Komponensek
A vad szerelgetés kezdése előtt nem árt némileg megbarátkozni az egyes alkatrészekkel, hogy a későbbiekben tudjuk, mit, hol és mire kell használni. Megijedni most sem kell, nincs benne semmi ördöngösség!
A rendszer lelke – szivattyúállomás
A rendszer lelkét – de írhatnánk szívet is, s ez talán találóbb is lenne – a központi egység, a szivattyú alkotja, amely a Thermaltake házaihoz igazított külsővel fogadja a nézőt. A készüléknek komoly súlya van, a fémmarkolatok az előlapon bizony jól jönnek esetenként. Gyakorlatilag ez a "doboz" felelős a víz keringéséért és annak megfelelő lehűtéséért. A hűtést egy ventilátor végzi (a szivattyú alján szívja be a hideg levegőt és hátulján fújja ki), amelynek fordulatszáma 1850 és 5000 rpm között (gyakorlati értékek) szabályozható. A légforgató testes rézhűtőn keresztül préseli a hideg levegőt.
8 cm átmérőjű ventilátor a rézből készült hűtő mögött
A készülék tetején található a víz betöltőnyílása. Hogy hol? Nos, a gyártó ügyesen elrejtette a kis gumidugóval zárt betöltőt:
Folyadékszint ellenőrző ablak - kék háttérvilágítással
A fenti képen a szivattyúház azon oldala látszik, amelyiken a folyadékszint ellenőrzését lehet elvégezni. Az ablakocska kék színű ledjének köszönhetően sötétben is jól látható, s ezzel együtt a folyadék szintje is. A minimum szintet vastag vonallal és kövéren szedett felirattal jelölték. A folyadék betöltő nyílása az ablak fölött van. Ahhoz, hogy hozzá tudjunk férni, a készülék tetején lévő, alumíniumból készült díszítő elemet el kell távolítanunk. Ez nem is nehéz, hiszen csak két, kézzel is kitekerhető csavar rögzíti.
Gumidugó – körmös munka a kihúzása
Szintjelzés
Mit láthatunk a szivattyú hátoldalán? A bal felső sarokban elhelyezett soros portnak tűnő csatlakozó az áramellátásért felel; itt kapja a készülék a kellő delejt. Középen a már tárgyalt fordulatszám-szabályzós ventilátor kipufogó nyílása látható. Jobboldalt fent a vízkeringés két főere: be- és kimenet szelepekkel vezérelhetően.
Be..
..és ki
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!