mssql). A 256GB-s olyan szinten jobb lenne, hogy ott beleférne még egy kisebb partíció a lib-eknek/SDK-knak meg a projekteknek, így a fordítás is gyorsulna valamit. (A nagyobb c++os projektek félórás full rebuild-jei nélkül speciel tudnék élni. :D )

[ Szerkesztve ]

(#36094) jim_raynor70 válasza TPG (#36093) üzenetére

jim_raynor70
(fanatikus tag)

Es az nem jarhato ut Nalad, hogy felreteszed a ra szant osszeget, majd kovetkezo, vagy azutani honapban raksz hozza annyit, amennyi kell a 256-oshoz? Ennyire kicentizni a meretet nem jo, mert ki tudja, mikor jon peldaul a Windowshoz egy nagyobb frissites (SP2), vagy mikor lesz szukseged egy ujabb programra, amit hasznalnod kell a munkad soran. Sot, ugy latom, hogy dolgozol vele, tehat a munkaddal elvileg ez meg is terulne kesobb.
15% tartalekot azert szoktam ajanlani, mert a 20%-ot sokalljak (en is), de sokan panaszkodnak a 10%-ert, mikozben a SandForce-os SSD-k ugy 6%-ot hasznaltak eddig.

(#36095) TPG válasza jim_raynor70 (#36094) üzenetére

TPG
(tag)

Na igen, a programokkal tetriszezni a meghajtókon nagyobb frissítések/új progik esetén, végtelen "örömforrás", az egyszer biztos. :D Amit írtál az mind stimmel is, a pénz még simán meg is van rá, csak az előre kalkulált kerettől való jelentős eltéréshez mindig szoktatnom kell magam kicsit. Azért kösz. :)

(#36096) Kékes525

Kékes525
(őstag)

Asus P8Z68-V PRO/GEN3 alaplap sata 6 intel vezérlője tudja fogadni a Trim parancsot?

A marvellé nem tudja, semmilyen driverrel.

Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb.

(#36097) deicide válasza Kékes525 (#36096) üzenetére

deicide
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az inteles tudja a trim-et, én is Z68-al használom az ssd-ket és jól működnek az inteles sata3 vezérlőn.

(#36098) Kékes525 válasza deicide (#36097) üzenetére

Kékes525
(őstag)

Köszi! :)

Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb.

(#36099) Zoli54213 válasza jim_raynor70 (#36091) üzenetére

Zoli54213
(fanatikus tag)

Köszönöm szépen kész is van és tökéletes! :)

Eladó ASRock Z68 Extreme7 Gen3 !2014.12.17-ig még garanciális!

(#36100) spiritex

spiritex
(PH! addikt)

Ha most megveszek egy 128gb-os 830-as samsungot, azon a legújabb firmware van már gyárilag? Illetve ha nem, akkor mindenképpen ajánlatos feltenni a legújabbat?

Fire/SOUL/CD
Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Flash SSD - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.