Hirdetés

Wii Sports Resort - Teszt

A Nintendo lehúzott mégegy rókabőrt a jól ismret címről, vagy ismét sikerült valami maradandót alkotni?

Hirdetés

Játékok

Az Archery-ben bár csak egy féle játékmódban, de 12 különböző pályán tehetjük a próbára célzási képességünket virtuális íjunk segítségével. Bal kezünkbe fogva (a jobbkezesek!) a Remote lesz az íj váza, majd a Nunchuckot folyamatosan hátrafelé húzva feszíthetjük meg a húrt, és lőhetünk végül a 12 – álló vagy mozgó – célpont egyikére. Aki hozzám hasonló kegyetlenséggel rendelkezik, azt sajnos el kell keserítsem: sem egy- sem többjátékos módban nincs lehetőség egymás vagy a gép által irányított Mii-k lenyilazására, célpontjaink mindössze a különböző távolságra lévő céltáblákra – illetve a pályákon elhelyezett extra tárgyakra – korlátozódnak. Mint fentebb említettem a játékhoz szükséges a Nunchuck kiegészítő is, de mivel ismét felváltva játszunk, így ebből is elegendő mindössze egy darab akár a 4 fős játékhoz is.

A Basketball megjelenése az egyik kellemes meglepetés. Igazán nagy durranásra nem számítottam, de ezzel ellentétben rövid időn belül a társaság egy kedvenc játékává nőtte ki magát. Jelen esetben két játékmódban próbálhatjuk ki magunkat. Kezdetekben mindössze a 3 pontos dobálás áll rendelkezésünkre – amit akár felváltva egy Remote-al négyen is játszatunk – ami bár unalmasnak hangzik, de már ez is kellő szórakozást nyújthat az irányítás remek modellezéséből fakadóan, de későbbiekben a 3-3 elleni meccsekkel – melyekben sajnos csak 2 játékos játszhat – aknázhatjuk ki a lehetőségeket. A Remote-al hadonászva pattogtathatjuk, emelhetjük magasba vagy dobhatjuk el a labdát, vagy akár zsákolhatunk is, miközben társunk hasonló mozdulatokkal védekezhet jól irányzott akcióin ellen. A jó irányításnak köszönhetően nem egyszer kaptuk azon magunkat, hogy egy-egy nagyobb dobás esetén tényleg elrugaszkodtunk e földtől. Ehhez a játékmódhoz már természetesen szükségeltetik a második Remote, mely szintén fel van szerelve Motion Plus kiegészítővel.

Table Tennis, vagyis a Ping Pong, avagy asztalitenisz. Aki játszott valaha a Wii Play szánalmasnak is nevezhető hasonló nevű játékával az, gyorsan felejtse el! Szintén egy korrektül lemodellezett játék, lecsapásokkal, csavarásokkal, fonákokkal. Talán az írható fel negatívumként, hogy nem játszhatunk maratoni meccseket, 5 pontnál vége szakad a küzdelemnek. A játékmód 2 felturbózott Remote-al akár egymás ellen is játszható, a másik játékmóddal ellentétben – mely csak egyjátékos módot tartalmaz – aminek lényege, hogy a folyamatosan felénk érkező labdákat meddig tudjuk visszaadni hiba nélkül.

Power Cruising-nak itthon csak jetski a neve. Számomra nagy csalódás volt, de az is lehet, hogy én voltam a béna. A Remot-ot bal, a Nunchuck-ot jobb kézünkbe fogva – mintha csak az lenne a kormány – tehetjük próbára vezetési tudományunkat akár egy gyorsasági, akár egy szlalom versenyen. Sajnos itt nem voltam maradéktalanul megelégedve az irányítással – de megint leírom, lehet csak én voltam a béna – így számomra ez a játék gyenge pontja. Ahhoz, hogy osztott képernyőn ketten is játszhassunk, szükségünk lesz ismét mindkét féle irányítóra és persze egy pár Motion Plus-ra is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt