Tapsifüles: Philips Jackrabbit CD-RW/DVD/MP3

A Jackrabbit

Sokat gondolkodtunk azon, hogy mi vihette rá a Philips-et, hogy Jackrabbitnek, azaz "Tapsifülesnek" nevezze legújabb külső CD-RW egységeit. Felötlött bennünk a sok száz Bugs Bunny, a Kockásfülű Nyúl, de még a Gravis Ultrasound hangkártyák mellé csomagolt Jazz Jackrabbit nevű játék is, hogy csak az első gondolatokat említsük. A dolog nyitjára persze nem jöttünk rá, de talán nem is annyira fontos mindez.

Ami fontos, hogy a Jackrabbit JR32RWDV egy igazi "All-in-One", azaz "Minden-az-Egyben" egység, hiszen egyrészt egy külső CD-újraíró, amely USB 2.0 és Firewire portokon keresztül is kapcsolódik a PC-hez, másrészt - ha ez nem lenne elég - a egy DVD olvasó is. Ha még mindig hiányérzetünk van, nyugtasson meg minket a tudat, hogy MP3 CD-ket is le tudunk játszani a meghajtóval. Ez utóbbit egyébként a DVD filmekkel és az audio CD-kel egyetemben úgy teszi, hogy PC-s csatlakozás nem is kell -- a Jackrabbit tehát képes kiváltani az asztali CD- és DVD-lejátszónkat is. A képessége legalábbis megvan, az már nem triviális, hogy ezt milyen minőségben teszi...

PC-vel..

Először lássuk a CD-RW részt! Probléma egy szál se, persze nem is ez a legégetőbb kérdés. 32x-es sebességgel olvassa és 10x-es sebességgel írja újra a CD-ket, míg a CD- és DVD-ROM "rész" rendre 40x, illetve 10x-es . Az egységet felszerelték a Thermo Balanced Writing (jobb írási minőség) és a Seamless Link (ez a Burn-Proof és a JustLink szabadalomhoz hasonlóan a puffer-kiürülés elleni védelemként funkcionál) technológiákkal. Helyes.

Az USB 2.0 és a Firewire csatlakozás, valamint az Jackrabbit külső mivolta a legnagyobb flexibilitást biztosítják, hiszen PC-hez, notebookhoz, de akár Apple Mac gépekhez is csatlakoztathatjuk. Eddig jó.

A Jackrabbit rendelkezik egy kék színű gombbal, mely PC-s használat mellett automatikus driver letöltést tesz lehetővé -- ha online vagyunk és megnyomjuk a gombot, már jön is a legfrissebb meghajtóprogram gépünkre. Nagyon nem izgattuk magunkat miatta, de azért díjazandó feature.

..és nélküle

Asztali audio és DVD lejátszókat mindig rizikós PC-s egységekkel helyettesíteni. Nem állítjuk, hogy egy 200.000 Ft-os asztali DVD megéri az árát, de azt sem, hogy egy pár 10.000 Ft-os PC-s egység képes maradéktalanul helyettesíteni. A Jackrabbit mindenesetre itt már vegyesebb képet mutatott. Ami mindenképpen pozitívum, hogy helyet kapott egy SVideo, egy AC-3 (Dolby Digital) és egy standard audio kimenet is. Gond nélkül tudtuk tehát a már meglévő házimozi erősítő (Yamaha DSP-A595a) és TV vérkeringésébe kapcsolni, egy Sony DVP-S725D asztali DVD lejátszót helyettesítendő.

A kép kellően éles és színhű volt, minőségben a 30-40.000 Ft-os noname asztali DVD lejátszóknál szebb képet kaptunk. Problémás volt viszont a Jackrabbit hangja -- filmek közben is zavaróan zúgott a mechanika, pedig akkor igazán nem kell hangosan pörgetni azt a szerencsétlen korongot. A lejátszó régiókódos, bár ez amolyan globális vétek (elvárás) manapság, nem lepődtünk meg, csak szomorúan nyugtáztuk. Írott DVD-R lemezeinket sajnos nem olvasta, sejthetően azért, mert a Philips az ellentábor tagja, DVD+R hívő. DVD+R média viszont nem állt rendelkezésünkre a teszthez.

A hangra, valamint az MP3 képességekre sem panaszkodhatunk, bár a digitális audió csatlakozáson a teszt során nem változtattunk, a hardcore analóg tesztek elmaradtak tehát. A Jackrabbithez egy távirányítót is kapunk a könnyebb kezelhetőség végett.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés