Cooler Master házak
A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi partnereink listái alapján képeztük kiskereskedői haszon és 25% áfa hozzászámításával. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.
Hirdetés
Néhány héttel ezelőtt jó nagy adag Cooler Master ház érkezett forgalmazó partnerünkhöz, pontosabban nem is mind Cooler Master volt, hanem CM Stormok. Ez a név – mint tudjuk – a Cooler Master játékos márkáját takarja. Elsősorban AMD-rajongók számára lehet érdekes a CM Storm Sniper, melyet az AMD Dragon platformja ihletett. Az új, fekete vázú Sniper nagy oldalablakán egy sárkány tartja a fúziós emblémát, megfelelő aláfestésről pedig vörösen világító ventilátorok gondoskodnak. Akinek nem kell a sárkány, nélküle is megveheti a fekete belsejű Snipert, ahhoz viszont kék világítás jár.
Az 551 mm magas és 567 mm mély tornyokba öt 5,25”-os és ugyanennyi 3,5”-os meghajtó fér. Utóbbiakhoz egy 2,5 vagy 1,8 hüvelykes, jellemzően SSD-hez való átalakítót is kapunk. További extra a Storm Guard „perifériavédő”. Ez egy hátlapi panel, amibe belebújtathatjuk egerünk és billentyűzetünk vezetékét (már ha van nekik), hogy azokat ne lehessen eltávolítani a gépből. A szellőztetésről elöl és a tetőn 200 mm-es, hátul 120 mm-es ventilátor gondoskodik. További 120 vagy 140 mm-es szélkerék tehető a doboz aljába, illetve a felső ventilátort akár dupla 120 mm-es ventilátorral szellőztetett, folyadékhűtéses radiátorra is cserélhetjük. A vörösen világító, sárkányos és a kéken világító, sárkány nélküliért CM Storm Sniperért is 41 500 forintot kell fizetni.
Akinek viszont nem feltétlenül kell a feketére fényezett váz és az oldalablak, az olcsóbban is hozzájuthat a Sniperhez. Az eredeti, klasszikusan szürke vázú, rácsos oldalfalú változat már 33 000 forint környékén megvehető. Ebben a modellben is benne van az összes, fent leírt ventilátor és minden egyéb részlet. Ugyanúgy megkapjuk a tetőre helyezett kezelőpanelt is, melyen négy USB, FireWire, eSATA és hangcsatlakozók mellett szellőzésállító tekerő és a ventilátorok fényét ki-be kapcsoló gomb van.
Mivel a CM Storm nem a semmiből jött, hanem a Cooler Master csinálta, jogosan merül fel a kérdés, hogy ez a belső kapható-e az anyacég tálalásában. Bizony, kapható, ráadásul elég érdekes ár/tudás kombinációban. Valamivel olcsóbban, mint az alap CM Storm Sniper, de valamivel nagyobb méretben. Hogy pontosak legyünk, a Cooler Master HAF 922 modelljének alapjaira épülnek a Sniperek. Ennél valamivel nagyobb az első HAF, a 932-es, melyet mi is kipróbáltunk. Öt helyett hat 5,25”-os meghajtója van, de egyébként belső elrendezése ugyanolyan, szellőztetése pedig még jobb. Nem csak elején és tetején, hanem az oldalán is egy hatalmas, 230 mm-es ventilátor csücsül, hátulra pedig egy 140 mm-est tettek. Magassága miatt a tápot nem csak alulra, hanem felülre is tehetjük benne. Most a CM Storm Snipereknél nagyobb és jobban szellőző Cooler Master HAF 932 vételára 30 500 forint.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!