Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • Johnzy

    tag

    Szevasztok!

    Egy ismerősöm nyaggatott, hogy állandóan ledobálja a WiFi-ről otthon. Kiderült, hogy egy 20/10-es Digi netje van, viszont egy eléggé öregecske IBM ThinkPad R40/2722-ese egy Intel 2100B-s PCI-os WiFi adapterrel. Mivel ez csak B-s, javasoltam, hogy cserélje ki vmi jobbra, mert a B-s szabvány csak 11Mbps-t tud, de azt is csak papíron, a valóságban olyan 5-6-7 körül van. Találtunk itt aprón kőkemény 1500Ft-ért Intel 2200BG-s adaptert ami már tudja a G-t, így elégnek kell lennie a 20Mbps átlövéséhez (semmi fal, egy szobában, optikai rálátással megy csak!)
    A hiba:
    Beraktam a kártyát és rögtön az indulásnál, a POST után 1802-es hibakóddal megáll és kiírja, hogy illetéktelen vezeték nélküli kártya van telepítve!
    Visszaraktam a régi Intel 2100B-s kártyát, azzal gond nélkül ment. A gépen 1.18-as BIOS volt. Mint kiderült a hivatalos honlapon, a 1.21-es BIOS-ban pont ezt a hibát javították ki, hogy a jó kártyára is azt írja, hogy hibás. Na de a legújabb, 1.33-as BIOS-t tettem fel és a legújabb BIOS ellenére átcserélve az új Intel 2200BG-s kártyára szintén ugyanazt a hibakódot (1802-est) kapom. Szóval nem értem, ha pont ezt a hibát javították ki és emiatt adtak ki egy új, 1.21-es BIOS-t, akkor hogy a francba nem képes működni a legújabb 1.33-as BIOS-sal sem?
    A gép a régi kártyával megy gond nélkül, a WiFi-kártya meg az eladó szerint hibátlanul üzemel és ráadásul a kártya gyártója is maradt ugyanaz (Intel), csak a 2100-esről 2200-es modellre cseréltük ki...
    Akkor mi lészen a probléma???

    [ Szerkesztve ]

    Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

Aktív témák